Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyatenyésztőt...

Ismertek olyan kutyatenyésztőt, akitől részletfizetéssel is lehet venni fajtatiszta, törzskönyves kiskutyát?

Figyelt kérdés

Elsősorban labradort szeretnénk (csokit vagy feketét), de előzetes érdeklődés során úgy tűnik, hogy 100ezer forin alatt nem igazán lehet ilyet venni. Apróhirdetésekben ugyan látni zsemle színű labradorokat is már 20-40ezer forint között meghirdetve, de azok nem törzskönyvesek.

Persze lehet, hogy attól még nincs velük gond, de sok negatív véleményt olvastam (itt a GYK oldalán is) az ilyen olcsóbb lehetőségekről, és ez elbizonytalanít.

A 20-40ezerFt sem kevés egy állatért, a 100ezer meg pláne nem, de gondolom ennyi pénzért már garancia is van a kutyához (egészség, idegrendszer, egyéb).

Szóval hajlanék a drágább verzióra, de egyben biztosan nem fizetnék annyit.

Ha valakitől írásos szerződéssel is lehetne részletre vásárolni, azt szívesebben bevállalnám.

Ennyi pénzt akkor sem adnék egyben sem senkinek úgy, hogy nincs írásos szerződés az adásvételről, amiben az ár és a fizetési feltételek mellett is le lenne írva, hogy milyen feltételekkel és mire vállal garanciát az eladó tenyésztő.

Ismertek olyan tenyésztőt, akinél a fentebb leírtak járhatók?

Labrador vagy hasonló méretű és mentalítású kutyát szeretnénk.



2014. jan. 16. 11:56
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs, eleve nagy kockázattal is járna, mert mi van akkor ha valaki odaad 20 ezret hogy "most ennyim van, a többit majd később küldöm", aztán szépen felszívódik az illető. Hidd el, a tenyésztők ugyan úgy bizalmatlanok lehetnek, mint a vásárló. Ezért kell olyan kennelből venni, amiben megbízol, egy igazi tenyésztőt egyébként a kiskutya vásárlás után is bármikor felkereshetsz, ha kérdésed támadna (mindig szokott támadni :)) vagy ha valami baj van akkor segít, tán ha nyaralni mennél akkor rábízhatod addig a kutyát.


Egyébként nagyon egyszerű a megoldás, pénzgyűjtésnek hívják.

2014. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 sippara ***** válasza:
94%
"Előzetes részletfizetés" van mindenhol, azt úgy kell csinálni, hogy fogsz egy dobozt, és szépen lassan addig pakolgatod bele a pénzt, amíg meg nem lesz a 100-120 ezer, akkor aztán elslattyogsz a tenyésztőhöz és megvásárolod a kiskutyát :)
2014. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztőknél, ha jól tudom előre le kell foglalni a kiskutyát. Ritka, hogy odamész kiteszed a pénzt és viheted. Ha előre le kell foglalni, akkor meg van időd összegyűjteni a pénzt. Jó tanácsként mondom, ha az áránál elakadsz egy kutyánál, akkor inkább ne vállald be. A kölyökkori oltások, a táp, a felszerelés, rendszeres bolhairtó, féreghajtás, játékok egyenként nem nagy összegek, de rendszeres kiadások. Ha gondot okoz pár hónap alatt 100 eret összerakni, akkor a kutya ellátása is gondot fok okozni.
2014. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim válasza:
100%
Ha ez gondot okoz honnan fogsz neki rendes tápot venni (ami mondjuk 30kg-ként 15-20e Ft), normális felszerelést, kutyaágyat, oltásokat beadatni, stb. ?
2014. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek ilyet és egy kicsit abszurdnak is tartom a gondolatot is.


A tenyésztő nem bank,se nem hitelező.Ami pénzt kap a kölykökért,az szinte azonnal vissza van forgatva.Táp,ellátás,következő kiállítás,egészségügyi szűrés stb.


Nekem is soknak tűnt az a 120 ezer ft,amennyibe 2,5 éve került a kutyám,de 4-5 hónap alatt spóroltam közel 100 ezret,majd megszületett az alom és láttam,hogy még nincs meg a pénzem rá.Nagyon elkeseredtem,de iszonyat nagy szerencsémre a nagymamám kipótolta a fennmaradó hiányt,így meg tudtam vásárolni a kutyát.

A felszereléseket már előtte összegyűjtöttem,így arra és a kajára nem kellett már költenem.


Akkoriban 19 éves voltam és egyetem melletti munkából kapartam össze a pénzt.Tehát még minimálbérnek sem nevezném.

2014. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem egyszerűbb: Boríték, havi tízezer bele, elkezdessz tenyésztőt és szimpatikus párosítást keresni. Mire megtalálod, megtörténik a fedezés, megszületnek, elvihetők lesznek addigra össze is jön az ára. A tenyésztő nem pénzintézet, hogy hitelt adjon.
2014. jan. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval hajlanék a drágább verzióra, de egyben biztosan nem fizetnék annyit."

Ha részletben adnád, az is végül összegben ugyanannyi.

Amúgy soha többet részlet. Szerződés-aztán nem fizetett. Évekkel ezelőtt volt, de nem kezdtem végig járni a bírósági hercehurcát. Tanultam belőle.

2014. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
94%

Fajtamentés. Ott különösebben fizetned sem kell, ha nem is fajtatiszta, még sem támogattál egy tenyésztőt.


Egyébként 20-40 ezer, de még 120 ezer sem sok egy kutyáért. Jobb esetben 10-15 évig a társad, talán ő az egyetlen, aki tényleg megmarad az ember mellett, és szereti. Ehhez képest 120 ezer ft semmi.


De ilyen hozzáállással én is csak lebeszélnélek erről.

2014. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
*szaporítót, bocsánat.
2014. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel ismerek olyan tenyésztőt, aki adott el kölyköt részletfizetéssel, csak nem labrador volt. Gondolom, ha már jobban ismerik a vevőt, akkor több tenyésztő is hajlandó lehet erre (nekem a saját fajtámon belül több tenyésztő is adna részletre, már ha azt kérném, de ehhez ismeretség kell). Vagyis a tanács: kezdj el ismerkedni a tenyésztőkkel, látogasd meg őket, válassz ki egy vagy két szimpatikus helyet, és ha a tenyésztő látja, hogy megbízható vagy, akkor előfordulhat esetleg, hogy belemegy.

A fajtamentés amúgy nem hülye ötlet, sokszor ugyanolyan törzskönyves kutyákat dobnak ki (most már beazonosíthatóak ugye), mint amit vennél.

2014. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!