Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik ha a kutya fial?

Mi történik ha a kutya fial?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis felvilágosítást kapni ugyanis van 2 kutyánk és szeretnénk kiskutyákat szóval a legközelebbi tüzelésnél figyelünk... Jobban mondva én nem szeretnék kiskutyákat de csak azért mert félek.. Szeretem a kutyáim és nem szeretném ha "szenvednének" vagyis nem tudom mennyire fájhat vajon neki ha fial? Félek a következményektől pl mire kell oda figyelni mig még nem fial?! Vagy agresszív a kutya vemhesen? Elég domináns kutya volt hogy már bántotta a másikat de amúgy jól megvannak nincs gond. Esetleg ha meglesznek a kiskutyák akkor féltheti a kölykeit és bánthatja a másik kutyát ha a közelébe megy? Vagy mivan ha éjszaka fial ahogy általában a kutyák és nem vesszük észre ha gond van? Honnan tudjuk hogy megvan az összes kiskutya és nem-e maradt benne? Stb. dolgokra vagyok kíváncsi.


Köszönöm a válaszokat előre is, bocsánat ha buták a kérdések jó lenne ha valaki felvilágosítana akinek volt már része ilyesmiben, valaki aki tapasztaltabb. :)


2014. jan. 17. 18:25
1 2 3
 11/30 Akiteki ***** válasza:
100%

Úgyse tudunk lebeszélni róla, ha egyszer a fejedbe vetted, hogy kölyköket kell gyártani. De talán majd mások okulására:

Akiknek most annyira nagyon kell a kiskutya - pláne rokonságban - azok pont abban a pillanatban fognak minden kifogást kitalálni, mikor haza lehetne vinni a kölyköt.

Attól, hogy drága a kutya, nem fogod tudni drágán eladni, mert a drága kutyát hozzáértők veszik meg, a mezei gazda általában már az expressz 20 ezret is horribilisnek tartja.

Igen, a fialás fáj. Ahogy az embernek is. Nekem már a vemhességkor is minden alkalommal lelkiismeret furdalásom van, hogy mit tettem szegénnyel.

Ha éjszaka fial ugyanaz van, mint nappal. A szülés előtt legalább egy héttel már a lakásban kialakított meleg, összkomfortos szülőszobába van akkreditálva, hogy 24 órán át figyelni lehessen.

Onnan tudod, hogy minden rendben van, hogy a szülés után kihívod az állatorvost, ha még nem vagy elég rutinos.

Igen, félti a kölykeit. Nem csak kutyától, embertől is. Ha nincs megfelelő kapcsolata a gazdának a kutyával, akár vér is folyhat.

És ez még csak a kezdet. A java azután jön. Az első héten két óránként ellenőrizni kell a kölyköket, mindenki rendesen szopik, nem feküdt rá valamelyikre az anyja. Utána jönnek a kiadások: féreghajtás, chipezés, oltások és még a kaja, amit megesznek 8-10 hetes korukig.

Nem szóltam még a fedeztetés körüli bonyodalmakról, a vemhes kutya ápolásáról, az ellés helyének berendezéséről.

Még ha komplikáció nincs is, nem kell éjjel közepén kocsiba vágni és rohanni császármetszésre, akkor is számíthatsz legalább 2-300 ezer forint kiadásra.

Aztán majd még elmondják mások, nem koptatom a gombokat azzal, hogy a kutyának tenyészszemle, szűrővizsgálatok, stb. kellene.

2014. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

azért az összegeket is tisztázzuk, mert azzal soha senki nincs tisztában ám:


1 chip kb 3500 ft (nálunk 5000, de hallottam, hogy valahol 3500, nézzük a legkevesebbel)

az első adag oltás és féreghajtó amit megkap 1 kutyus kb 5000 ft

eledel, ha szoptat a mami: kb 1000 ft/kiskutya

eledel/tejpótló ha nem szoptat a mami (mert ugye az is lehet, simán:S vagy az, hogy a gyerek nem eszik) alsó hangon kb 5000 ft/kutyus.


tehát egy kiskutya ellátása minimum 10 000 ft, és ki tudja hány kiskutya lesz.


