Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kaukázusi juhászkutyának...

Egy kaukázusi juhászkutyának mennyi idős korig lehet napi 2-3 rendszerességgel kaját adni? 1-1,5?

Figyelt kérdés

Fél éves kaukázusim van, minden nap kap legalább 2 kupa (kb 500g) tápot,maradékot és csirkefarhátot(azt nem midnen nap).

Szépen fejlődik,de még mit lehetne adni neki,hogy jól fejlődjön? Köszönöm


2014. jan. 17. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen felesleges, kb. fél éves kora után bőven elég neki 1x kapni.

Ráadásul az 500gramm táp, ráadásul 2x nekem nagyon soknak tűnik. Főleg úgy, hogy még kap mellé ezt+azt. Nem tudom mennyi idős mondjuk, de ha fél évesnél fiatalabb, akkor a napi 500gramm tűnik inkább reálisnak, persze ez tápfüggő.

Az mindenesetre biztos, hogy ha túlnyomod a kutyát, akkor azzal nagyon sokat ártasz egy óriástestű fajtának, mert túl gyorsan fog nőni, túl nagy lesz hirtelen a tömege úgy, hogy a csontjai még nem fogják elbírni.

2014. jan. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan etesd élete végéig napi kétszer, hiszen ő is hajlamos a gyomorcsavarodásra!


Ha nem sovány, akkor nincs szüksége semmire, arra kell figyelni, hogy kövér ne legyen, mert megterhelheti az ízületeit, csontjait, hiszen még bőven fejlődik. Fél éves elmúlt, szóval már elég neki a napi két etetés.


Egyébként nem árt jó minőségű táppal etetni (a josera nekünk bevált nagytestű kutyánál), illetve ha adsz neki húst, akkor egy kis túró is mehet neki, hogy a kalcium-foszfor arány ne boruljon fel.

2014. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 neger ***** válasza:
mi féléves koráig,3-szor adtunk neki enni,1 éves koráig gondoltuk a napi két etetést,ám nem vált be,így mai napig kétszer kap mert igényli is.hozzáteszem 2 lessz március végén.csonterősítő,multivitamin(lavet)mehet neki nyugodtan.mindkettőből 2,aztán majd meglátod.maradék nyugodtan(elengedhetetlen szerintem),a táp úgy jó ahogy van.3naponta nyersen add a húst neki,a farhát,csirkefej(abban sok a vitamin),mellcsont,és olyat is amin tud rágódni.csirkecombcsont kizárva,gondolom tudod.de mondom csak 3 naponta a többit lehetőleg főzd meg,túl gyakran nem jó de majd meglátod hogy reagál az emésztése rá.szerintem kétszer felnőttként is kaphat nyugodtan,csak kevesebbet.
2014. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Esetleg egy kis ízületvédőt (cápaporc tablettát, vagy zöldkagyló kivonatot) nem árt neki adni.

2014. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok megint.


Csonterősítőnél vigyázni kell, hogy lehetőleg ne legyen benne foszfor, mert az megnyomhatja nagyon a növekedését, és akkor megterhelheti az ízületeit, csontjait a hirtelen növekedés! Szóval én inkább túrót adnék még neki kb. heti egyszer, illetve zöldkagylót, vagy cápaporcot.

2014. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 neger ***** válasza:
zöldkagyló jó ötlet mondjuk,nekem is mondta haver,de közben már szépen felcseperedett.próbáld ki.
2014. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak,a 2 kupa táp 500 g
2014. jan. 17. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!