Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csökkent a kóbor kutyák száma...

Csökkent a kóbor kutyák száma a chipezés által?

Figyelt kérdés
Vagy inkább nőtt, mert kidobálták gyorsan a nem chipeseket?

2014. jan. 28. 15:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Állítólag nőtt. Legalábbis az az állatvédő szervezet, amit én támogatok, ezt tette közzé.
2014. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló, hogy sokan inkább kitették/kiteszik a kutyájukat, nehogy chipelni kelljen, mert az pénzbe kerül.

Aki meg szabályszerűen chipeltette a kutyáját, az ugyanúgy nem csinálta meg szökésbiztosra a kerítést, mint előtte.

Én csak a mi környékünkből indulok ki. Heti szinten 4-5 kutyát viszek az állatorvoshoz chipet nézni. Idáig több kutyában nem volt chip, mint amelyikbe igen. Az összesen kb. 100 kutyából csak 30-40 kutyusban volt chip. A maradék pedig javarészt környékbeli önsétáltató eb. Elhanyagolható % volt az, akit nagy valószínűséggel kidobtak egy autóból.

2014. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
17%

Én is úgy tudom hogy nőtt, csak azt nem értem miért nem gondolták ezt át mikor elrendelték a chipet meg az ebadót?

Az volt az első gondolatom, hogy "Na, fasza, most még több kóbor kutya lesz, mert aki nem hajlandó ezeket és a bírságot sem fizetni, az majd szépen kidobja a kutyáját."

Nem volt egyértelmű nekik, hogy ez lesz? :\

2014. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Akinek nem tellett chipre azok közül sok kidobta a kutyát ,tehát nőtt. Hosszútávon lehet hogy csökkeni fog,mert amelyik be van chippezve az lenyomozható,és így talán nem fogják kidobni. De ne hidd ,hogy minden kutyát bechippeztek,hiába a törvény,nincs ellenőrzés.Felénk is jó ha minden 2.kutyába lett téve.
2014. jan. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom semmi statisztikát, de szerintem is nőtt. Egyébként sosem értettem miért vannak ezen felháborodva az emberek. A panelmacskát 4 éve chippeltettem be 5500 ft-ért. Pedig soha ki nem megy a hatodikról. Ehhez képest egy kutyával bármi történhet, és a chip is már feleennyi. Szerintem azért nem chippelik be, mert sajnálják is a pénzt, plusz kitudja milyen terveik vannak a kutyával, és biztos kellemetlen lenne, ha le lehetne nyomozni kié az eb...


Egyébként lehet, hogy több kóbor kutya lett, de talán jobb is, hogy akik ennyire nem képesek kidobják őket, ezzel végül is lehetőséget adva, hogy jobb helye legyen a kutyának. Nyilván nem lehet mindet befogni, és gazdit keresni nekik, de sok kutya tiszta lappal kezdhette egy jobb környezetben.

2014. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%

"akik ennyire nem képesek kidobják őket, ezzel végül is lehetőséget adva, hogy jobb helye legyen a kutyának. "


Azért ez nem ennyire egyszerű. Ha beviszi egy menhelyre, akkor még legalább lehet mondani, hogy érdekelte, mi lesz a kutya sorsa, próbált némileg helyesen cselekedni a gazdi. De a legtöbben egyszerűen kitették az autóból a kutyájukat, ezzel sokszor halálra ítélve őket - pont hogy esélyt nem kaptak szegények.

2014. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem akinek nincs pénze 3500 Ft-os chipre, és évente egy oltásra és egy féreghajtásra (ez a kötelező) plusz kutyaadóra (ez nincs is mindenhol) az hogy tart kutyát? Mindezek összesen nem tesznek ki egyhavi kajapénzt egy nagyobb kutyánál. Akkor mivel etetik? Penészes kenyérrel?

Lehet most hirtelen megnőtt a kidobott kutyák száma, ugyanakkor a legtöbb menhely már csak ivartalanítva/ vagy kötelezve ad ki kutyát. Így hosszú távon valószínűleg csökkenni fog a számuk. Rövidtávon minden ilyen intézkedés visszafelé sül el, ki kell várni a kifejlését.

A chipezés azért fontos, mert ha elkóborol az eb a chip alapján hazaviszik, nem a menhelyeket, gyepmesteriket terhelik velük, illetve utolérhető a gazdi, ha felelősségre kell vonni.

Persze az jó lenne, ha regisztrálva is lenne minden chip, de ez meg tükrözi az állatorvosok hozzáállását is...Minden szinten lenne még mit fejlődni.

2014. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk kidobnak hatszázat csak úgy hetet meg a chip miatti pánikreakció miatt.Szóval nem emiatt van olyan sok kutya az utcákon,a gyepiken,meg a menhelyeken,hanem mert nincs ivartalanítás,meg beteg lesz,megúnják és kiteszik.Viszont csökkent azon kóborkutyák száma,akiket befognak és van regisztrált chipjûk.És hogy miėrt nem chipeltet a magyar?Mert akkor nem tudná kidobni,letagadni,be ne oltatni a kutyáját.Piára cigire több megy el naponta,mint egy 3500 Ft os chipre.
2014. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a kutyatartás ne járjon semmiféle kötelezettséggel.Ne legyen chip,mert a kutyuskákat kidobják.De ne legyen veszettség elleni oltás sem,mert jajj,akkor is kidobják.Ezek,mind hatalmas költségek,legalább egy napi cigi,pia,kaja ãra/ család.Rögtön mondtam is,amikor bevezették a kötelező chipet,hogy emiatt biztosan naponta egy kutyával többet dobnak ki a napi hatszáz egyébb okokbõl kihajított kutya mellé.
2014. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Ne járjon kötelezettséggel? Téged kiskorodban a fejedre ejtettek, vagy tanultad ezt a fokú baromságot?
2014. jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!