Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy német törpe spicc...

Van egy német törpe spicc kutyusom. Hogyan tanítsam szobatisztaságra? (kan)

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömék elköltöztek és nem volt hely neki mivel régen kertes házuk volt, most pedig lakásba mentek, ezért nekem adták.Az a baj , hogy bennt szeretném tartani de félek hogy mindent lepisilne stb. (már 3 éves)

Meg lehetne még tanítani szobatisztaságra? Nem fogja levizelni az összes bútorunkat?


2014. jan. 19. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Tudom hogy ez kölyökkutyát említ, de szerintem nektek is ezek szerint a módszerek szerint kéne eljárnotok. Egy ilyen kistestű kutyának sem nagyobb a húgyhólyagja, mint egy kölyökkutyának.

2014. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet neki tanítani, igen. Pont ugyanúgy kell nekilátni, mintha kölyök volna még.

Teendő: 2-3 óránként mindig kivinni, hogy gyakorlatilag ne is add meg a lehetőséget arra, hogy bent végezze a dolgát. Amennyiben kint sikerült pisilnie, vagy kakilnia, akkor mehet a játék, a jutalomfalat, a dögöny, ilyesmik. Érezze rajtad, hogy nagyon elégedett vagy és hogy valami igazán jót tett azzal, hogy pisilt. Lassan le lehet majd csökkenteni a séták számát napi háromra.

Ami fontos még, hogy figyelj rá, ha pisil az ne jelentse a séta végét, ne egyből indulj haza. Összekapcsolja és inkább vissza fogja tartani, mert nem akarja, hogy vége legyen a sétáltatásnak, hiszen jó móka!


Estére ajánlanám a box használatát, mivel a kutyusok maguk alá nem piszkítanak, így reggel az első dolgod lehet kiengedni pisilni. Sokkal hamarabb lesz szobatiszta.


Amennyiben viszont véletlen mégis bentre sikeredett valami NEM szabad se leszidni, se belenyomni az orrát, se ráverni. Egyszerűen némán feltakarítani. Ha ezért megszidod a kutyát, ő nem tudja, hogy az a baj, hogy bentre ürített. Azt hiszi az a baj, hogy ürített, így legközelebb majd olyan helyre kakil, ahol tudja, hogy nem veszed észre (ágy alá, szekrény mögé) és csak a szagra leszel figyelmes, illetve, hogy a gazdi ne legyen mérges ezért inkább eltünteti a végeredményt úgy, hogy megeszi.


Sok sikert!


(Belesetek egyébként biztos lesznek, mert kan, tehát szeret jelölgetni, sok türelemre lesz szükséged)

2014. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz, de azt még megkérdezhetem , hogy mit tegyek akkor ha beviszem egyből szalad a bútorhoz megjelölni?
2014. jan. 19. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:
ivartalanítsd és nem fog jelölni
2014. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!