Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetnék a kutyámnak?

Hogyan segíthetnék a kutyámnak?

Figyelt kérdés
öreg szegény, csont és bőr. fáj így látnom. esetleg föltudnám valamivel hízlalni kicsit? kinn van minden csontja, képzelem milyen kényelmetlen lehet neki feküdni. mivel én igy vékony vagyok és pár csontomat "nem fedi túl sok hús" igy én is átérzem hogy milyen lehet neki a kemny földön aludni. tehát a 2. kérdés: mit rakhatnék alá hogy kényelmesebb legyen neki? sajnos most nemfutja több ezer forintos kutyapárnára, mnás megoldás kéne. bocsi hogy hosszú lett.
2009. dec. 2. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Főzz neki rizst és add oda neki a kajájába.Amugy hogy ne feküdjőn a földre elég egy régi pokróc,rongy,
2009. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vmi bundakabát esetleg vagy vmi jó vastag kabát amit nem sajnálsz odaadni neki...esetleg ha nem kabát akkor vmi vastag pléd. De miért ilyen sovány? Beteg? Mert ha beteg, és már öreg is tudom nem olyan könnyű de jobb lenne neki ha elaltatnátok...minthogy szenvedjen.
2009. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. A kutyád lehet, hogy öreg, de ettől nem egyértelmű, hogy ilyen sovány legyen. Gondolom valami baja van. Féreghajtót megkapja negyedévente? Orvos mikor látta?

2. Eddig min feküdt? Mi van a házában? A legolcsóbb a szalma. Tegyél be a házába jó vastagon szalmát, az száraz is marad. puha is. Vagy varrj neki egy párnát. Maradék rongy, lepedő, takaró mindenkinél van. Annak csak az a hátránya, hogyha vizesen ráfekszok, akkor átázik az egész.

2009. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
nekem is az jutott legeloszor eszembe, hogy esetleg ferges szegeny. Egy kutya csak akkor sovany, ha nem adnak neki eleg kajat, vagy ha beteg. Ha adsz neki eleg kajat es ennek ellenere sovany akkor biztos valami baja van szegenynek :S mert olyan kutyat meg nem lattam aki nem ehenkorasz :D Szoval ebben az esetben mindenkepp allatorvos!!
2009. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nemrég volt egy műtéten túl, akkor látta az orvos, akkoris sovány volt(mondjuk nem ennyire) és azt mondta hogy a korához képest jól néz ki. 12éves. féreghajtót szerintem kapja rendesen, nemtudom, anuyék rendezik az ilyen dolgokat.
2009. dec. 2. 19:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha az állatorvos ki tudja zárni a férgességet, betegségeket és azt, hogy szenvedne, akkor nem kell elaltatni. Lehet az is, hogy már nem olyan jó az anyagcseréje. Meg a műtétek amúgy is megviselik a szervezetet, minden kutya szokott műtét után fogyni. Ha nem férges, nem beteg, nem szenved, akkor esetleg adjatok neki több kaját. Vagy másik és jobb megoldás, ami ugyan nem olcsó, ha kifejezetten öreg kutyának való, ún. senior tápot adtok neki. ezekben talán könnyebben emészthető anyagok vannak és az összetétele is olyan, ami az idősebb szervezetnek megfelelőbb.
2009. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Béress csepp! Mi azt adtuk a beteg, öreg kutyusnak, azóta él és virul!!! Ne sajnáldd tőle, adj neki rendesen! A sima emberi béress cseppet
2009. dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én varrtam az enyémnek, rége puhább ruhákból, akár kézzel is megy!
2009. dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!