Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszúszőrű skótjuhász szakért...

Csxeba kérdése:

Hosszúszőrű skótjuhász szakértők és tenyésztők! Lehetséges farkas hibrid létrehozása a fajtából?

Figyelt kérdés
Most olvasgattam, hogy ez manapság divat lett. Mi a véleményetek a wolfdog hibridekről? Nem a farkaskutya-fajtákra gondolok, hanem a farkas-kutya hibridekre. Szerintem elég ingoványos terület ez.

2014. jan. 16. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Miért akarná bárki a skót juhászt farkassal keresztezni? Kinek származna belőle és milyen előnye? Jobban terelne tőle a kutya, vagy jobb családi kedvenc lenne? Nem is értem, hogy jut bárkinek eszébe ekkora szamárság.
2014. jan. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Platypus ***** válasza:
93%

Technikailag semmi akadálya, bármelyik nem kistestű kutya simán kereszteződik a farkassal. Hogy ennek lenne-e bármi pozitív eredménye, az már erősen kérdéses. Mivel a skótjuhász egy álló fülű, nem szélsőséges alkatú fajta, valószínűleg szép lenne az eredmény, de ennél több jó tulajdonsága egy darab nem lenne. A farkas hibridek borzasztóan kezelhetetlenek, ezerrel pörögnek az ösztöneik, totálisan alkalmatlanok családi kutyának, és munkakutyának is, mivel képtelenek fegyelmezetten figyelni vagy éppen betartani a szabályokat. Fanatikusoknak való kutyák, akik úgy is hajlandóak kielégíteni a hatalmas igényeiket, hogy cserébe semmi kézzelfogható előnyük nincsen.


Ja és egy kutya nem egyet szül. Akad egy fanatikus, akinek kell egy ilyen kutya. Esetleg kettő. A többivel semmit nem lehet kezdeni, egy ilyen kutya életveszélyes az átlagember kezében.

2014. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Erre a kutyás és a farkasos szakemberek is egyöntetűen azt mondják, hogy marhaság, akármilyen fajtáról van szó. Kutyának túl vad, farkasnak túl szelíd, ő maga sem érzi jól magát, akárhogyan is tartod, ráadásul veszélyes, értelmetlen az egész. Egyébként tehcnikailag egy mopsszal is keverheted a farkast, hiszen egy faj, de hagyjuk már a fenébe ezt a dolgot, még valaki megsérül.
2014. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Amerika sok államában betiltották már a farkas-hibrideket,mert rengeteg balesetet okoztak.Van,ahol külön menhelyek vannak nekik.Szakértők sem ajánlják ilyenek létrehozását még akkor sem,ha szelíd kutyafajtából akarják csinálni.
2014. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem működnek jól ezek a hibridek.Azt a fajta szabadságot nem kapják meg,mint amit egy farkas igényel,viszont az emberekhez történő alkalmazkodás képessége sem olyan mint a kutyáé,ezért nem lehet kutyaként tartani,beilleszteni az emberek közé.
2014. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is így látom ezt a kutya-farkas hibrid dolgot, de valahol mégis érdekesnek tartom (szakmai ártalom). Mentek a pacsik!
2014. jan. 17. 08:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy kell a baj. A hibrideknél se mindegy, hogy milyen fajta farkasból lett "legyártva", mert pl. egy szürkefarkas-kutya F1 sokkal veszélyeebb, mint mondjuk egy F1-es Èszak-Amerikában vagy arktikus vidékeken honos farkas-kutya keverék, ti. az Eurázsiában elterjedt Canis Lupus Lupus (szürkefarkas, gray wolf) agresszivabb, mint mondjuk a timberwolf, alaszkai farkas stb. - pedig még ez utóbbiakkal is szokott lenni baj böven, de én erre azt mondom, hogy lehet hibridet vagy akár farkast is tartani, de csak megfelelö embereknek, megfelelö körülmények között, tehát nem feltétlenül kell mindenkinek ilyesmi otthonra. Vannak egyébként szabályozó jogszabályok az ilyen esetekre....Rengeteg a média által keltett rémhir, amikor "farkas" támad gyerekre, holott a felelös gazdi mit csinál: a hibridet "rábizza" a kétéves kölyökre, mert megy a kedvenc sorozata. Na ilyen embereknek nem való semmi, se gyerek, se hibrid, se aranyhörcsög.

Szóval: én oda-vissza vagyok a farkasokért, meg vannak a fajhoz igencsak közel álló egyedeim, DE: nem kell hibridet csinálni, sem skótjuhászból, sem semmiböl, mert csak a baj van belöle, az emberek felelötlensége, ostobasága miatt!

2014. jan. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem amúgy, ez kinek öröm, hogy hibridet tarthat és miért? Nyilvánvaló, hogy baromi nehéz együtt élni egy ilyen állattal, mert makacsok, nehezen kezelhetőek, nem tudnak megfelelően alkalmazkodni az ember alakította körülményekhez, de hát félig egy vadállatról beszélünk.Kinézetében sem gondolom, hogy egy ilyen hibrid szebb lenne, mint az elérhető kutyafajták többsége. Vagy valaki erre olyan büszke, hogy ő farkast tart, mert ez milyen menő dolog? Nem értem az embereket...
2014. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A hibrid teljesen más, mint viselkedésében, mint kinézetében. Minden kétséget kizáróan a hibrid az, ami a legtöbb külsö és belsö hasonlóságot (természetesen jó és nekünk embereknek "rossz" értelemben vett tulajdnonságokat is) mutatja pl. a farkassal.

Àtlagon felüli képességekkel bir, ami az elérhetö kutyafajtáknál nyilván nincs meg. Ha egyszerüen akarnék fogalmazni, olyan ez, mint mondjuk amikor egy sima Mitsubishi Lancert akarnánk összehasonlitani a gyári, VB-n használt WRC versenyautóval. Van annak is többek számáraelérhetö (kezelhetöbb változata: az Evolution IX. A legközelebb az áll a versenygéphez. Sok mindenben felülmúlja a modelpaletta tagjait, erösebb, jobban megy stb, viszont drágább a fenntartása, többet kell vele foglalkozni, kevesebben értenek hozzá stb.

Kb. ilyen a hibrid is: nagyon kevés ember ért hozzá, tud gondolkodni úgy, söt, ELÖTTE, hogy le tudja megfelelöen reagálni a viselkedését. Ezért irtam fentebb, hogy nem kell hibridet csinálni, éppen úgy, ahogyan minden boyracer kezébe sem kell Evo IX.

2014. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Platypus ***** válasza:
100%
Azért látványban tényleg ott tudnak lenni ezek a hibridek. Nem mindegyik persze. A szánhúzó-farkas mixek szerintem hihetetlenül szépek.(Más kérdés, hogy szép fajta bőven van farkasvér nélkül is, szóval ez még nem indokolja meg a tenyésztésüket.) Viszont személyesen is találkoztam egy hibriddel, és az félig lógó fülű, kunkorodó farkú, mackós testalkatú jószág volt, bármiféle farkasos romantika nélkül. Jó sok rács mögött. Elég kiábrándító élmény volt.
2014. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!