Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok pluszban c-vitamint a...

Adhatok pluszban c-vitamint a kutyának?

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Minek?
2014. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert beteg. Gondoltam, hogy kiegészítésnek jó lehet.
2014. jan. 17. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Adhatsz, de általában tök felesleges, ugyanis a kutya az emberrel ellentétben elő tudja állítani magának. Add neki az orvos által felírt gyógyszert!
2014. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fölösleges, a kutya szervezete előállítja.
2014. jan. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De te magad se szedd, mert egészségesebb nem leszel a C vitámtól, mert nem erősíti az immunrendszert.....
2014. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kripton001 válasza:
Na, utolsó, ez mekkora hülyeség...
2014. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kripton001,


Várom a tudományos érvekkel alátámasztott magyarázatot miszerint hülyeség, az ami írtam. Elárulok neked valamit, az ajánlott napi C vitamin mennyiség egy átlagos egészséges embernél 80mg. Ha valaki egészségesen táplálkozik eszik zöldséget gyümölcsöt stb, ezt simán beviszi egy nap alatt a szervezetébe.

DE nincs szükség 500/1000mg-os adagokra, mert mondhatom azt hogy csak lehúzod a WC ugyanis a C vit egy vízben oldód vitamin amit a szervezet nem raktároz (ezért kell minden nap zöldséget enni), így bevehetsz 1000mg-os tablettát, amiből mondjuk a szervezetet felhasznál maximum 100-150mg, de kérdem én mi lesz a maradék 850-900mg? Elárul a titkot, vizelettel távozik.

Arról nem is beszélve, hogy a hosszan nagy mennyiségű C vitamin bevitel káros az egészségre ugyanis ráadásul működésbe lép szervezetünk önszabályozó mechanizmusa is: azaz csökkenti a felszívódást, és növeli a kiválasztást, (pl vas anyagcsere utak) valamint befolyással lehet más anyagcsere utakra is így nem szívódnak fel pl fontos nyomelemek ásványi anyagok.

Viszont ha valóban vitamint akarsz szedni próbálkozz a D vitaminnal....

De nyilván te tök okos leszel és majd elmondod, hogy hű de fontos szedni, mert én jobban vagyok tőle... Felőlem szedd, de ha valamiről nem tudsz vagy nem ezt tanulod, mert feltételezem nem immunológus leszel, akkor ne írd másnak hogy hülyeséget ír. Sok sikert! btw: a legújabb kutatások szerint a D vitamin csökkenti a rák kialakulásának kockázatát, és nem mellesleg segít az immunrendszer védekezésében. Míg a C vitamin, csak az szervezet betegség utáni helyreállításában segít.

2014. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kripton001 válasza:

Kedves Ismeretlen,


Megfogadtam már, hogy a hozzád hasonló "tudorokkal" nem vitatkozom... tapasztalatból tudom, hogy nem érdemes, mert akár mit is mondok/írok majd, neked úgyis az lesz a fő célod, hogy azt cáfold (még ha igazam is van). Hogy mit gondolsz a C-vitaminról, az hidegen hagy, az viszont nem, hogy terjeszted is a hülyeségeidet, ezért:


1, tőlem tudományosan alátámasztott bizonyítékot vársz. A tieid hol vannak? Gondolom érveid komoly, tudományosan alátámasztott (talán a saját laboratóriumodban, saját kísérleteken alátámasztott) tényeken nyugszanak...


2, tudod, honnan jön a napi 50-80 mg C-vitamin igény? Ki állapította ezt meg, és mikor?


3, honnan veszed, hogy felesleges 500-1000 mg C-vitamint szedni, mert csak kipisiled? Mennyit pisilsz ki belőle? Tudod, hogy a Te saját szervezetednek éppen ebben a pillanatban mekkora mennyiségre van szüksége? Egyébként köszi a titkot :), mármint hogy vizelettel távozik. Amúgy miért is baj az, ha kipisilsz valamennyit a bevitt C-vitaminból? Azt nem olvastad valahol, hogy ez védi a húgyutakat? Amúgy a C-vitamin felfedezője magyar volt, ezt biztosan tudod, Ő 1000 mg-ot szedett naponta, amit betegség idején napi 4-6000 mg közé emelt. Ő a mai napig elismert és neves tudós (igaz, meghalt már), szóval íme az első tudományos bizonyítékom: ne nekem higgy, higgy neki.


4, igen, hű de okos vagyok, ahogy mondod, mivel valóban ezt tanultam, jelenleg egy orvosi laboratóriumban dolgozom, mint diplomás analitikus. Persze, lehet, ez semmit sem jelent, de talán egy picit mégis...


5, gondolom eljutott hozzád is a manapság menő D-vitamin őrület, ezért ajánlgatod. Köszi, én is hallottam róla, sőt, szedek is, és rendszeresen ellenőriztetem a szérum D-vitamin szintemet. Te is?


Amúgy abban is igazad van, hogy a saját, sőt a családom példáját is fel tudom hozni: évtizedek óta eszem/eszünk napi 500-1000 mg C-vitamint és kutya bajom :). Sőt.



Kívánom Neked, hogy ne felszínes információk alapján alakíts ki véleményt dolgokról.



Üdv,

Kripton

2014. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!