Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik ha a kutya fial?

Mi történik ha a kutya fial?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis felvilágosítást kapni ugyanis van 2 kutyánk és szeretnénk kiskutyákat szóval a legközelebbi tüzelésnél figyelünk... Jobban mondva én nem szeretnék kiskutyákat de csak azért mert félek.. Szeretem a kutyáim és nem szeretném ha "szenvednének" vagyis nem tudom mennyire fájhat vajon neki ha fial? Félek a következményektől pl mire kell oda figyelni mig még nem fial?! Vagy agresszív a kutya vemhesen? Elég domináns kutya volt hogy már bántotta a másikat de amúgy jól megvannak nincs gond. Esetleg ha meglesznek a kiskutyák akkor féltheti a kölykeit és bánthatja a másik kutyát ha a közelébe megy? Vagy mivan ha éjszaka fial ahogy általában a kutyák és nem vesszük észre ha gond van? Honnan tudjuk hogy megvan az összes kiskutya és nem-e maradt benne? Stb. dolgokra vagyok kíváncsi.


Köszönöm a válaszokat előre is, bocsánat ha buták a kérdések jó lenne ha valaki felvilágosítana akinek volt már része ilyesmiben, valaki aki tapasztaltabb. :)


2014. jan. 17. 18:25
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy belehalhat a kutya a fialásba? :S Az ilyesmi milyen esetekben fordulhat elő?
2014. jan. 17. 18:28
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

inkább ivartalanítsátok.


ivarosságal járó betegségek: álvemhesség, emlőgyulladás (súlyos betegség) méh és emlő daganat fokozott veszélye (amit minden ellés növel)


herpesz és egyéb nemibetegségek (ezért kellenek a szűrések pároztatás előtt)

ellési komplikációk, melyek halálosak is lehetnek, ha nem jut idejében orvoshoz pl elakad a kiskutya a szülőcsatornában, halott kiskutya bent ragad, vérfertőzés, stb stb


és ahogy az embernél ugy a kutyánál is bizony fáj az ellés.


egyébb komplikációk itt:

[link]

2014. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%

Miért akarsz szaporítani? Mit csinálsz kölykökkel? Inkább ne...

De hogy a kérésre is válaszoljak: papám vadász volt és volt egy nagyon jó szukája, remek ösztönökkel. Attól volt pár alomnyi kutyánk, persze vadászkutyával lett pároztatva az is. Volt amikor 7 kölyök született. Általában 3-5nek mindig volt gazdája, egyet meg megtartottunk mi. A többit viszont vízbe fojtották (20 éve falun ez volt a szokás).


Elléskor a szuka elbújt mindig a kazal alá, és kb egy hétig csak akkor láttuk, ha enni jött ki. Amúgy 7-8 napig nem bolygattuk őket. Mindig minden rendben ment.

2014. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Drága kutyáról van szó, vannak akiknek kéne kiskutya a rokonságnál is, nekünk is, jó helyen lennének. Mindig figyelünk és törődünk velük már ha eltüsszenti magát akkor jön is az állatorvos, szóval köszönöm szépen de nem vagyok kíváncsi arra amit sok kérdező kap, hogy szerencsétlen kutya stb.stb. Sajnos nem sok mindenkinél van olyan jó dolga a kutyának mint itt, mindent biztosítanánk ami kell neki, ezért is szeretném ha valaki hasznos válaszokat adna mi hogy zajlik és nem csak a rosszat hangoztatná.
2014. jan. 17. 18:48
 5/30 sippara ***** válasza:
86%
:D Biztos marha jó dolga van, csak néha összeveri a másik, meg az ő gazdája is annyit tud a dologról, hogy elöl ugat hátul sz@rik... Ne haragudj, de ezt emberek évekig TANULJÁK. A kettőhúszba nem akarsz véletlenül belenyúlni? Pedig biztos értesz ahhoz is :) Aztán maximum mégse :) Milyen érdekes, hogy a SAJÁT életét senki nem kockáztatná a saját hülyeségei miatt, de a kutyáét gond nélkül :)
2014. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy összeveri a másikat csak hogy domináns fajta és csak a saját fajtáját tűri meg, szóval más kutya nincs is a közelébe. De örülök hogy te ilyen tájékozott vagy meg okos és neked senkit nem kellett megkérdezni semmiről mert minden kipattant az agyadból. Ráadásul örülök annak is hogy pár mondatból levontad hogy mennyire hülye vagyok.... :) Egyre jobban utálom ezt az oldalt mert kajak nem tudok egy kérdést feltenni és nincs aki normálisan válaszolna a több millió emberből. Tisztelet 1-2 kivételnek. Az meg nem tudom hogy miért lenne hülyeség ha egy kutya csodaszép kiskutyáknak ad életet.
2014. jan. 17. 19:01
 7/30 anonim ***** válasza:
79%
azt írtad drága kurya. akkor szerintem vedd fel a kapcsolatot a tenyésztőjével, ő biztos tud segíteni neked mind az ellés figyelemmel kísérésével, mind a megfelelő pár kiválasztásával.
2014. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Ő is meglesz kérdezve az biztos, de szerettem volna több ember véleményét "hallani".
2014. jan. 17. 19:09
 9/30 sippara ***** válasza:
67%

"Egy szóval nem mondtam hogy összeveri a másikat csak hogy domináns fajta és csak a saját fajtáját tűri meg, szóval más kutya nincs is a közelébe."


Mondd nyugodtan, hogy nem tudod megnevelni, inkább elszigeteled a világtól, nem szégyen az... asszem...

2014. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ennyire nem kell félre érteni, megvan nevelve és hallgat is a szüleimre ugyanis én gyerek vagyok, tőlem se nem fél se semmi. Ha bármi baj lenne a szüleim közbe tudnak avatkozni ugyanis hallgat rájuk, de még eddig nem volt semmi baj.. csak érdekelt hogyha vemhes akkor lehet-e, megváltozhat-e... Ki szigeteli el a kutyát?:D Könyörgöm.. Itt mindenki tud mindent csak arra válaszolni nem amit kérdeztem. De amúgy mindegy is, én voltam a hülye hogy ide fordultam segítségért, jobb lenne megszüntetnék ezt az oldalt mert semmi haszna.
2014. jan. 17. 19:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!