Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e "élet" a jutalom falaton...

Van-e "élet" a jutalom falaton túl? Van egy 4 éves huskym és újabban póráz nélkül sétáltatjuk .

Figyelt kérdés

....., de csak akkor jön vissza, ha jutifalat van nálunk. Ez most már így marad? Próbáltuk falat nélkül, de a szabadságot ő is jobban szereti. :)

Mondjuk már az is nagy siker, hogy 1 órán át tud szaladgálni póráz nélkül és mindig vissza jön, de többször is előfordul, hogy elsőre ránk se hederít.


Husky gazdák ti, hogyan boldogultok a kutyátok makacsságával?



2012. dec. 10. 18:02
 1/6 sippara ***** válasza:
84%

most épp szörnyen :( Kamaszodik, "kinyílt a csipája", ráadásul kan... behívás kb két hete nuku, úgyhogy most egy ideig 10 méteres pórázon sétálhat őkelme.

Azért leírom, mi hogy "vertük át":

mindig legyen nálad falat, de csak minden második-harmadik behívásnál kapja meg, aztán szépen lassan elkezdheted azt is ritkítani :) ha szépen fokozatosan csinálod, működni fog :)

2012. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mienk ( 1 éves )is szépen sétál póráz nélkül, nagyon jól engedelmeskedik a behívásra. Egy a bökkenő, hogy mindig az Ő tekintete előtt kell járnunk, mert ha meglát egy macskát és Ő veszi előbb észre mint hogy behívnám, hát b....k a behívásra. A pórázon egy sima rászólással ezt letudjuk és el is van felejtve a macska. Sajnos még én is gyűrök a szeren.
2012. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kné Adri válasza:
76%
Mi sehogy. Egy önfejű, süketet játszó, akaratos kis perszóna! Régebben tökre engedelmes volt, első hívásra jött, nem bántott más kisebb állatokat, de mióta hozzánk került a fiú, azóta kezelhetetlen mind a kettő. Mindent megfognak, ami él és mozog (csak a kutyák vannak biztonságban), rosszalkodnak, süketet játszanak, és hasonlók. Reménytelen... Ez már így marad... De azért szeretjük őket.
2012. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

:) Akkor ti is hasonló cipőben jártok.


A miénk 4 éves ivartalanított kan, most még úgy ahogy de engedelmeskedik, de ivartalanítás előtt nagyon sok probléma volt vele. Állandóan szökdösött, pedig napi szinten lefárasztottuk. Borzalmasan makacs és szelektív a hallása, de imádjuk, hihetetlen személyiség, semmilyen kutyafajtához nem hasonlítható, egy örök bohóc.


A miénk is megfogott már nem egy galambot az udvaron, meg a nyulak után szaladgál, pláne most télen, hogy előjöttek a vadak, olyan sok szaginger éri, hogy szinte kezelhetetlen. Mindig visszajön, de a baj az, hogy nem elsőre és minél többször szólunk neki, annál rosszabb, mert ezáltal megerősítjük benne azt, hogy nem kell elsőre vissza jönni. Nagyon fárasztó ez nekünk is. :)


Kitartást minden husky gazdinak! :))

2012. dec. 11. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló problémákkal küzdünk mi is, de jelenleg megoldódni látszik. Az én kis huskym egy évesen, teljesen szocializálatlanul, mindentől rettegve, senkihez nem kötdőve került hozzám. Úgy kezdtük, hogy második nap próbából elengedtem, gondoltam úgyis visszajön. Aha, elrohant a másfél kilométerre lévő hídig, vissza sem nézett, és olyan fél óra múlva nagy kegyesen visszajött:S Aztán ez nagyon sokat javult, de az utóbbi időben problémáim voltak, költözés stb, ezt megérezte, és nagyon-nagyon elkanászodott. Behívás nulla volt, letiltani alig tudtam valamiről, konkrétan kiröhögött. Kissé megelégeltem a dolgot, és elkezdtük a kötődési tréninget. Ez a második neki. Annyit tesz a kötődési tréning, hogy a kajáját csak feladatra kapja meg. Elmegyek vele különböző helyekre, hogy lássa, hogy nem csak egy helyen kell engedelmesnek lennie, hanem idegen terepen is, majd szinte minden pozitívumra adom neki a kaját (ha a közelemben van, ha bevár engem, ha rámnéz, ha csak úgy odajön, ha behívásra odajön, ha le tudom tiltani valamiről stb.) Egy hete csináljuk, nem akarom elkiabálni, de eddig az eredmények messzemenően felülmúlják az elvárásaimat. Ez idő alatt egyszer sem kapcsolt át 'szökő üzemmódba', egyszer volt, hogy messzebbre elment tőlem, de kiáltottam egy hangosat, már futott felém, mint az őrült. Folyton a nyomomban van. Úgyhogy szuper jól motiválható, imádja csinálni, amit mondok neki. A tréninget kb. január közepéig-végéig tervezem, aztán már itthon fogja a kajcsit kapni, de jutalomfalat akkor is lesz jó darabig minden pozitív megmozdulására. Úgy gondolom, egyszerűen le kell essen neki, hogy a túlélése függ az engedelmességtől, hiszen tulajdonképpen így is van (gondolj csak bele, hogy egy autó elől nem tudod visszahívni). De egyébként mindezen felül imádom az okos, ravasz fejét, hogy mindent megfigyel, megjegyez, keresi a kibúvókat:)
2012. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Ja, és a kisállatok. Saját macskáimról már le tudom tiltani, már ennek is örülök, de kisállatokat tekintve is vérbeli husky. Meglát egy macskát, már búcsúzhatok is tőle. Remélem ez a tréning, amit csinálok, ezen is segíteni fog.
2012. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!