Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szájkosár? Minek? Titeket nem...

Szájkosár? Minek? Titeket nem idegesít ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés

Van egy teljesen normális, jól szocializált, 25kg körüli, viszonylag alacsony kutyám. Nem értem miért várják el tőlem az emberek, hogy szájkosarat tegyek rá. Kutyások! Ma is sétáltam volna keresztül a járdán, direkt megálltam hogy egy idős hölgy el tudjon menni előttünk, a kutya pórázon volt még is megkérdezte nem-e kéne rá szájkosár.

Hozzáteszem nálunk nem fajtaspecifikus a dolog, minden 50cm marmagasság feletti kutyára kellene csak. Az enyém bőven alatta van..


2009. dec. 1. 12:35
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
80%
Mert ez a szabály. Hiába jó kutya meg minden. Bármikor megijedhet, fenyegetőnek érezhet valamit, megtámadhat egy másik kutyát, ráléphetnek a lábára stb. Olyan nincs hogy 100%-osan megbízható. Egy 50 cm alatti kutya is tud nagyot harapni. Én sem használok szájkosarat, és nem bírom a beszólásokat de én nem is olyan környéken lakom ahol sok ember van. Az utcán nem nagyon szoktunk találkozni senkivel. De egyszer mentünk vonattal és akkor ráraktam.
2009. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
79%
Ja amúgy nem tudom milyen kutyád lehet, az enyém 45 cm és csak 14 kg. Csak így nehezen tudom elképzelni hogy az én kutyámmal egy méretű kb és 25 kg.
2009. dec. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
49%

ENGEM NEM IDEGESIT EZ A HOZZAALLAS! EZ A SZABALY, TISZTELETBEN KELL TARTANI, A KERTEDBEN LEVEHETED ROLA A SZAJKOSARAT.

3 KUTYANK VAN!

2009. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
72%
Én sem értem, pedig esküszöm a kissebbik kutyám (3 kilós) sokkal veszélyesebb bármilyen nagytermetű kutyánál. Mindenkit meg akar támadni, vicsorog, ugat. És még soha nm kérdezték meg, hogy miért nincs rajta szájkosár, pedig minden járókelőt meg támad. A "nagy" kutyám most kb. 26-28 kiló és kb 30 cm a marmagassága és igazi jámbor tutyi-mutyi alkat, mégis mindenkit kiver a frász, ha nincs rajta szájkosár. -.-" Én meg tudjátok mit nem értek??? Hogy miért nem kérdezik meg SOHA, hogy meg lehet e símogatni a kutyát. Egyszerűen negédes arckifejezéssel, bárgyú gügyögéssel odaszaladnak, váratlanul ráijesztenek a kutyára és elkezdik tapogatni. És utána csodálkoznak, hogy a kutyám (a kicsi) támadásnak nézi az egészet. Egyszer elég beteg volt a nagy kutyám, amikor még csak 4 kilós volt, mert még pici baba volt, és út közben az orvoshoz, mindenki olyan pofátlanul hozzányúlt, hogy az agyamat eldobtam :@ A metró aluljáróban MENET KÖZBEN egy idióta csaj a 10 centis műkörmével ekzedet belekapdosni a kutya arcába, és amikor ráförmedtem, hogy nem kéne kikaprani a kutya szemét, elkezdtek a társaságával fenyegetőzni, hogy jól elvernek :O:O:O:O Nagyon tudatlanok az emberek és illetlenek. Szó nélkül belekalimpált a kutya arcába és még az sem tűnt fel neki, hogy a kutya beteg és nem véletlenül viszem kézben és kb egy élő-halott a kutya... Pffff.
2009. dec. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó egyet értek veled! Én is utálom, hogy mindenki kérdezés nélkül odajön a kutyámhoz aztán meg néznek! Nagyon mérges tudok rá lenni. De azért azt nem kéne megakadályozni hogy azt utcán mindnekit megtámadjon? Nevelés, póráz, akármi...
2009. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
79%

az amerikai staffordshire terrier is térdig ér és mégis 25-35kg körül vannak, és nem háj, hanem izom!!!

Nálunk szerencsére nincs ilyen. Ha van rajta póráz és nem emberek között megyek el, akkor minek tegyek szerencsétlenre szájkosarat?

2009. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
50%

én nagyon nem szeretem a szájkosarat. mérettől, agressziótól függetlenül. merthogy arra való a póráz, hogy ha a kutya esetleg támadna, a gazdi visszafogja. nem kell olyan közel menni az emberekhez, hogy elérjék egymást. sétáltam én már Budapesten a nagykörúton is, és ott is van elég hely, hogy kikerüljük a járókelőket. Zsúfolt helyre, pl. adventi vásárba meg nem viszem a kutyát, mert ott a kutyát féltem, hogy rálépnek...

A szájkosarat egyetlen helyen tartom elképzelhetőnek, tömegközlekedésen. Rendben, ott kelljen használni. De az utcán szerintem fölösleges. Ráadásul a szájkosár is veszélyes: még gyerek voltam, és egy kutya (játékos, nem támadó) úgy felsértette a számat a szájkosarával, amikor ugrált, hogy máig (35 évesen) meglátszik a helye...

2009. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
82%
Tudom, tudom, a kicsit nem viszem túl gyakran az utcára, inkább itthon a kertben megfuttatom, vagy ha megyünk utcára, akkor inkább olyan környéken sétálunk, ahol kevés az ember.
2009. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
56%

Sokan félnek a kutyáktól. A 15 cm-esektől is.

A szájkosaras kutya mellett bátrabban el tudnak menni. A félelem rossz érzés. Nme lehet csak úgy lebeszélni. Olvasd el alább: (egészség) van, aki a mosógéptől retteg. A néni sem ment el szívesen egy kutya előtt gondolom.

Elfér rajta a szájkosár, és senki sem érzi kellemetlenül magát, nemigaz?

A kutya mégiscsak egy kutya. Nem ember, és megszokja hamar.

2009. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
68%
Udvarisasság. Mikor csak az elejét láttam a kérdésednek, azt hittem, a "szájkosár, az minek?!?" HOZZÁÁLLÁS IDEGESÍT.
2009. dec. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!