Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? A kutyám...

Mit csináljak? A kutyám lassan egy éves és mindent meg rág cipőt, a ház falát, a bokrokat, kabátot mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nevelnéd....
2013. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem tudod letiltani erről? Nem tudod leállítani?

Mennyit foglalkozol vele? Mennyit mozgatod, mennyit fárasztod szellemileg és fizikailag naponta?

2013. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

nevelem..

napi szintű futtatás hétvégén meg akadály pálya

de a műsik kutyával nincs ilyen jellegű sőt semmilyen gond,

2013. febr. 11. 15:10
 4/17 anonim ***** válasza:
A szellemi fárasztás legalább olyan fontos ha nem fontosabb, mint fizikai.
2013. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy jön a neveléshez a futtatás. Attól h fáradt, még nem tudja mit szabad és mit nem.
2013. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen módon adod az értésére, hogy ne tegye?
2013. febr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

oda viszem az adott dologhoz és erösebb hangnemben tudtára adom hogy az nem szabad.

ez se hatott

apűm meg multkor adott neki egy pofont az se hatott.

2013. febr. 11. 16:25
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha oda viszed az adott dologhoz, akkor minden bizonnyal nem tetten érted, így nem jókor lett megszidva. Egy kutyát az elkövetett rosszaságtól számítva 2-3 másodpercen belül meg kell büntetni, különben nem érti meg.

Ti meg szegényt szidjátok, meg ütitek, és csóri azt se tudja miért. :(

2013. febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

először is nagyon fontos hogy ne legyen energija, tehát mind fizikailag mind szellemileg fárasztani kell.


másodszor venni kellene neki rágható megehető dolgokat


harmadszor jó lenne rááldozni nem kis időt hogy folyamatosan a nyakába lógtok és amint csak elkezd szaglászni olyat amit nem szabadna hangosan rászóltok morgós hangnemben hogy fújj (esetleg a kezetekben egy üres ásványvizes üveget megtöltötök néhány kővel és jól megrázzátok a fújj után egyszer, tehát nem rázigáljátok mint az agyament)! addig nem hagyjátok ott a helyszint amíg ő el nem megy magától (esetleg még elkülditek hogy menj innét/onnét). amikor a rágható dolgait kezdi rágcsálni azt pedig dicséritek mintha a világ legcsudibb dolga volna.


negyedszer türelem KÖVETKEZETESSÉG (tehát mindig és mindenkor ugyanúgy jártok el) és idő.

nekem ezt a kutyámnak 2 hétbe került megtanítani ugy hogy akkor nem is dolgoztam tehát egész nap vele voltam, és szó szerint állandóan a nyakába voltam.



ha mindezt nem tudjátok neki biztosítani akkor sajna másképp nem fog menni.

2013. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

világos ,van egy kutyád, amit mozgatsz,futtatsz,hétvégén akadálypálya? ( komám !! neked van saját akadálypályád ??:):) ha rosszat tesz megszidod, a fater néha ( egyszer ?) ad neki egy pofont,szóval ,mi is a gond? jaaa! hogy szétrág mindent?

esetleg MEGNEVELHETNÉD W@ZZEG!.

.... hiperaktív,meg más h@lyeség, ugyan-már!

a kutyaiskolákban is van akadálypálya, meg pár ember aki talán ÉRT A KUTYÁKHOZ ,mivel te nem :)

sőt, megtanítottad beszélni?? sőt érti a beszéded??

a kutya non-verbális lény! érti a hanghordozást, az energiát, és természetesen sok kutya úgy tűnik,mintha értené a beszédet, de NEMMMM!!! MÁSBOL ÉRTENEK.

a legegyszerűbb ,ha megnevelnéd. a gond ott van ,hogy fogalmad sincs ,ezt hogyan is kell!!:)

erre is jó a kutyasuli,ott megtanulhatod:)

vagy esetleg olvasgass szakkönyveket,de a kutyádnak ne olvasd fel,mert nem fogja érteni!

a kutya ezt teszi amit megengednek neki. sok olyan kutya is van aki NEM TESZ ILYEN DOLGOKAT! NEM AZÉRT MERT ,OKOSAK, HANEM MERT MEG LETTEK RÁ TANÍTVA!

ne tedd, mert én a vezér ezt nem engedem! vagy tedd, de annak azonnali következményei lesznek. azonnali, nem későbbi, nem 2 per mulva:) szóval, egyszerűen neveld jól, neveld helyesen,és nem lesz semmi gond!

a többit remekül csinálod!! a mozgatás, a legfontosabb , a nevelés pedig legyen közös élmény:)

2013. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!