Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nélkül nem élet az élet?

Kutya nélkül nem élet az élet?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek a helyemben? Bocsi, de kicsit hosszú lesz és muszáj kiírnom magamból....3 napja vesztettem el az öreg kutyámat (majdnem 19 éves volt!), hosszú betegeskedés után. Azóta kimondhatatlanul pocsékul vagyok, lemenni se merek az utcára, mert mindenhol kutyákat látok és a sírógörcs kerülget. Tegnap orvoshoz kellett mennem (semmi komoly...), de basszus elbőgtem magam és a frászt hoztam rájuk, de rendesek voltak és rögtön vigasztaltak. Amióta az eszemet tudom, mindig volt itthon valamilyen állatunk, ezzel a kutyával együtt nőttem fel, rengeteget voltam vele, idősebb korában én ápoltam, vittem dokihoz, mindig én főztem rá, ha kezelésre volt szüksége én kezeltem, tehát én foglalkoztam vele a legtöbbet. Ha nem is volt sok pénzem, rá sosem sajnáltam, de a többi állatra sem. Itthon mindenki megsiratta, még apám is bömbölt, mint egy szamár, pedig nem egy sírós fajta... Jelenleg sajnos nincs munkám, de családdal élek, van egy kis félretett pénzem és eddig nem kerestem olyan intenzívem munkát, mert sejtettem, h nem sok van neki hátra és szerettem volna a maradék időt vele eltölteni. Most viszont úgy érzem, hogy bár nagyon szomorú vagyok az elvesztése miatt, mindenképpen szeretnék majd egy másik kutyát.Lenne értelme a gürizésnek! A magánéletem egyébként is elég szar, barátom se sok van, de ha a közeljövőben el is költözök, őt is vinném magammal, az tuti. Tesóm mikor elköltözött utána nem foglalkozott vele, apám néha megsimogatta és annyi, nagyszüleim ha jöttek akkor jajj de cukimuki meg stb, de ha pl. belesett valami kosz a vizébe ki nem cserélték volna frissre... Anyám 2-3 éve nagyon szajkózta, hogy nem kell több kutya, mert h sok szőrrel jár (hosszú szőrű), meg nagy az alomtálcája (volt neki, macskakaviccsal) persze takarítani nagyrészt én takarítottam utána, blablabla, de most ő is teljesen maga alatt van, tuti nem fogja bírni kutya nélkül.


Nem tudom, hogy hintsem el nekik, hogy kéne új kutya??Egyrészt segítene átlendülni ezen a szomorú időszakon, másrészt meg annyi, de annyi segítségre szoruló kutya van (mindenképp egy felnőtt, menhelyes kutyára gondoltam), eggyel több száj etetése nem oszt, nem szoroz! Amennyi elmegy oltásra meg esetleg gyógyszerre, annyit elkölt az ember más fölösleges hülyeségekre (cigi, kávé, parfüm stb. dvd, stb) is!

Mivel lakásban lakunk, kistestűre max. közepes testűre gondoltam és szívesen vinném le napi többször is, utóbbi 3 évben teljesen életmódot váltottam, sokat gyalogtúrázom, jöhetne velem.


Több másik, befogadott állatunk is volt idáig(nyúl, sok-sok madár, rágcsálók), mindnek én viseltem gondját tehát nem mondhatni, hogy fél vállról veszem a dolgot.



2014. jan. 25. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
:( részvétem!!! 19 év azért nem semmi. Az enyém 8 éves, és sokszor kérdezik (mert látják, mennyire hozzám nőtt), hogy kell-e majd másik, ha ő nem lesz? 10-ből 9-szer azt mondom, bármennyire is fáj majd az elvesztése: KELL. Szerintem neked is. Eddig is volt: megtanultatok vele élni, ápolni, gondozni, takarítani utána. És megtudtátok, milyen feltétel nélküli szeretetet kaptok egy kutyától. Ha meg menhelyes, pláne örök hálát a gondozásért. Hajrá, válassz minél hamarabb, hogy enyhüljön a fájdalom:)
2014. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Mikor az első kutyámat elveszítettem, akkor még főiskolás voltam, vizsgaidőszak volt, napokig ki se dugtam az orrom a lakásból. Hova menjek, ha egyszer nem kell kutyát sétáltatni. Aztán nem bírtam tovább, lementem sétálni, de direkt olyan időpontban, mikor nincs ott senki ismerős, hogy ne kérdezgessenek. PErsze, hogy összefutottam eggyel, feltettem neki a kérdést: te, mi van egy kutyással, ha nincs kutyája? Azt válaszolta, hogy szerinte az halott ember. Hazamentem és elkezdtem nézegetni a hirdetéseket, két hét múlva itt volt az új kutyus. Mikor legutóbb elvesztettem a kutyám, két dolgot fogadtam meg: nem kapkodom el, és nem kölyök kutyám lesz, hanem ideiglenesezek tovább, és valamelyikbe úgyis beleszeretek.

