Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok a Méhes-kerti mudi...

Mit tudtok a Méhes-kerti mudi kennelről? Egy párosítás érdekelne pontosabban. Nem feltétlen élsportra (de azért sportolnék vele versenyszerűen de nem cél a vb ^^) csak családi kutyának.

Figyelt kérdés

Apa

Gulakuti Lurkó "Fickó"

szín: barnacifra

ivara:kan

Apa: Zsivány

Anya: Szajkó

Eredményei: HPJ,CAC,Fiatal Klub Győztes,Legszebb barna-cifra


Anya

Méhes-Kerti Fodros

szín:fekete

ivar:szuka

Apa:Kormosvári Hajtó Cirip

Anya:Méhes-Kerti Csinos

Eredményei:3xHPJ,2xRes.CAC,7xCAC,Res.CACIB,3xHFGY


Ha valaki ért hozzá az alom milyen lesze kb? én elég laikus vagyok és nem mozgok annyira mudis körökben.



#mudi #Méhes-kerti kennel #Gulakuti
2014. febr. 1. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Te honnan tudsz erről a párosításról? Én nem találom a kennel honlapját sem.
2014. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2014. febr. 1. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a gulakuti kutyák kissé vastag csontúak, én sportra máshonnan hoznék kutyát (azaz más párosításból). De ez egyéni ízlés dolga is, és azért szakértő nem vagyok (és lássuk be, a mudi esetében ez nem is könnyű).

Szerintem nézegess agilitys honlapokat, csoportokat, vannak ott mudisok.

Ha érdekel, én mely kenneleket tartok jónak ilyen szempontból, írj privátot, de nem szeretek belereklámozni a nagyvilágba.

2014. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jahm és nem akarom leszólni egyik kennelt sem, kiállításokon jól szerepelnek a kutyáik, csak hát azért írod, hogy aktívan sportolnál a kutyával, versenyeznél is.
2014. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

A Méhes-Kerti kennelben nagyon jó kutyák vannak, és a tulajdonosa egy kedves, vidám természetű, ősz méhészbácsi, akihez bármikor lehet fordulni tanácsért. Én mindig örülök, ha találkozom vele, és telefonon is szoktunk beszélni. A számítógéphez nem nagyon ért, az igaz, be is vallja :)


A Gulakuti kennel tulajdonosa jó barátja, szívességből hirdeti a kiskutyákat a honlapján. Endre kutyái nem vaskosak, sportban is jók (pl. Méhes-Kerti Arasz "Csoki" nevére keress rá), és minden nap megfuttatja őket, foglalkozik velük. Kiállításra is inkább azért jár, mert nagyszerű hely a szocializálásra, meg persze találkozhat a többi tenyésztővel. Vaddisznóhajtásra is járt a kutyáival. Összességében látszik, hogy nagyon jó a kapcsolata velük.


Az apakutya szülei mindketten terelőkutyák voltak, elevenek és okosak. Az apakutyát pici kora óta ismerem, már pár hónapos korában is magabiztos kis ördög volt, nem félt a tömegben, póráz nélkül követte a gazdit és hallgatott rá. A Világkiállításon sem félt (ott már nagyobb volt, kb. felnőtt méret), pedig jókora hangzavar és zsúfoltság volt. Az apja, Zsivány kölykei több sportmudisnál ott vannak. Fodros, az anya is egy nagyon jó kutya, kiegyensúlyozott, nagy tömegben is póráz nélkül van, imádja a gazdit. Ő volt az első törzskönyves mudi, akivel találkoztam (egy terelőnapon), teljesen megbűvölt a természete, egy szemvillanásból, pisszenésből ért. Egyáltalán nem vaskos, helyből is simán a gazdája mellkasára ugrik (aki elég magas ember).

Ez egy nagyon jó párosítás szerintem, nagyon sajnálom, hogy nálunk már "létszám-stop" van...

2014. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Nem tudom mennyire aktuális még a kérdésed, de Endre (Méhes-kerti kennel) lánya vagyok. Fickó amúgy egy gyönyörű, eleven kutya, valóban minden kutyánkat futtatja apu naponta, sokat foglalkozik velük. Nagyon jó nevelésben vesznek részt, apura az összes kutyánk úgy néz, mintha Isten lenne :D folyamatos mozgásban vannak és egyáltalán nem vaskosak. Fickótól van most 2 kiskutyánk, 1 kan és 1 szuka barna-cifra. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!
2014. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves "Méhecskés lány"! Rosszul tudom, hogy a kis szukát viszi Robi? Akkor a kis kan még gazdikereső?
2014. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!