Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudja a nevét stb. Hogy...

Nem tudja a nevét stb. Hogy tanítsam meg ezekre? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy drótszőrű német vizslát láttam az utcákon kóborolni, már több mint 2 héten át. A végén már nagyon sovány volt, ezért 2013.december.30án befogadtuk. Nem volt nyakörve, se chip a nyakában. Látta az állatorvos és nem talált semmi egészségügyi problémát. Elneveztem Mimi-nek és ezt szeretném megtanítani neki.(kb 1 éves lehet azt mondta az állatorvos) Folyton ki szökik az utcára. Én nem tartom vissza, hogy hazamennyen ha van másik otthona, csak az a baj, hogy akkor visszajön és elkezdi kaparni a kapunkat és a kerítést. De persze mikor kiszökik, hiába hívjuk vissza, nem jön csak jóval késöbb mikor már bennt vagyunk. ( akkor kapar és nyüszít) Apa már nagyon mérges mert fél hogy a másik kutyánkat is rá szoktatja erre, és ő nem biztos, hogy visszatalálna vagy pedig ellopják. (törzskönyvezett magyar vizsla, versenyekre is szoktuk vinni ) Mit tegyek? Hogy tanítsam meg rá, hogy ne menjen ki, és jöjjön mikor hívják, halgasson a nevére. Mit tegyek. Ha így folytatja, akkor apa el fogja vinni más helyre.
2014. jan. 14. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

ezt nem tanítani kell hanem beadni a menhelyre...

ha nem bírsz vele akkor kár erőltetni mert nem fog menni és ha a másik kutya eltanulja tőle akkor ö is elmegy és majd néztek a lukon

2014. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg nem lehetne valamit tenni? Nagyon megszerettem, és nem hiszem hogy buta kutya lenne. Lehet, hogy túl sokáig élt az utcán? Apa szerint oda kéne adni valakinek vagy valami. Menhely már pár éve nincs a közelben (leégett ha jól tudom, de nem biztos, lehet hogy csak bezárták ) Nem szertném ha elvinnék tőlem.
2014. jan. 14. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Első,te olyan sötét vagy mint az éjszaka...


Egy kutya vagy azért szökik,mert ivaros és hajtja a vére,vagy azért mert unatkozik és km hiánya van.


Az ivarosságból fakadó szökés megoldás az ivartalanítás.Egyébként is hasznos.

Az unalom elleni pedig a séta és foglalkozás.Plusz azt írtad,nem tartod vissza.Ha nem tartod vissza,miért kellene tudnia,hogy ne menjen el??


Amúgy nyilván a kerítéssel is probléma van,ha ilyen könnyen el tud menni.Kerítést meg kell csinálni,ivartalanítani kell,és lemozgatni.

Naponta sétálni vele,játszani a kertben és agyilag is fárasztani.

2014. jan. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam,hogy nem tartom vissza,persze hogy rászólok hogy nem szabad stb... Úgy értettem pl, hogy ha jelentkezik a gazdája vagy valami akkor nem kezdek el hisztériázni stb.. A kerítés pedig nem rossz hanem nállunk egy nap többször járkálnak emberek ki-be a kapun és ki megy mellettük pl apukám lába közt kiszalad.. Azt nem értem , hogy ilyenkor hívja meg minden, és a kutya nem is figyel rá, de mikor én szólok neki akkor szalad vissza be.
2014. jan. 15. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!