Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy bullmastiffom 2,5...

Van egy bullmastiffom 2,5 honapos es ha valami idegen az utcan h setaltatom meg akarja simogatni akkor egy kicsit olyan fellos mit lehet tenni ezellen, valtozni fog?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne engedd hogy idegenek símogassák egyrészt. Nem kell minden jöttmentnek megtapiznia. Hogy némelyest tart az idegenektől, pedig normális. Bár nem minden kutya ilyen, az enyém pl odáig van mindenkiért.


Szerintem , ha a tiéd nem az a nagyon bizalmas eb, tényleg ne engedd hogy idegenek minden bevezetés nélkül letámadják. Nem kell mindenkitől eltiltani, de ha valaki felveszi vele a kontaktot, attól várd el hogy betartsa a kutya - protokollt. Tehát, először a kutya érdeklődjön, majd kézodatartás ->szimat -> ez után jöhet a símogatás.

2014. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eznagyon függ általában az idegentől is. Ha gügyögnek neki, a szemébe bámulnak, meg rányomulnak, az sok kutyának ijesztő, az ilyeneket meg kell kérni, hogy ne foglalkozzon vele, csak gugoljon le és nézzen másfelé. Te se nyugtatgasd meg simogasd ilyenkor, mert azt ő úgy veszi le, hogy a félelem egy helyes reakció.
2014. jan. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne engedd minden jöttmentnek, neki is megvan a privát zónája meg a tűréshatára.
2014. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek..:-) csakhat sok kis alapiskolas mindig kerdezi hogy legyenszives megsimogathatom?? Most mondjam azt hogy nem ??:-)
2014. jan. 19. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, mondd azt nekik. A kutya az első.
2014. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell nemet mondani, csak magyarázd el nekik, hogy hogy csinálják. Így a kutyának is jó lesz, meg ők is tanulnak :)
2014. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na latom itt vegre ertenek a kutyakhoz mit szoltok ha tudnatok rola velemenyt mondani szertnek venni egy tapot csak nrmtudom h ez jonak e szamit..dingo pupy junior szerintetek?
2014. jan. 19. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg az összetételét: ha húsal kezdődik, akkor jó, ha nem, akkor nem. Mindig a legelöl szereplő alapanyagból van benne a legtöbb, és a leghátul lévőből a legkevesebb. Az olyanokat, amik nagyrészt gabonából, kukoricából állnak, el kell felejteni, mert a kutya nem csirke, hanem húsevő ragadozó.
2014. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még az előző kérdéshez: mondd, hogy kicsit félénk a kutya, aztán, hogy hogyan kell közeledni hozzá. Mi így csináljuk, a miénk nagyon félénk az idegenekkel. 4-5 találkozás kell még azokkal a kutyás gazdikkal is akik velünk sétáltatnak, hogy hagyja a simit.

A táposhoz: azt a tápot nem ismerem, nekünk a purina pro plan kölyök változata jött be. Próbáltuk a dog chow kölyöktápot még előtte, de attól nagyon nyurga lett, és baromi sovány. Kalciumot írass fel az állatorvossal, sajnos egyik tápban sincs benne a megfelelő mennyiség.

2014. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyámra annyira nyomult mindenki annó, és úgy rászokott az ugrálásra, és hülye viselkedésre, hogy igen, egyszerűen mondtam hogy nem simogathatják meg.

Volt hogy valakivel össze is vesztem, mert kértem, hogy ne, de akkoris... vagy utánam futottak az utca túloldaláról, hogy jönnének kutyát símogatni, mondtam hogy bocsi, de nem. JÁrok vele elengedős helyre, szóval barátkozhat eleget emberekkel, kutyákkal.

De mikor pórázon megyünk és jönnek gügyögve, kérdés nélkül az engem is idegesít, nemhogy a kutyát.

Nem olyan nehéz nemet mondani, elvégre, nem azért megyek vele közterületre, hogy xy lecsapjon rá, valamint nem is vagyok mindenkinek a haverja, szóval... egyébként normális emberek nem futnak egy ismeretlen ember ismeretlen kutyája felé sikítozva, és tapsikolva, szóval az olyanokat nyugodtan zavard el. Csak annak engedd, aki normálisan tud felé közeledni, de azok kevesebben lesznek.

2014. jan. 23. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!