Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám már lassan két napja...

A kutyám már lassan két napja nem ürít?!

Figyelt kérdés
Nem szobakutya hanem kint van az udvaron és nem szoktam figyelni hogy épp mikor csinálja. Csak arra lettem figyelmes hogy szokatlanul jár,visszahúzódó,és nyalogatja a végbelét. Próbálkozik az ürítéssel de nem sikerül neki. Házilag tudok rajta segíteni? Azt olvastam hogy a szardínia tejjel az hátha megoldaná a problémát. Nektek volt már ilyen? Ti mit csináltatok,egyből állatdokihoz mentetek? Mi lehet az oka?
2014. jan. 16. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idős?

mekkora termetű?

mit eszik?

szardínia-tej nem igazán ajánlatos, inkább paraffin olaj, de lehet, hogy bélelzáródása van, ezért inkább ne késlekedj és vidd orvoshoz.


2-3 dl paraffin olaj fecskendővel nyugodtan belenyomhatod a szájába, csak ne köpködje ki.


ha sok csontot kapott, az is okozhat dugulást, de lehet, hogy valami idegen anyag akadt el benne, amit egy sima UH ki tud szűrni.


nagy fájdalommal jár, ha nem tud üríteni, ezért ne késlekedj.

2014. jan. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
5 éves,kicsivel nagyobb mint egy tacskó. Ételmaradékot és vegyes tápot kap.
2014. jan. 16. 09:04
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Az egyik ideiglenesem volt így, az első nap elvittük orvoshoz, a röntgen kimutatta, hogy már sajnos jó ideje gyűlik benne a dolog. Neki csonttörése is volt hátul, valószínűleg a fájdalom miatt nem ürített, illetve ki tudja, miket evett össze az utcáról. Paraffin olajat kellett neki adnom, ami megoldotta a problémát. Ha tudod, vidd el ma orvoshoz, ha valami miatt nem, olajat feltétlen adj neki a lehető leghamarabb, ártani nem árthat.
2014. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És ezt az olajat a gyógyszertárban lehet kapni? Kimérős?
2014. jan. 16. 09:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, megnézi, valószínűleg ad neki beöntést. Ha úgy sem megy akkor kell röntgenre vinni.
2014. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, gyógyszertárban kapod, és tán 10 ml 200Ft.

De, én a helyedben először dokihoz mennék el vele, nézze meg, mondjon okosat. Ez nem játék, nekünk annó, 99'ben egy amerikai bulldogunk volt, ugyan így kinti kutya, mi se vettük észre, hogy baj van, mert a másik kutya ugyan úgy ürített, szóval láttuk a kakikat a kertben, és mire dokihoz jutottunk vele begyulladtak a belei, nem lehetett műteni. Minden nap kellett menni beöntésre, szegény kutya előről, hátulról kapta az olajat,A doki benyúlt a végbelébe, és az se segített, és 16 nap szenvedés után a doki azt mondta, hogy ennyi. Nagyon sajnálom, hogy nem vettük észre idejében, bár én akkor még 8 éves voltam,de nagyon megmaradt bennem az, hogy szegény kutya min ment keresztül.

Szóval, egy szó, mint száz, ha nem akarsz úgy járni, mint mi akkor első utad a dokihoz vigyen.

2014. jan. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
amúgy megkérdezhetném hogy körül belül mennyibe kerülne az orvos? nem sajnálom a kutyámtól, de anyuék igen.Na mindegy ezt meg tudnám oldani. Tudnátok mondani egy árat kb? hogy ha csak megnézné hogy mi a baja.
2014. jan. 16. 10:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Minél előbb vidd el orvoshoz! A párom szomszédjában volt egy németjuhász, szerencsétlent egy hónapig hagyták szenvedni a felelőtlen gazdái, ő ürített volna de nem jött semmi. Ki kellett mosni az egész kutyát belülről, gondolhatod milyen élmény lehetett szerencsétlennek...
2014. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha gond a pénz,vagy nem akarják orvoshoz vinni az olajat mindenképp tömd bele minél előbb.
2014. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előbb próbáld az olajat,de ha holnapra se ürít mindenképp el kell vinnetek,mert az ürülék elkezd felszívódni a testében és szimplán lemérgezi magát belülről.Ebbe pedig napok alatt belehal.


Próbáld az olajat adni neki,de ne várj nagy csodát.


Barátnőmék kutyusa 3 napig nem ürített, a végén én jártam át minden nap 3x kikaparni a kutyából az ürüléket.Kézzel...Nem volt pénzük orvoshoz vinni,az 5. napon elpusztult...

2014. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!