Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 11,5 hónapos labrador...

Van egy 11,5 hónapos labrador kölyök kutyusom hogy tudnám neki megtanítani hogy séta közben ne húzzon annyira?

Figyelt kérdés
Eddig mindig hámmal sétáltattam,de nehéz vele mert mindig húz és ugatja a kutyákat,ugrál ilyesmi. Most rendeltem neki fojtó nyakörvet 2-3 nap még meg jön. Még ezt szeretném kipróbálni hátha összejön. Ült és a feksziket szépen tudja, de szeretnék vele sokat sétálni,de így nagyon nehéz. Már mikor a kapun kilépünk egyből húz pedig még be sem zártam a kaput. Tudnátok vmi tippeket adni hogy tudnám rávenni hogy ne siessen annyira?
2014. jan. 10. 21:09
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
Le van mozgatva a kutya? Tudja egyáltalán, hogy mit vársz tőle? Tudtad, hogy a hám és a fojtó között van egy ritkán használt fokozat, a NYAKÖRV? Alapjáraton ha nem dolgozol a kutyával (nyomkövetés, bikejöring, szánhúzás), egyáltalán eddig miért volt rajta hám? 11,5 hónapos, akkor elvileg olyan bő 9 hónapja van nálad. Ezalatt összesen két alapparancsot sikerült megtanítani? Hogy fárasztottad le eddig a kutyát?
2014. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nekem a „ ha húz, akkor megállunk” jött be. Csak akkor indulok vele újra, ha már laza a póráz újra. Kellett egy kis idő, mire leesett neki, de azért csak összejött…
2014. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jutalomfalat. Nálam egyedül ez vált be, meg a lábnál követés. A fordulás rángatással teljesen hatástalan volt.
2014. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Na igen. Egy édes kekszért az enyém még az adóbevallást

is megírja, méghozzá elektronikusan. Komolyan. Az életfilozófiája kb. annyi, hogy "éltemet a kókuszos kekszért". XD

2014. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

első válaszolónak: no comment, marhaságaidat ne ide írd!!!

többieknek köszönöm kipróbálom a jutalom falatot.

2014. jan. 10. 22:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért húztad fel magad az első válaszoló írásán.

Fojtó nyakörv: (Klasszikus kondicionálás), rángatásokkal, erőszakkal eléred, hogy a kutya 20 cm-es pórázon jöjjön.

Persze hogy megfog tanulni láb mellett jönni, mert te fojtóval úgy vetted rá ennek megtanulására, hogy hozzáadtál egy negatív élményt a sétához. Magyarul frusztrálni fogod, kellemetlen élmény lesz neki a veled való séta. (Mellesleg, ha elég ellenálló a kutyus, akkor egy idő után úgyis megerősödik annyira a nyaka, hogy aztán hiába rángatod).

Az én közel 40 kg-os Labim hámmal jön (így is tanult), és a megállok, gyors fordulással elindulok az ellenkező irányba, majd visszafordulok (ha lábnál jön dicsérem) módszerrel tanult. Ennek az az előnye, hogy nincs negatív élmény, hanem az a pozitív élmény, hogy sétálunk tovább előre (persze így hosszabb folyamat, de jobb). Ui.: Te se szeretnéd ha a várva-várt séta közben fojtogatnának.

2014. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem egy ismerős ajánlotta hogy vegyek neki fojtó nyakörvet mert h attól megtanul sétálni és h nem fog annyira húzni. Kicsi kora óta hámmal sétáltatom de mióta nagy lett túlságosan húz és nehéz tartani főleg ha kutyák is vannak mert ugrál ugat összevissza. Amúgy meg nagyon barátságos kis kutya nagyon szeretem. Csak a sétával vannak bajok. 2m-es a póráza azt hiszem olyat vettem neki a másik kutyámnak is hámja van ő egy dalmata már 8 éves hát őt sem egy leányállom sétáltatni ha nincs kutya akkor nincs vele gond.
2014. jan. 10. 22:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. A kutyád azért is húz, mert izgatott a séta miatt (mennyit sétáltok?), mert fel van pörögve (hogyan szoktad egyébként lemozgatni?), és mert nem tud sétálni (nyakörvvel könnyebb megtanítani a fegyelmezett sétát, amit már pár hónaposan el kellett volna kezdeni, nem 1 évesen).


