Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek egy vagy tobb...

Batka Eniko kérdése:

Van valakinek egy vagy tobb bevalt modszere, hogy hogyan lehet szobatisztasagra szoktatni egy 8 hetes kiskutyat aki emeleti lakasban lakik?

Figyelt kérdés
2014. jan. 9. 12:40
 1/3 sippara ***** válasza:
2014. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Firestorm ***** válasza:
100%

Oltási program után többszöri séta.

Amíg kölyök volt addig evés után 20 perccel vittem le és,ha pisilt vagy kakilt lent akkor nagy dicséretben részesült.

Napi 8-10x sétáltattam,aztán egy idő után megszokta,hogy jelezzen,ha le kell mennie.

Amint egyre elevenebb lett úgy evés előtt vittem le,nem akartam gyomorcsavarodásra az esélyt megadni.


Szóval lényeg,sokszor levinni,ha alkot valamit lent nagy dicséret esetleg jutalomfalat.Ha otthon végzi el a dolgát szó nélkül fel kell takarítani.

2014. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a boxhasználat vált be maximálisan. Éjszaka csak abban alszik, napközben ha nem vagyok otthon csak abban van és amikor kiveszem egyből rohanás le. 3 hónapos koráig én 6x vittem, majd 5-4, és végül beálltunk a 3-4re. Én megtanítottam a "pisil" parancsot, amikor pisilt mondtam neki és utána nagy dicséret és jutalom. Ha otthon pisil be, pláne úhy h ha nem látod akkor csendben feltakarítod és ennyi. Nincs lecseszés nincs orrbelenyomás stb. Pelenka használatot felejtsd el ha véletlenül eszedbe jutott, a kutya nem macska...
2014. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!