A szukát érdemes vitaminokkal felturbózni az orvos ajánlása szerint, táplálására odafigyelni, másmilyen tápot eszik ugyanis. Ez önmagában marha drága...majd hozzájön az, hogy szülés előtt/után kontroll a dokinál, isten tudja mennyi az nálatok


ha császármetszés kell, kb. 50 000 ft, bár ez a kutya testméretétől függ.


Ez az anyagi része, tehát erre fel kell készülni...


És fáj neki ha fial, igen, de ez normális dolog.


Én, személy szerint, azért nem támogatom, mert az én kutyám egy olyan kutyus, akit csak erre használtak, hogy fialjon...addig, amíg bírta szerencsétlen, majd eladták...a sok császártól már össze volt kaszabolva a pocakja, a méhe ivartalanításnál összeesett a doki kezében, és kétoldali lágyéksérve volt az erőlködéstől...


fáj. belehalhat. Az ember is belehalhat...csak ugye embereknél max 1-2-3 utód van elosztva általában, kutyáknál ez egy alomnak is kevés sokszor. És nálunk állandó orvosi felügyelet van szülésnél is.


Gondoljátok át:)

2014. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy drága kutya volt? Mert egy tenyésztős kutya kb.80-100 ezertől kezdődik, nem 20-30 ezer Ft-okba kerül.

Ha pedig nektek is kéne meg a rokonságnak is kiskutya, el lehet menni egy menhelyre vagy sintértelepre, kismillió gazdátlan kutya van. Legalább megmentenétek életeket.

Amúgy meg az egy dolog, hogy a mostani almot el tudnátok passzolni, de 100%, hogy ahogy nagyobbak lesznek, nem fogja minden ismerősötök ivartalanítani őket és becsúsznak felesleges almok. Aztán majd azoknak a kölyköknek megint lesznek kölykei és ez így megy tovább.

Az egyik ismerősöm is így kezdte egy faluban (magyar vizslákkal). Mostmár úgy néz ki a dolog, hogy évek alatt a fél falunak magyar vizslái vannak (több generációnyi). A többségük egy kertben él láncon tartva, de olyan is van amelyiket kivágták az utcára.

És ők is úgy indultak neki, hogy csak egy alom, a kölyköket meg úgyis elajándékozzák vagy eladják...Hát ez lett a vége.

2014. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem vagyunk gazdagok viszont ha akár a kutyáinkról van szó akkor nem számít a pénz és tisztában vagyunk vele hogy sokba kerül de nem is ez a lényeg. Amint mondtam nem én támogatom ennyire hogy kiskutyák legyenek.

A kutyám pedig több mint 100ezer forintba került. Ha rajtam múlna nem gondolkodnék mert nem szeretném bepároztatni. Szüleim döntése nekem pedig nem sok választásom van főleg hogy sok "okos" ember adja alájuk a lovat... Így nem tehetek mást minthogy felkészülök hogy mit hogy kéne csinálni és mik azok a jelek amikor gondok vannak orvost kell hívni stb. Ez a minimum..

2014. jan. 17. 21:22
 15/30 anonim ***** válasza:

Amúgy milyen fajtájú a kutyád?

Na és tenyészengedélye van-e?

2014. jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Kanári szigeteki. Nem tudok róla hogy lenne.
2014. jan. 17. 22:01
 17/30 Akiteki ***** válasza:
100%
Na azokért meg különösen nem fognak tolongani a rokonok.
2014. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Jó, nem kérek több választ köszi mindenkinek... :) Ne te döntsd már el kinek mi kell... Senki nem tud a háttérről semmit de magyaráz. Elég volt ennyi válasz kössz. Én se mondom meg a te rokonaidnak mi kell meg mi nem.
2014. jan. 17. 22:24
 19/30 anonim ***** válasza:

"Persze mi már csak akkor értesültünk az egészről, mikor a kiskutyák "eladósorba" kerültek, vagyis a sok ígéretes gazdijelöltből egy sem vitt el kiskutyát.

Ismerős a történet?"


A többi itt olvasható:

[link]

2014. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Nyílván nem lesz ilyen probléma.. Még ha eljön az idő és nem is kéne senkinek akkor legyen inkább 20 kutyám minthogy bármilyen rossz sorsra jussanak..
2014. jan. 17. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!