Nyilván a kedvenc fajtám fajtamentésével jól ismerjük egymást, három nap múlva jött a telefon: bekerült egy alom kölyök, senki nem látta még őket, tiéd az első választás joga. Még karanténban vannak, nem fogsz kutyával hazamenni, csak gyere ki megnézni. 12 nappal a halála után, már itt ücsörgött egy mentett, remegő lábú, alultáplált baba.

Napokig nem volt neve, meg így nem tudtam mit kezdjek vele. Pici volt, esetlen, értetlen, nagyon rossz, és nagyon hiányzott a régi kutyám. Ennek már 3 és fél hónapja. Egy pillanatra sem bántam meg, jó döntés volt!

Én azt mondom, hogy vannak az egy kutyás emberek, akik az első kutyájuk halálába belebetegednek, és soha többet nem akarnak másikat, meg vannak a kutyások. Ha kutyás vagy, ne sokat gondolkozz, csak hosszabb lesz az idő, amíg kutya nélkül szenvedsz. Ha olyan típus vagy, így is - úgy is lesz kutyád, aki egyszer hatlábú lett, az nem bírja a hiányzó 4 végtag nélkül sokáig.

2014. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Részvétem..Egyszerűen beszéld meg velük, hogy szeretnél egy másik kutyát, mert ez segítene feldolgozni az elvesztését és segítenél egy állaton.

Amikor meghalt az előző kutyám én is elkezdtem keresgélni heteken belül, mert úgy éreztem én nem bírom, ha nincs mellettem egy kutya. Ez nem jelentette azt, hogy elfelejtettem az előzőt. A mai napig is sokszor gondolok rá, de az új kutya határozottan segített és jobban lettem lelkileg.

Amúgy csak egy tanács, ne alomra szoktassátok a kutyát, nagyon nem jó.

2014. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
10 éves a kutyám, néha-néha eszembe jut, mi lesz, ha ő majd nem lesz. Nem bírnám kutya nélkül, nekem a pár év szünet se válna be. Annyira ideális társ, és annyira imádom, hogy nem lennék képes sokáig úgy gondolni rá, hogy ő már többet nincs, és érezni mellé az ürességet. Lesz másik kutyám, és nem fogok várni vele sokáig, hogy majd úgy emlékezzek rá, és úgy nézzem vissza a millió képet, videót, hogy itt ül mellettem egy kiskutya, akinek tovább tudom adni a törődést, szeretetet. Szerintem felrobbannék, ha nem tudnám kiadni azt a szeretetet, amit most adok a kutyámnak. Na de erre még nem akarok gondolni, remélem még nagyon-nagyon sokáig velem lesz.
2014. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Nekem még csak 2 és fél éves a kutyám, de néha azon gondolkozom, mi lesz ha ő nem lesz.Vegyetek egy új kutyust, ha gondolod, az segít ezen az időszakon!
2014. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, már korábban elolvastam őket és sokat segítettek. :)


Aznap, amikor a kérdést kiírtam, leültünk kávézni és mindenki a kutyákról kezdett beszélni...Senki nem mondta ki, hogy KELL új kutya, de mint kiderült, mindenki nézte a menhelyek honlapját :)

Ma reggel testvéremmel együtt elmentünk az Illatos útra, "sétálni mentünk" címszóval.


És bár baromira nem ilyen típust szerettem volna (előtte kis barátunk egy hosszú szőrű csivava volt - most is elsírtam magam), de íme az eredmény:

[link]


Nagyon durva, de úgy fogadott minket ez a kis görbe lábú, büdi kutyus, mintha ismerne minket!!!! Préselte ki magát a rácsok között!!! És bár kóbornak írták, olyan szépen viselkedik, hogy el sem hiszem, döbbenet...


Mikor hazahoztuk és jól összesz.arta az előszobát, kicsit kétségeim támadtak, hogy nem-e kapkodtuk el, de... Mintha régóta ismerne minket....Most is itt szundít a szobámban.


Kívánjatok légyszi neki sok boldogságot :,)

2014. jan. 26. 17:59
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Jajjj, de örülök Nektek!:)

Ez a kutya imádni fog, Ti is imádni fogjátok, legyetek nagyon-nagyon boldogok!!!

2014. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Első vagyok: gratula kis büdihez!!! Sok-sok vidám, kakimentes napot kívánok:) Jó döntés volt.
2014. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Én is gratulálok és sok boldogságot kívánok egész kedves Családodnak és Őkutyaságának!
2014. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm :)


Csináltam pár friss képet róla ha valakit érdekel, itt vannak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5318987-menhe..


Hihetetlen tényleg, nagyon okos, vidám,eddig semmit nem lopott el, nem szedett szét, kutyákkal, emberekkel is nagyon barátságos (de fura ez a kis méregzsákom után :) ), csöndes, éjjel aludt, mint a tej. Mintha kiképzőtől hoztam volna el! :D Najó, szobatisztasággal még gondok vannak (neki nem lesz itthon semmi alom), de már tegnap óta óriási a haladás :)


Még 1x köszi mindenkinek!

2014. jan. 27. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!