Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen húst adtok a kutyátokna...

Milyen húst adtok a kutyátoknak (nyersen)?

Figyelt kérdés

Eddig csak szuperprémium tápot kapott, de ki akarom próbálni, hogy plusz hússal hogy működne. Milyet vegyek neki? Sertés nyilván nem, marhahúst még magamnak sem veszek... :) és csontos csirkehúst megint nem akarok, mert féltem a csontoktól.

Mit javasoltok?


2014. jan. 24. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Mell, szív, zúza stb. Leforrázod és mehet is a kutyusnak! :) Szerintem marhát is adhatnál neki.
2014. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt olvasgass: [link] Egész jó áron lehet húshoz hozzájutni.

De prémium táp mellé(!) nem ajánlatos adni, van abban annyi fehérje, amennyi a kutyának kell. Egy etetésnél vagy csak húst zöldséggel vagy csak tápot adj.

2014. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyelőre nem akarok "nagy tételben" nekiállni felhajtani húst, csak amit a helyi kisbolt adhat. :) Csak gondoltam, kipróbálom, hogy milyen mellette a széklete, a szőre stb. Mert egy csomó nyers kaját evő kutyát ismertem, akik hájasak voltak, izomtalanok, fénytelen, korpás szőrűek, a jó tápokkal viszont nagyon jó tapasztalataim vannak. Esetleg heti 1x-2x beiktathatnánk hús-napot? Már csak a rágás meg a változatosság kedvéért is.
2014. jan. 24. 16:16
 4/7 anonim ***** válasza:

lazac, nyúl, bárány, kecske, szarvas/őz, disznó az allergiásnak.


Marha, csirke, kacsa, liba vagy akármi ami éppen van a másiknak.


Ha nyersen akarsz etetni akkor mindeképpen hozzá kell szoknod a csonthoz. Nálunk még nyersen semmilyen csont nem okozott problémát.


Körbe kell nézni jó húsforrásokért és meg van oldva.


Nekem az allergiás kutyám etetése sincs többe sokkal 10.000nél egy hónapban, pedig 45kiló

2014. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én eddig még csak baromfit adtam nyersen (csirke, pulyka, kacsa), többnyire farhátat, nyakat, belsőségeket, a macskának halat is.
2014. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Attól függ mennyi pénz van a zsebemben.

Mivel általában nagyon kevés ezért farháttal etetem, de megfőzöm. Akkor kapja nyersen mikor még aznapi és megtisztogatás után. Vagyis zsírtalanítom, mert különben befosik tőle. Fejet, nyakat is kap néha nyersen. Sertés szívet főzve.

2014. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Marha tüdő(kb 150-300FT/kg), marha szív, nyúl, kecske, birka, kacsa, liba, lazac, ponty,busa
2014. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!