Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbullos gazdik! Meséljetek...

Pitbullos gazdik! Meséljetek nekem a kutyusotokról, milyen a természetük? Meg lehet bízni bennük?

Figyelt kérdés
A párom szeretne egy pit külyköt. Nagyon sok pitbull támadásról hallani és ezért bennem van a félsz. Nyugtassatok meg h ez neveléstől függ. :) A másik kérdésem pedig h mennyire tűr meg más kutyákat maga mellett? Én majd szeretnék egy shar-peit, megbarártokzik vele vagy vetélytársnak tekinti majd?
2009. dec. 5. 22:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
pit kölyköt :D
2009. dec. 5. 22:11
 2/15 anonim válasza:
100%

Nekünk van egy pitbullunk, bár nem itthon tartjuk, hanem egy telkünkön, de azért elég sokat látom. Szerintem barátságos kutya, ha "kötekedek" vele, akkor sem bánt. Mondjuk aput egyszer majdnem megtámadta, de azért, mert megijedt tőle. Szóval szerintem ha jó nevelést kap a kutya, nem ijesztgetitek, óvatosan bántok vele, semmi baj nem lesz.

Más kutyákat viszont nem igazán tűr meg maga mellett, de ez szerintem állatfüggő. De úgy gondolom, ha már kölyök korában lenne egy másik kutya, vagy mondjuk egy macska mellette, akkor megszokná.

Azt még hozzáteszem, hogy nem mi neveltük, pár éves volt már, mikor hozzánk került, fogalmam sincs, az előző gazdája hogyan bánt vele.

Amúgy nagyon okos, mindig hízeleg, én nagyon szeretem. Szóval szerintem nyugodtan bevállalhattok egyet! ;)

2009. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Mi kaptunk egy ritka vérvonalu pit-et,de pár hete vitettem vissza a gazdijának mert a szomszéd macska tévesztett és a kicsike megette,majd a saját kis tacsi keverékünket is torkon ragadta...őt csak a kéznél levő feszítőfa mentette meg...Addig egy bolondos játékos szófogadó kutyának ismertem...azóta tudom hogy ők csunya dolgokra képesek és nem tudok bennük bízni...de ugyan akkor számtalan embert ismerek akik a gyerekeikkel együtt nevelik fel őket úgy hogy eddig semmi baj nem történt...én ettől féltem a gyerekeimet:S
2009. dec. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Háát nem tudom, de nekünk is van egy pitbull kutyánk és a legangyalibb a világon, nem tudom hogy miért ilyen, lehet h azért mert mi születése óta úgy neveltük, h sok ember volt körülötte, és nem zavarja :D
2009. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt pitem és az öregség vitte el sajnos,szerintem ha nem túltenyésztett saját testvérekből született amúgy is ideggyenge kutya akkor nincs probléma vele.csak egy hülye szokása volt imádott mindenkit képen nyalni:)utána önelégülten vigyorgott.
2009. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Majd kiderül milyen lesz. Mi is pici korától nevelnék. Egy nagyon jó ismerősünk kutyájnak a kölyke. Náluk is van egy 8éves kisfiú és egy fél éves kislány őket sem bántja. Azért bizok benne h a nevelés sokat számít.
2009. dec. 5. 22:49
 7/15 anonim ***** válasza:

Leginkább a vérvonal számít...


Mindegy miyeln fajtájú a kutya ha selejtes a vérvonal.


Én keverékben is láttam már elmebeteg közveszélyes kutyát...

2009. dec. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
neveltetéstől is függ, de mivel túl vannak tenyésztve veszélyes. engem már kétszer támadott meg "pit" :) én fixen nem vennék.
2009. dec. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A pitek nagyszerű teremtmények. Nekem nagyon sok kutyám volt már, de ilyen még sosem. Nálunk ő igazi családtag, kiskorától rengeteg ember veszi körül, macsek is van, meg sok kisgyerekkel találkozik. Én mindég azt szoktam mondoni, hogy aki azt terjeszti erről a fajtáról hogy egy vadállat, jöjjön el és találkozzon a kutyámmal. Szerintem 2 perc alatt megváltozik a véleménye. Ez a kemény külső egy hihetetlen nagy szívet rejt magában, aki nagyon tud szeretni. Igazi egyéniség. A gyerekeket imádja, pedig mindég húzzák-nyúzzák, labdázik velük, semmi gond nincs.


Ha odafigyelsz kölyök kora óta a helyes nevelésre, 3 hónapos korától szocializálod, hagyod más kutyákkal játszani, emberekkel, stb., akkor egy nagyszerű társat fogsz kapni.

2009. dec. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Napokban olvastam valahol, hogy amerikai tudósok vizsgálták, hogy emberekkel szemben melyik a legbarátságosabb fajta. A pit bullok magasabb pontszámot értek el, mint a golden retrieverek! Persze ehhez nevelni kell, jó tenyészetből venni stb.
2009. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!