Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat tudnátok...

Milyen kutyafajtákat tudnátok nekem javasolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolkodtam menhelyiben, de mindig is vonzott a kiállítások világa. Tudom, menjek kiállításra, stb., de ez sajnos jelenleg családi okok miatt nem lehetséges.


Jelenleg panellakásban élek. A kutya mozgatására napi 2.5 óra körüli időt tudnék szánni, agyi lefárasztással, futással, kerékpározással, hétvégén kirándulnánk. Persze ha elég nagy lesz hozzá. Mindig találkozna kutyákkal.

A kutyát kis/közepes termetűnek, azaz maximum 25-30 kilósnak képzelem el, mivel havi kb. 7-800-rem lenne az etetésére (persze van az esetleges betegségekre spórolt pénzem).

Ezen belül egy alapvetően csendes, lakásban nyugodt, de normálisan "sétáltatható", könnyen nevelhető, tanulékony kutyafajtát keresek.


Köszönöm a - normális! - válaszokat!


2014. jan. 21. 16:06
 1/8 A kérdező kommentje:

És az kifelejtettem, hogy a szőrhosszúság mindegy.

És tudom, hogy szocializálástól is rendkívül függ, de idegenekkel legyen barátságos, nagyon sok gyerkőc van a közelben, akik imádnak kutyázni.


Köszi.

2014. jan. 21. 16:14
 2/8 anonim ***** válasza:

A vizslát tudom javasolni, legjobb kutya.

Eleinte annyi a probléma, hogy sír a gazda után, de lakásban nagyon nyugodt, szinte csak fekszik egész nap.

Nagyon intelligens, imádnivaló, imádja a mozgást (most jöhet az hogy le kell mozgatni, de tudom jól hogy le kell mozgatni, mivel nekem is van 1 vizslám [csak az enyém kinti]) és ha kb 2-3 órát rá tudsz fordítani aktív mozgásra, ami alatt futást értek + hétvégi kirándulások... nagyon jó kutya lesz. (egyébként kb egy vizslát írtál le)

2014. jan. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok, mégis milyen megfontolásból tartasz kint egy vizslát utolsó?
2014. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A vizsla lehet hogy nagyon mozgékony lenne gyereknek (fellökné öket ). Talán labrador ,golden retriver.
2014. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3.!

Hogy tudtam, hogy lesz egy nagyokos mindenbe belekötő aki beleköt abba, hogy a vizslám kinti. (már most nem vagy szimpatikus)

Van egy másik kutyám is(inkább ne akard tudni milyen, de nem vizsla), így együtt vannak kint. Továbbá, úgy gondolom megfelelő házat biztosítottam nekik, hogy még véletlenül se fázzanak. Szeret kint lenni, hideg sincs, és én nem dísznek tartom a kutyáimat. És ha megkérhetlek, akkor a megjegyzéseidet tartsd meg magadnak.


De, hogy hozzászóljak a témához, nem is úgy, mint egyesek:

A vizsla igen, örömében fellökhet egy gyereket, de megfelelő neveléssel nem lesz ilyen probléma, ennyi erővel bármely másik kutya is fellökhet egy gyereket.

2014. jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Uszkár, spánielek.
2014. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Uszkár vagy cavarier king charles spániel de inkább az uszkár.
2014. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tacskó,uszkár,mopsz,beagle,spániel,westi,jorkshire terrier,corgi,mini agár,pumi :)
2014. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!