Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félénk nagytestű kölyökkutyát...

Félénk nagytestű kölyökkutyát hogyan tudnék bátorítani? Sokat nyúzták az orvosok, azóta félénk.

Figyelt kérdés

Sajnos benyalt két vírust is az utóbbi időben. Egy csúnya férgességet, és egy szintén vírusos hasmenést. Kapott infúziót, gyógyszereket, már jól van, csak a szükséges kontrollra járok vele vissza két naponta. De az utóbbi napokban annyit nyúzták a dokik, hogy kicsit félénk lett. Elég csak csúnyán néznem rá, és már behúzza a farkát, fél. Soha nem bántottam, nagyon könnyen kezelhető kutya, mindig elég volt a rászólás. Jó helyről van, tenyésztőtől, papírokkal.


Mivel tudnám bátorítani kicsit? Előtte olyan egészségesen "nagy arca" volt, szeretném ezt visszahozni.


2014. jan. 30. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok törődéssel, szeretettel. Nekem u.ilyen félénk dobim van. Lassan 6hónapos, előző gazditól "mentve" lett, papírjai meg minden eltűnt, nem foglalkoztak vele. Gyerek mellé vették, de sok rosszat csinált, ezért bezárták... szóval hozzám került... Lassan 2 hónapja lakik nálam és még most kezdett úgy viselkedni, mint egy rendes kölyökkutya...

Nálam a rengeteg foglalkozás meg az idő segített. Amúgy ne csodálkozz, ha ennyi orvosi macera után kedvetlen meg félénk, te is ilyen lennél. Amúgy milyen fajta?

2014. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Argentin dog, 7 hónapos. És még az ivartalanítás is közeleg :(


Sosem volt domináns, de olyan kis vagány volt eddig, kíváncsi, mindig mindent tudni akart, fontoskodott. Most meg olyan kis beszari, kedvetlen. Egyedül a hónak örül most. Diétás kaján is van, szerintem éhes is. A többi kutyával sem találkozhat most. Nagyon sajnálom szegényt, de muszáj ez a sok macera, hogy meggyógyuljon.

2014. jan. 30. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!