Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német közép spicc mellé Shiba...

Német közép spicc mellé Shiba inu?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire tudnám őket összeszoktatni? A spiccünk nagyon okos, sokat volt vele foglalkozva és be van tanítva, viszont 7 éves és nem élt más állattal a házban. (Egyedül hörcsöggel, de vele nem volt közvetlen kontaktusa :D) A macskákat nehezen tűri meg, viszont szeretnék mellé egy társat, mert munka miatt a család a délelőtti órákban nincs otthon és nagyon elszomorodik szegény. Korábban édesanyámnak nem volt munkája, így hozzászokott ahhoz, hogy valaki foglalkozik vele a nap nagy részében. Nyáron lenne időm foglalkozni egy új kutyával, szerintetek az új kutya elterelné valamennyire a figyelmét az egyedüllétről? Jól kijönnének egymással? Már csak azért is, mert a két fajta hasonló temperamentumú. Le tudnák kötni egymást délutánig, amíg nincs otthon a család? (Nagy kert van, tehát a hancúrral nem lenne baj.)

Köszi a válaszokat!



2014. jan. 13. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

oké, hogy nem élt egy házban más állattal, de találkozik kutyákkal?

amúgy tudod, hogy a shiba a legnehezebben nevelhető kutyafajták közé tartozik? (csak egy kérdés:) )

2014. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mivel nagyon nagy a kertünk, nem igényli a sétáltatást, nagyon ragaszkodik hozzánk, és alig marad meg kint, inkább a lakásban tölti az idejét. Nyáron jobban megmarad, de akkor is bekéredzkedik, illetve azt akarja, hogy mi is bemenjünk vele. Párszor próbáltuk vele a sétáltatást, de nem igazán élvezte. Viszont az utcában van pár kutya, akiknek kerítésen keresztül mindig nagyon örül kanok szukák vegyesen, régebben mikor átjött barátnőm elhozta a kutyáját, és nagyon elvoltak. :)

A shiba tulajdonságaival tisztában vagyok, volt már sokfajta kutyánk, úgy vagyok vele, hogy kellő odafigyeléssel és alaptermészet figyelembe vételével bármelyik kutyát meg lehet nevelni, úgy, hogy annak a saját értékei is megmaradjanak. :) Nem akarok szolgát nevelni belőle.

2014. jan. 13. 22:18
 3/4 anonim válasza:
Nekem is német k. spiccem van, de ő nem szereti más kutyák társaságát. Néha átjön a kertünkbe a szomszéd kutya és úgy látom mintha idegesítené. Olyankor felvonul a háza tetejére (szeret ott feküdni :D) és ha a közelébe megy a szomszéd kutya akkor rámorog. Pedig szerintem játszani akarna vele, de úgy látszik ő nem igényli. Viszont a mi társaságunkat annál inkább.
2014. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
persze, hogy nem "igényli", ha életében nem vittétek kutyák közé. ez nem így működik. kicsi korától kezdve szoktatni kell a kutyákhoz és akkor lesz belőle boldog eb.
2014. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!