Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullosok, kinek van/volt...

Bullosok, kinek van/volt bullterrierje?

Figyelt kérdés

Az alábbiak lennének a kérdéseim:

Ti milyen táppal szoktátok etetni a bulljaitokat? Olvastam, hogy neki hypoallergén kell, ezért én egyből a Brit Care-t gondoltam. De kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Hol vettétek a kutyust? Mert én kerestem tenyésztőket, az Independent volt a legszimpatikusabb, de állítólag nagyon drága. Szerintetek ilyen Apród, meg Jófogás-on is megbízhatóak az emberek a kutya vásárlással kapcsolatban?

Milyen egy bullterrier? Szintén, (már 4 évemet azzal töltöm) hogy keresgélek mindenfélét hogy minél tapasztaltabb legyek, nézegetek videókat, de gondoltam így, csak jobban értem meg ha egy bull tulajdonossal beszélek erről. A kérdésem az lenne részletezve, hogy mennyire hiperaktív, nehéz e nevelni és ha megszereti a gazdiját, mennyire ragaszkodó.

Előre köszönöm!



2014. jan. 18. 21:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Egészségügyi könyv?Az gyakorlatilag az oltási könyv,ami csak az oltások és féreghajtás meglétét igazolja,az öröklött betegségeket nem.

Ismerős vett hirdetésből kinézett mini bullt 80-ért,még törzskönyvet is kaptak hozzá,felnőtt kutya volt.Ez olyan,mintha standard bullt vennél 40-ért.Később derült ki,hogy a tk sem az övé volt.

Befedeztette a hülye ismerősöm.Császárra készültek,mikor beadták a szukának az altatót,abban a pillanatban meghalt.

Boncoláskor derült ki,hogy az egyik veséje el volt sorvadva és öröklött szívbetegsége volt,tünet nem mutatkozott.

SEMMIKÉPP ne vegyél olyan kutyát,aminek a szülei nem voltak szűrve a fajtára jellemző betegségekre és nem kapsz hozzá törzskönyvet,szerződést.

Az eü.szűrés nem azt jelenti,hogy a doki ránéz a kutyára és azt mondja,egészséges,ez semmit nem jelent.Speciális szűrések kellenek.

2014. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
akkor a menhely mivel jobb?
2014. jan. 18. 22:28
 13/19 anonim ***** válasza:

Konkrétan a fajtamentőkre gondolok.Onnan jobb,hogy a hozzájuk kerülő kutyákat testileg-lelkileg rehabilitálják,megismerik a természetüket.Persze közben tetőtől talpig ki vannak vizsgálva a kutyák,csak akkor adják ki gazdihoz,ha minden szempontból tökéletesen rendben van,ide értve oltás,ivartalanítás,chip.Mivel még nem volt ilyen kutyád,ki tudják választani a számodra megfelelőt.

De menthetsz közvetlenül is.Az idősebb kutyánk pl.csontváz soványan,teli sebekkel,testi-lelki roncsként jött hozzánk.Egész életét kennelben élte,még a pórázt sem ismerte.Ehhez képest az első pillanattól tökéletesen beilleszkedett,Ő a megtestesült Jókutya.Már 3.éve él velünk,teljesen rendbejött.Soha nem volt vele semmilyen viselkedési probléma az előélete ellenére sem.

Mondjuk nem minden mentendő kutya ilyen,kicsit lutri,ezért ajánlottam a Fajtamentést.

2014. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
És fajtamentésnél hol kell megnézni az elvihető kutyákat?
2014. jan. 18. 23:15
 15/19 anonim ***** válasza:
2014. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven van még mit tanulnod a bullokról, ha azzal sem vagy tisztában, hogy miért fontos, hogy jó tenyésztőtől vedd.

A páromnak mentett bullja van, szaporított szuka, havi többezres orvosi költséggel, mert ízületi gyulladása és ekcémája van. Ennek ellenére szeretjük, és nem mondanánk le róla, mert egy imádnivaló állat, egy csupaszív malac, akire nem lehet haragudni akkor se, ha széttép egy ágyat.

Ismerünk olyat, aki k9es, és nagyon jóeredményei vannak, ha olyan a kedve.

2014. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

[link]

ez a kedvenc képem, ez mindent elmond:D

2014. jan. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, van még mit tanulni a bullokról, ezért tettem fel a kérdést ;) Egyébként nem nagyon válaszoltatok a többi kérdésemre, légyszíves, arra is várom a válaszokat. De az nem lehetséges, hogy aki pl. bullokat "tenyészt" az nem véletlen rakja fel az apródra, meg ilyen helyekre? Lehet, hogy nincs pénze weboldalt csinálni és nem akar 10-20 évet várni, még hírnévbe jönne a kennele. Ha pl. egy egészséges bullt, és még egy egészséges bullt pároztatunk, akkor abból miért születne egy beteg kölyök?
2014. jan. 19. 13:02
 19/19 anonim ***** válasza:

Mert akár a nagyszülőktől is örökölhető ilyen betegség.A tenyésztő eleve úgy hoz le almot,hogy előjegyzés van a kölykökre,tehát nem hirdet ilyen oldalakon,mert nincs rá szükség.

Az,hogy egy szaporító összerak két látszatra egészséges kutyát,semmit nem jelent még akkor sem,ha esetleg törzskönyvesek a szülők.

Aki áldoz arra,hogy szűresse és igényesen tenyésszen a kutyáival,az nem a jófogás meg Apród kategória pár tízezerért.

2014. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!