Vagyis összefoglalva: séta előtt fáraszd ki, vegyél neki egy RENDES nyakörvet, és kezd el tanítani először csak a udvarban jutalomfalatokkal, dicsérettel, nyugiban a szép sétát.

Ha mellett jön juti, ha menne előre, akkor gyors fordulás és pár lépés az ellenkező irányba ( de erről inkább nézz videót) vagy stop lámpa módszer (ami egy nagyon izgatott kutyánál könnyen átcsaphat hisztibe, szóval lehet neked nem ez kéne) vagyis ha húz, megálltok és addig nem mentek tovább, amíg nem laza póráz. Videóanyag mindkettőről elérhető.

Amíg nem tanul meg sétálni, szokd meg, hogy nagyon lassúak lesznek a séták, mert folyamatosan kell majd ezeket csinálni, és otthoni lefárasztásra is kell valami módszer.

2014. jan. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sippara ***** válasza:
78%

"attól megtanul sétálni"???


A fojtó nyakörv egy GOMB, amit kétszer megnyomsz, és a kutya egyszerűen kiképeződik tőle? Ez hatalmas tévedés. A fojtó nyakörv egy nagyon jó kiképző eszköz olyasvalaki kezében, aki ért hozzá és tudja kezelni. Nem úgy működik, hogy ráhúzom a Buksira a neten találomra rendelt fojtót (első fojtót méretre veszünk, rápróbálva a kutyára), oszt' egyszer csak tud sétálni :D

Első körben le kéne fárasztani fizikailag, szellemileg, aztán a kellőképpen fáradt, nyugodt kutyára ráadni a nyakörvet és pórázt, kilépni a kapun, kihívni a kutyát, elindulni, és minden alkalommal, amikor megelőz, megfordulni. Ha ezt csinálod már legalább egy hónapja töretlenül, következetesen csinálod, és nincs változás, minden alkalommal, amikor megelőz, lecövekelsz és nem mozdulsz, amíg a kutya nem lazítja el a pórázt. Ha ezt is csináltad már egy hónapig (következetesen, lefárasztva a kutyát!!!), és még mindig nincs semmi változás, legkésőbb akkor érdemes felkeresni egy sulit, vagy egy házhoz járó kiképzőt, hogy megtudd, mi lehet a probléma, és - amennyiben szükséges - megtanuld a fojtó használatát. De egy alig egy éves kutyára nem adnék automatikusan fojtót, PLÁNE, ha gazdinak gőze sincs az egészről.

2014. jan. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Azért ez a módszer nem mindenkinél válik be! Nálunk sem jött be. Ugyanilyen volt a kutyám, és mikor elkezdtünk kutyaiskolába járni, akkor kezdtük el ezt a megfordulok dolgot is, hát az utcából soha nem jutottunk ki mert csak forogtam mint egy hülye... Hetekig csináltam, de már nagyon elegem volt, semmi fogantja nem volt. Aztán kihívtam házhoz egy kiképzőt, azóta is ő jár hozzánk hetente háromszor. Vele nem csináltunk semmi ilyesmit, hanem azonnal lábhoz parancs megtanítása, és láb mellett követés. Gyönyörűen csinálja a kutya, soha nem lép elém, és végre figyel is rám. Mostanra kezdtem el már falat nélkül is próbálgatni. Szóval nálunk például ez jött be. Én úgy szoktam hogy amíg elérünk a futtatóig addig így kell jönnie, ez jó 20-30 perc kb. aztán a futtatóban el van engedve, hazafelé meg már olyan fáradt hogy magától sem jut eszébe húzni. :)
2014. jan. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!