Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mindíg nyugodtak vagytok,...

Ti mindíg nyugodtak vagytok, és jó gazdái vagytok a kutyátoknak? :D

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok.

Én elég sokat dolgozom,de van hogy kevesebbet alszom, vagy hanyagolom a házimunkát, hogy kivihessem a kutyámat.

Ilyenkor van hogy séta közben fél óra múlva veszem észre, hogy tiszta ideg, meg feszült vagyok, olyankor engedek ki.

Nem a kutya miatt vagyok feszült hanem a sok melótól, és hogy kevés a szabadidőm.

A kutyával ettől függetlenül következetesen bánok, megvan neki a kellő mozgás, új inger, szabad játék futkározás stb.

Csak nagyon az van szajkózva, hogy mindíg legyél buddha nyugodt, és nagyon emelkedett falkavezér, különben ártasz a kutyának. Mi a véleményetek erről?



#zugi
2013. nov. 19. 17:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A kutya nevelésében, lemozgatásában nem segít senki, szóval teljesen az én feladatom az egész.

Bár annyi szerencsém van, hogy saját vállalkozást vezetek, főleg itthonról dolgozom, így ha elfoglalt is vagyok, nap közben mindíg vele vagyok szinte, v viszem magammal.

Most 8 hónapos, és eddig nem vettem észre semmi rendelleneset a viselkedésében. Igazából ma gondolkoztam el ezen a dolgon. Érdekelne a véleményetek.

2013. nov. 19. 17:16
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen én is van hogy fáradtabb vagyok, pont ma reggel keltem fél 5-kor, hogy 5-től le tudjam őt vinni munka és suli előtt. Sajnos nagyon fáradt voltam még, feszült is mert nagy a nyomás rajtam, és hibáztam egyet, bár egyelőre nem tűnik úgy hogy lenne következménye. Mostanában az a hülye szokása, hogy elnézést de már lóg a sz@r a fenekéből, de ő csak keresi-keresi a helyet, volt már hogy állva csúszott ki a kaka, mert nem bírta tovább tartani. Egyszerűen nem értem miért csinálja de türelmes vagyok, mászkálunk, megyünk az összes helyre amit szeret, kutyasuliban mondták hogy nem szabad erőltetni mert abból csak a baj van, majd elmúlik ez nála, valószínűleg érte valamilyen hatás ami miatt most ez így van, de ha rástresszelek csak rosszabb lesz. Ez működött is, de ma reggel mikor láttam hogy már majd összesz@rja magát és csak azért sem, már kétszer forgott is de mindig elvonta a figyelmét valami, megrántottam a pórázt és rákiabáltam (bár nem is kiabálás volt csak erősebb rászólás) hogy "KAKÁLJÁL MÁR!" ő meg összehúzta magát, természetesen egész úton nem volt kaki, engem meg a lelkiismeretem már darabokra marcangolt a nap folyamán, borzasztóan érzem magam emiatt, nagyon nem kellett volna. Soha nem csináltam még ilyet, de ma kihozott a sodromból és nem tudtam hogyan tegyem jóvá hirtelen, de inkább nem kezdtem babusgatni, helyette délután elmentünk egy jó nagy sétára, játékra, és sikerült is alkotnia, akkor hatalmas dicséretet kapott, remélem nem hagyott benne nyomot a reggeli. Szóval ja, én aki azt mondtam eddig hogy nincs az a helyzet hogy a kutya felhúzzon hiszen nem az ő hibája ma megestem, nincs rá mentség.
2013. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagyok tökéletes gazda, de szeretnék egyre jobbá válni, és a kutyám ebben nagy segítségemre van. Ő is most 8 hónapos, és meglepően jól viselkedik, persze bőven van még hová fejlődni (első kutya). :D Olykor velem is előfordul, hogy valami miatt izgatott leszek, általában nem negatívan, és olyankor a kutyám se viselkedik olyan szépen, koncentrálnom kell.

Egyszóval, odafigyelek rá, hogy minél buddhább legyek. :)

2013. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs is tökéletes...

Mellesleg,a mai világban ki az az épeszű ember,aki ne aggódna épp valamin..?


Ezzel együtt kell élni,hacsak nem olyan szinten vagy,hogy mindjárt felrobbansz,akkor a kutyával sincs gond.Legalábbis én ezt vettem észre.

Ha felrobbanós szinten vagyok,akkor a kutyát is később viszem ki,mert ő is érzi már azt a fajta idegességet...és akkor ő is kattant lesz :D


Amúgy csodálom Cesar-t,hogy némely helyzetekben is milyen higgadt...:D

2013. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát, neki azért nemigen vannak anyagi gondjai, ott a tengerparton pálmafák alatt, illetve az ő dolga alapból az, hogy mindíg nyugodt legyen, nem? :D
2013. nov. 19. 17:57
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. így már kevésbbé érzem magam elvetemültnek. :D
2013. nov. 19. 17:58
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha bennem ilyen kérdés felmerül, akkor azért igyekezni szoktam figyelmeztetni magam, hogy nem azért van kutyám, hogy neki jó legyen, hanem mert nekem jó, ha van kutyám.

És nekem is sokszor van, hogy feszkósan megyek ki, de mindig azt veszem észre, hogy a séta közben a helyemre kerülök...

Elvégre ez is cél nem? Oké persze, az én dolgom, hogy mindent megadjak a kutyámnak, meg is teszem. De cserébe nekem is szükségem van néha arra, hogy ő tegyen rendbe engem :)

2013. nov. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hm. köszi ez jó volt.
2013. nov. 19. 18:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, ez a "helyre kerülés" az az érzés, amiért titokban leginkább tisztelem... amikor hajnalban, vagy késő este hirtelen, ha csak egy kis időre is elmúlik minden gond, minden a helyére kerül. Ilyen kb csak akkor történik, ha a kutyámmal kinn vagyunk. Jó, hogy lehet ilyenekről is beszélgetni itt... ha más kutyásnak mondom élőben, hülyének néznek, nemértik.
2013. nov. 19. 18:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, általában nyugodt vagyok, mert alapvetően ilyen a személyiségem, nem igazán lehet felizgatni. Nem egy ember akadt már ki, hogy hiába provokál, nem dühödök be. De ennek hátránya van, mert így minden dolgot kevésbé érzek, a jót is. Meg a többedik kutya után rá is jön az ember, hogy miért nem érdemes idegesnek lenni. De ettől még nem érzem magam tökéletes gazdának.
2013. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!