Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az egyik kutyámat felengede...

Ha az egyik kutyámat felengedem a kanapéra magam mellé, a másikat meg nem, akkor ezzel milyen üzenetet közvetítek feléjük?

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Amelyiket felengeded, azt magasabbra helyezed a hierarchián.
2014. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet az is, amit az első ír, de ha pl. az idősebb kutyát engeded fel, aki régebb óta van veled, akkor lehet az is, hogy mivel ő idősebb, neki vannak bizonyos kiváltságai, amit a fiatalabbnak el kell fogadnia, tiszteletben kell tartania.


Ugyanakkor érezheti magát a fel nem engedett kirekesztettnek is, szóval...


Egyébként nálunk is így volt. Az idősebb kutyám feljöhetett, de a fiatalabb nem. Aztán mikor úgy éreztem, hogy nagyjából rendben van a kapcsolatunk, azóta feljöhet a "kicsi" is.

2014. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ezt nem csinálnám. Vagy mindkettő vagy egyik sem. Kivételt képez, ha az egyikkel olyan gondok vannak, ami miatt egyáltalán "nem érdemli meg". Pl. az egyik kutya mindig elgyepálja a másikat, a sértett kutyát engeded fel. Bár ez meg féltékenységet válthat ki. Nem tudom.


Én most engedtem fel a napokban a kanapéra, felügyelet mellett. 6 hónapos kölyök, nagyon szófogadó, engedelmes, tehát rászolgált. Amíg nincs vele gond, addig ez mehet így. Ha elkanászodik, akkor visszaveszek én is.

2014. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem engedem fel egyiket, mert ha felengedem, pár nap után kisajátítja a kanapét, olyan rondán néz a másik kutyámra, hogy az nem mer felmenni. Megvan a saját kis helye, ott fekszik. Így nyugisabb az élet.
2014. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nálunk a két kutya szereti egymást szerencsére. :)

Igazából, azért kérdezem, mert én nagyon szeretek úgy lenni a kanapén, hogy ott a kutya, az olyan megnyugtató, és jó is ezekben a hűvösebb időkben. xD Viszont az egyik kutyámmal ezt nem tehetem meg, mert folyamatosan küzdenem kell vele, mivel nagyon akaratos, és úgy tudom, ilyen esetekben jobb, ha az ember nem engedi fel magához a kutyát. Viszont a másik kutyámmal nincsenek ilyen problémák, ezért merült fel bennem ez a gondolat.


De azt sem szeretném, ha a kutya kirekesztettnek érezné magát, mert attól tartok, hogy ez is ront a kapcsolatunkon. Ez a kutyám nagyon erősen kötődik hozzám, de a kapcsolatunk nem túl jó, és folyamatosan toppon kell lennem, hogy normálisan együtt lehessen élni vele.


Érdekel a véleményetek ennek a bővebb magyarázatnak a függvényében is.

2014. jan. 21. 11:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Jahm, a kutyák egyidősek, és mindketten szukák.
2014. jan. 21. 11:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Bővebb magyarázatban az a véleményem (továbbra is), hogy ez csak olaj a tűzre. Mivel nem tudod elmagyarázni az akaratosnak, hogy állj le haver, ezért még inkább azt az üzenetet közvetíted, hogy az egyik feljöhet, a másik nem, tehát még inkább akaratos lesz, hátha ezzel eléri amit akar. Ha két emberről lenne szó, akkor a "sértett" valószínűleg manipulálná a másikat, de mivel kutyákról beszélünk, ebben az esetben a manipuláció az akaratosság. Remélem érted.
2014. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!