Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely házőrző kutyák tartása a...

Mely házőrző kutyák tartása a legolcsóbb? (Pl. Keveset eszik, stb)

Figyelt kérdés

Természetesen szeretetben nem lenne hiány! :) De mégsem szeretnénk Pl Bernáthegyit, mert arról tudjuk, hogy nagyon sokat eszik. Esetleg egy németjuhász? Vagy milyen házőrző kutyák vannak akiknek nem túl drága az eltartása?

Sürgősen szeretnénk beszerezni egy kutyust, mert az utóbbi egy évben 2-3 alkalommal sétáltak be a kertünkbe idegenek!!



2014. jan. 30. 12:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Riasztó!
2014. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
Közepes testű menhelyi keverék.
2014. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
egy németjuhász eléggé elrettentő, de nem eszik keveset, nekünk volt, de sokat kellett neki külön is kaját venni. Tartsál pulit, nekünk most ilyen keverék puli van, de olyan hangos, egyfolytában vinnyog ha jön valaki és csíp is:)
2014. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
3. vagyok, mi is menhelyről hoztuk. Ha teheted válassz onnan, igazán hűséges lesz egy életre.
2014. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván minél kisebbek.

Pl. a puli illetve a puliszerű keverékek eléggé kicsik, viszont nagyon mérgesek tudnak, lenni, szóval házőrzéshez szerintem elég jók.

2014. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Szívesen tartanék pulit, a szomszédunknak van, és tényleg hangosak, de én valami elrettentőbb kutyát szeretnék :D

Apukámnak van középázsiai juhász kutyája, na az..hatalmas, ijesztő. De sokat eszik, és attól tartok, anyu pénztárcája őt már nem bírná el.

2014. jan. 30. 13:08
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. jan. 30. 13:08
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha eleve a kaján spóroltok akkor orvosi költségeket, stb. mivel fedezitek? Etetni mivel fogjátok? Merthogy a moslék nem elég egy kutyának. Árban mennyit szánnátok a kutya megvételére? A magyar fajták jóval olcsóbbak.
2014. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Akárhogy is, az, hogy mennyit eszik, 90%-ban testsúly függő! A nagyok esznek sokat.

Kicsi és mérges kutyával járnál jól. Ne hidd azt, hogy egy kicsi kutya nem lehet ijesztő! Sőt én azt vettem észre, hogy a nagyméretű kutyák sokkal barátságosabbak!!!


Én a pulit azért javasoltam, mert bár nekem nem volt még pulim, de ahol láttam, vagy aki pulisnál vendégeskedtem, ott aztán nem volt csak úgy szabad bejárás..., pedig én jó barátságban vagyok a kutyákkal! :) Azaz a puliktól tartok.

Rajtuk kívül a keverék kutyák közül akadnak mérges, és néha ránézésre is félelmetesebb példányok. Nézz szét egy-két állatmenhelyen, mondd ott el, hogy milyen kutyát akarsz, s úgy egyszerűbb lesz, hisz magad is látod...


Még a tacskókeverékekről tudom, hogy közülük is sok mérges, harapós! De nem mindegyik ám! És ráadásul ha nagyon tacskókinézetű, akkor ő nem félelmetes...

2014. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Természetesen nem moslékkal etetnénk, és az orvosi ellátással sem lenne semmi gond. Csak azért kerestem kevésbé nagy költségű kutyát, mert ugyan van pénzünk eltartani de ha van lehetőségünk válogatni az állatok között, akkor kihasználjuk ezt az előnyt és megpróbálunk egy olyan kutyát szerezni amelyik kevésbé kerül pénzbe. Mi nagyon szeretjük az állatokat, ezért biztosan nem vonnánk meg semmit tőle, de azért szeretnénk ha a lehető legkevesebbet tudnánk költeni, és szerintem ez normális a mai anyagi körülmények között. Nem kell napról napra élnünk, ezért merünk állattartást vállalni, de azért nem vagyunk túl pénzesek.
2014. jan. 30. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!