Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bárki törzskönyveztethet egy...

Verussska kérdése:

Bárki törzskönyveztethet egy fajtatiszta kutyát?

Figyelt kérdés
Pl. van 2 törzskönyves kutyusom, születnek kicsik, de nem vagyok se tenyésztő, se szaporító se semmi, csak gondoltam egyszer lehetnek kölykei, amit majd elajándékozok. Szóval, bárki törzskönyveztethet? nem kell hozzá tagsági, vagy kennel név, vagy akármi?
2014. jan. 20. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

De,kell.És ebben az esetben szaporító leszel.Törzskönyves szaporító.


Attól leszel szaporító,hogy nem a fajta nemesítése a célod,hanem a darabszám növelése.Nincs képed arról,milyen kutyákat szeretnél létrehozni,milyen vérvonal kell hozzá,milyenek a jelenlegi kutyáid genetikai hátterei...stb.


Mindezeket megelőzi egy tenyészszemle és az adott fajtához kapcsolódó kötelező előszűrések,amelyeket elbírál az állatorvos.Ennek alapján eldöntik (a szakértők,nem te),hogy egyáltalán alkalmas-e a kutya tenyésztésre vagy sem.


Ez máris több befektetéssel jár,mint amennyi hasznot hozna.Nem éri meg,és te nem is törzskönyveztethetsz.

2014. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de én nem akarok szaporítani!Nem bevételhez akarok jutni és nem akarok további kölyköket sem, csak egy almot amit elajándékozok a családban. Utána ivartalanítanám a kutyusaimat. Csak érdekelne, hogy szükséges-e valami a törzskönyveztetéshez?
2014. jan. 20. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Igen,most soroltam fel.

Tenyészszemle,kötelező előszűrések,minimum az egyik kutyád tenyésztőjével beszélni,amennyiben ő bevállalja az alom törzskönyvezését,bár normális tenyésztő nem csinál ilyet.


Ha a rokonságnak kölyök kell,vegyenek vagy menjenek menhelyre.


Ez akkor is szaporítás,amit akarnál csinálni.


Plusz,20 millió ilyet hallott/látott már mindenki,amikor rébuszokban kell beszélni,akkor mindenkinek kell kiskutya,amikor megszületnek és haza kell vinni,akkor meg jönnek a kifogások.

Plusz egy alomban lehet 3 kutya is,de lehet 12 is.

Plusz,ha minden kötelező előszűrést és egyebet megcsinálsz,és még szerencséd lenne és tenyészthető mind a két kutyád,akkor is számolj,legalább 100 ezer ft előzetes befektetéssel + az alom felnevelése még legalább ugyanennyi...majd ingyen odaadod őket?


Butaságra készülsz,ha azért szeretnél almot,mert a szukának szerinted 1x ellenie kell,akkor felvilágosítalak,hogy a szukáknak nem kell elleniük,sokkal hosszabb és egészségesebb életet élhetnek ellés nélkül.

Ráadásul mind a két kutyáddal el kell menni tenyészszemlére és az előszűréseket megcsinálni.


Ettől függetlenül még ezek után is esélyes,hogy a 2 kutya genetikája üti egymást és nem a kívánatos géneket erősítik fel,hanem a nem kívánatos géneket.

Ezért tenyésztő az ember,hogy ezzel tisztában legyen.Ezért tanul előtte éveket és szerez tapasztalatokat.Nem csak megvásárol 2 tk-es kutyát és összerakja.Az is szaporítás.

2014. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a felvilágosítást :)
2014. jan. 20. 13:24
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem szükséges hozzá semmi mert nem fogod tudni törzskönyveztetni. Ez a dolog nem a kutya szeretetéről szól, hanem szín tiszta üzlet. Mivel még nem büntetik azt ha születnek kiskutyák így van a szaporulatra két elnevezés. Az egyik a tenyésztés a másik a szaporítás függetlenül attól, hogy miket magyaráznak bele.

Akkor pároztasd meg a kutyádat, ha biztos vagy benne, hogy azoknak akiknek oda akarod adni a kicsiket kelleni fog mert a kiskutyáidnak nem lesz semmi piaci értéke, lehetnek bármilyen szépek 100% fajtiszták, hordohatják a fajta jellemzőit maximálisan.

2014. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
86%

Ha jól tudom, megkerülhetetlen a kennelnév, a klubtagság, ennek az éves tagdíjának a befizetése, a fedezési igazolás és az alombejelentő. Tehát nem törzskönyveztethet bárki, és nem lehet a már meglévő alomnál nekiállni az ügyintézésnek.


A szűrések és a tenyészszemle hiánya úgy tudom, nem kizáró tényezők, csak ebben az esetben felülbélyegzett lesz a törzskönyv, ami rögtön kétszer annyiba kerül, mint normál esetben.


Ezek csak pusztán a törzskönyv elvi feltételei, hogy mi etikus és mi nem, azt úgyis kifejtették már és még ki is fogják páran. Tisztán a gyakorlati oldalról nézve nem működik, amit elképzeltél.

2014. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Én nem értem, hogy miért jó 200-300 ezer forintot rákölteni arra, hogy szülessen mondjuk 10 kiskutyád akiket utána ingyen szétosztogatsz a családban? (Aztán persze majd kiderül, hogy hirtelen senkinek se kell egyik se.)
2014. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát nyilván nem fogok több százezret költeni azért, hogy nekik olcsóbb legyen! akkor inkább nem lesznek kiskutyák és kész. Ennyi...


Köszönöm a válaszokat

2014. jan. 20. 13:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Most alakul/alakult át az egész MEOE és a törzskönyvezés már a különböző fajtakluboknál történik, ahol eltérő feltételeket szabnak meg. Ha nagyon érdekel a dolog, ott körbe nézhetsz. De ettől függetlenül egészen pontosan miért is szeretnél lehozni egy almot? Az anyagiakon kívül rengeteg idő és hatalmas felelősség. Mit csinálsz, ha a szüléskor komplikációk lépnek fel, vagy a szuka nem tud szoptatni? Hajnali 3-kor is hajlandó lennél akár 10 picurt egyenként cumiztatni? Még ha a szűréseket nem is csináltatod meg, és tenyészszemlére sem viszed akkor is csak a kaja, az oltások és az orvosi költségek elvisznek egy kisebb vagyont. Mindezt azért, hogy a családban ingyen szétosztogass pár kétes genetikájú kölyköt? Nem tudom milyen fajta kutyákról beszélünk, de ha az egyik ilyen kis ajándék kutyának később örökletes betegsége lesz aminek a kezelése egy vagyon, még a rokonokkal is összebalhézol, ha meg elaltatják, tudnál tükörbe nézni?

Ha kiskutya kell szólj nyugodtan, a menhelyek dugig vannak pár hetes/hónapos apróságokkal, akiket a dobozokban, zacskókban hagynak ott menhelyek előtt vagy akár a kukában...

2014. jan. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!