Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweilerek nagyon veszélye...

A rottweilerek nagyon veszélyes kutyák?

Figyelt kérdés

2014. jan. 20. 21:27
1 2 3
 11/22 Biró Borbála válasza:
100%
Semelyik kutya sem születik veszélyesnek,max a vadászösztön,ami jelenthet valamit.Minden a nevelésen múlik,az dönti el,milyen domináns lesz a kutya.
2014. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%

Ezzel nem értek egyet,de mindegy. Elég sok kutyával foglalkoztam és vannak eleve "puha" simulékony egyedek akikkel nincs sok gond ,mert ha csúnyán rájuk nézel már hanyattvágják magukat,konfliktust kerülik kutyákkal emberekkel egyaránt.Vígan csóválják a farkukat mindenre. Ők jók a kezdőknek is.

És vannak eleve "ki ha én nem" konok egyedek akiket szinte be kell törni mint a vadlovat és utána lesznek csak megbízhatóak,de bennük lesz akkor is a küzdeni akarás csak nem ők fognak kezdeményezni,mert tudják hogy azt nem szabad. De ezért meg kell dolgozni a gazdának,ésszel ,néha erővel is.

2014. jan. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Lényegtelen a fajta.

Láttunk már agresszív goldent,agresszív csivavát és agresszív rotit is.Nincs különbség,az összeset az ember nevelte,vagy épp nem nevelte.


Egyébként az USA-ban végeztek egy kutatást,hogy melyik fajtától származik a legtöbb harapás,és meglepő módon az első helyen a golden retriever állt.

2014. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
25%
Igen,de az csak odakap a roti meg kinyír vagy súlyosan megsebesít. De mindegy ,feladom. Vegyetek személyvédelemre goldent, majd a rendőrségnek is szólok hogy cseréljék ki a németjuhász-roti állományt rá,hiszen a mérete megvan hozzá ,akkor csak nevelés kérdése... Használjatok kaukázusit fácánvadászatra ,vizslát meg telepőrzésre, agarat meg juhnyájat terelni. Mert csak nevelés kérdése,minden fajta egyforma.
2014. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 sippara ***** válasza:

Utolsó, az a baj, hogy megint szembe mész a forgalommal az autópályán, és mindenki más a hülye :D


Senki nem azt írta, hogy minden kutya minden célra használható, hanem azt, hogy SZÜLETETTEN AGRESSZÍV FAJTA nem létezik. Ez pedig így, ebben a formában száz százalékig megállja a helyét - még akkor is, ha te csökönyösen próbálod keverni az agresszió és a dominancia fogalmát.

2014. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Domináns vagy agresszív születetten ez mindegy,ezek csak szavak,abból a szempontból,hogy a vége egy veszélyes harapós kutya lesz. Ha meg nem nevelik!!

De mivel nem fogja a nagy többség megnevelni ezért az eleve agresszívnek (vagy nevezzük dominánsnak ha úgy jobb),kitenyésztett fajták veszélyesebbek mint az eleve nem dominánsnak nem örzővédőnek kitenyésztett fajták. Erőfeszítés,nevelés ,szocializáció és gyakran kemény ráhatás kell egy rotira hogy békés kutya legyen aki nem támad soha senkire és semmire. Ellentétben egy eleve nyugisnak és kedvencnek tenyésztett fajtával akivel a nyugdíjas Marinéni vagy a 8 éves kisgyerek is elboldogul,aki soha nem tanult kutyanevelést ,fogalma sincs a falkavezérségről, csak eteti meg simogatja .

2014. jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Vér nem válik vizzé. Egy kutya mennyire agressziv azt a génjeiben fajtájában hordozza.Neveléssel elfolytani lehet ,de kiölni azt nem. Roti az egygazdás állat,választott gazdiját megvédi még az élete árán is,legyen az bárki is. Nekem is volt egy 50kg-környéki kan ,nejemet fogadta el gazdának . Még azt is meg kellett gondolnom ha látta a kutya, hogy ,hogy nyúlok hozzá.
2014. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó,ez a tipikus példája annak,aki nem tud kutyát nevelni.Annak miért pont roti kell.
2014. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Ennek a nagyokos 18-as kutyaidomárnak mondanám,aki tud kutyát nevelni ,gondolom.Körülményekhez képpen neveltük, mondjuk nem örzésre, támadásra ,hanem kiváló futbalistának képeztem ,meg én birkoztam vele,labdáztam, -tunk. Meg ugye bármit, amit el lehet követni egy kertes vidéki házban ,mert mi ugye nem emeleten a fürdőszobában tartjuk.Egyszoval szerettük , amig a szomszéd meg nem mérgezte. Azt hogy nem tudod felfogni mit jelent az egy gazdás ,sajnos a te problémád.
2014. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 sippara ***** válasza:
Nézd, kedves utolsó... ebben a két kommentben annyi baromságot hordtál össze, hogy az elképesztő, sőt, szerintem közel rekord (és nem csak az olvashatatlanság határát súroló helyesírásodra célzok).
2014. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!