Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan érdemes törzskönyvezett...

Honnan érdemes törzskönyvezett lagotto romagnolo kiskutyát vásárolni?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok véleményét várom, akik maguk is tartanak ilyen kutyát. Van Magyarországon megbízható tenyésztő (nem szaporító!), vagy csak külföldről érdemes megvenni?

2014. jan. 13. 08:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, már egyeztettem a Regun kennellel.
2014. jan. 15. 12:20
 12/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Örülök hogy tudtam segíteni :) sok sikert a leendő picihez!

2014. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Huhh, elszánt vagy, látom.

Sok sikert! ;)

2014. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
Én a Hármas-hegyi gombavadász kennelből [link] jutottam törzskönyvezett Lagotto kutyushoz. Nem csalódtam bennük. Nagyon szép kiskutyát vásároltam, már gombát is találtam vele. A kutyus minden papírral és orvosi vizsgálattal rendelkezik. A tenyésztő kedves volt, mai napig tartjuk a kapcsolatot. Bátran ajánlom mindenkinek ezt a kennelt. Tudtommal ők az egyetlen hivatalosan bejegyzett magyarországi tenyésztők. Ismerősünk is tőlük vásárolt, ő is meg van a kutyussal elégedve.
2014. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 romagnolo válasza:
Véletlenül találtam ide erre az oldalra.Mindjárt az első kérdésed rosszul van megfogalmazva,mert nyulat tartok,de a kutya családtag, különösen akkor,ha lagotto romagnolo fajtáról van szó. Sajnos Magyarországon nem felkapott ez a fajta. Egy kicsit bővebben kifejteném ezt az állításomat. 3 éve vagyok tulajdonosa ennek a külünlegesen inteligens, szép, hipoallergén, családbarát (és még ragozhatnám) kutyafajtának. Kívánom mindenkinek,hogy tapasztalja meg a lagotto kutya tartásának örömeit. Nem akarom agyonra fényezni a fajtát, ezért rövidre fogom a hozzászólásomat. Ez év elejétől tervezett szaporulat volt a lagotto szukámnak. Észak-olasz kan és közép-olasz szuka. Nem reklámozni akarom, mert már elkelt az alom. Hét hetes kiskutyát az ül, fekszik parancsszóra kb 30 percbe tellet megtanítani. Na itt kell megfizetni a kutyának a fajtáját és a származását. Ez olyan mint az embereknél, van aki dolgozik és van aki henyél, meg idegbeteg, pedig mind ugyanúgy emberek. Ez a kutyáknák még jobban így van, a génekbe van kódolva. Nem könnyű külföldről jó kutyát beszerezni, ezt elhihetitek nekem mert már elég sokat behoztam. 1000 euró az ára meg még mehetsz is ki érte, és rizikózhatsz a határon meg az egész országban hogy a rendőr ne állítson meg. Természetesen Olaszországról beszélek. Oltásikönyv, útlevél, és abban szerepelnie kell a veszettség elleni oltásnak és a kivárási időnek. Nyelvet kell beszélni (az angolt természetesen nem értik), és még akkor sem biztos, hogy jó kutyád van. Ja és még előleget küldesz olyan embernek, akit csak a netről ismersz.Kifizeted a kutyust,hazahozod és 3 hónap múlva várod a törzskönyvet Milánóból és reménykedsz,hogy megkapod. Elnézést, ha kicsit hosszúra sikeredett a hozzászólásom.
2014. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

Én is először Olaszországban próbáltam meg, de pénzt nem utalok előre ismeretleneknek, mert erre figyelmeztet a net. Sokat kerestem az interneten, mire rátaláltam a www.lagottok.hu weboldalra. Felhívtam őket, nagyon kedvesek, készségesek voltak, elmentem megnézni a kutyusokat és kiválasztottam egyet. Nekem nagyon szimpatikus a tenyésztő, minden kérdésemre válaszolt, tanácsokat adott a kutya tanításával kapcsolatban. Jól döntöttem. Mára egy nagyon okos, gyorsan tanuló, egészséges lagotto kiskutya tulajdonosa vagyok. Továbbra is tartom a kapcsolatot a tenyésztővel és ha valamilyen további kérdésem adódna, készségesen segít. Én bárkinek büszkén merem ajánlani a Hármas-Hegyi Gombavadász kennelt, csak jó tapasztalatom van velük!!!

Üdv: Ivett, Pécs

2014. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Kedves, kérdező! Én a Valburg kennelt tudom ajánlani. Jövőre lesznek kiskutyák. Érdemes a weboldalukon is utána nézni: www.valburglagotto.com
2020. jún. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
valburg kennelt semmiképpen sem ajánlom!
2021. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!