Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a tünetek feltétlen...

Ezek a tünetek feltétlen betegség jelei lehetnek?

Figyelt kérdés

Még mielőtt leordítanátok a hajam, vittem, viszem és vinni is fogom dokihoz. Csakhogy, amíg gyógyszert szed, addig nem tudnak tőle vért venni. Szóval!

4 és fél hónapos kölyök, annyit eszik, amennyi az adagja, jó étvággyal, a kedve és a közérzete jó. Csakhogy. Túl sovány. Nemcsak szerintem, hanem az állatorvos szerint is. Nem csak kitapintható a bordája, hanem ki is látszik. Hiába még többet is adunk neki, akkor is. Nem férges, oltásai megvannak. A doki azt mondta, hogy laborvizsgálat kellene, mert még az is gyanús, hogy napi 6 széklete van, ami világosabb, mint a normál és puhább, mint a normál, vagy épp hasmenés. Ha nem, akkor is nagyon laza. Épp hogy kolbász, ha egyáltalán. Mivel ivartalanítva volt és begyulladt a sebe, mert allergiás arra az anyagra, amivel összevarrták, ezért antibiotikumot szed és addig nem vesz tőle vért. De addig is. Szerintetek ez tényleg tutira valami betegség jele, vagy.... reménykedhetek, hogy hátha mégsem??? Jövő héten fogy el a gyógyszere és akkor fogom elvinni a dokihoz, hogy vért vegyen tőle.


2012. jún. 1. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit eszik? Étrend váltás lehet jót tenne.
2012. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is a kaja ugrott be egyből. Volt egy táp, amiből az én kutyusom szinte semmit nem hasznosított, rengeteget kakilt tőle.

Mivel etetsz?

2012. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hmm, nem hiszem, hogy étrend miatt. Már váltottam is. Először Josera premium juniort kapott, most pedig brit premium juniort! Ugyanaz a szitu. Ja és azt kihagytam, hogy mikor azt tanácsolta az egyik doki (már nem ide járunk), hogy adjak neki mást is, pl tegyek hozzá házikosztot, meg rizst, stb akkor tutira ment utána a hasa. Tehát bármi más, mint a kutyatáp, akár egy kenyérhéj vagy egy kis csirkehús, rizs, stb, tutira fosás jön utána!!!
2012. jún. 1. 18:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem akartam táp nevet írni, de nálunk is a Brit Prémiumnál volt ez, hogy rengeteget kakilt tőle és nem gyarapodott a súlya. Egyébként a betegség is megviselheti. Ettől függetlenül a Brit Prémium táp nagyon jó, csak nem nekünk és szerintem ezek alapján nektek sem.
2012. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a Josera és a Brit összetevői/arányai nem sokban térnek el!
2012. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De egyébként nem csak a műtét óta van ez, hanem a kezdetektől fogva..... amikor elhoztuk, akkor sem volt egy nagydarab, csak még nem volt olyan feltűnő. És mikor megindult a növésben, akkor kezdett el kilátszani a bordája. Na mindegy, most már tuti csináltatunk laborvizsgálatot. Legfeljebb ha nem derül ki semmi, akkor megint váltok tápot. Azt tudom, hogy neked Bullmasztiffod van :D, megírod priviben a tápot, ami nektek bejött?
2012. jún. 1. 18:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Oksa, leírom én itt is szívesen :D

Egyébként nekünk is sok táptól trutyisodott a kakija és néha vakarózott, utólag esett le, hogy ez allergia - Joey a csirkére allergiás és a kukorica sincs kizárva. De nagyon drága egy allergia vizsgálat, így nem csináltattuk meg.

Nekünk, ami bejött, az a Brit Care táp, bárányos-rizses, gabonamentes hypoallergén. Normális tőle a kakija, szép a szőre és megszűnt a vakarózás is :)

Csak ajánlani tudom.

Én innen rendelem, itt ingyenes a kiszállítás is:

[link]

2012. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lakle ***** válasza:

Ismerek egy vizslát, akinek hasonló tünetei voltak. Arra jutottak legvégül az orvossal, hogy bébi korában a belében nem alakult ki megfelelően a bélflóra. Nagyon rossz helyről hozták el, az anyja nem szoptatta és kajamaradékkal ették már pár hetes korában, meg felnőtt kutyatáppal, na abból is gondolom a legolcsóbbal. Aztán rájöttek a gazdái, hogy csak száraz táppal lehet etetni, abból is kikísérletezték a legjobbat, de még így is gyakran van fosása szegénynek:(

Egyébként ezt nem tudom ajánlotta-e az orvos, sztem ártani nem ártasz vele, állatgyógyszertárakban is lehet kapni: [link]

2012. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a szituáció mint az utolsó válaszoló történetében. A dokink azt mondta, hogy kiskorában lehetett egy bélgyulladása ami nem lett megfelelően kezelve, sőt lehet tünetmentes volt. Nyilvánvalóan kiskorából származó szövődménynek tudható be, hogy nem hízik a kutyus. Nálunk a doki az elletést javasolta ( Igaz tk-s, szűrt kutyus az enyém ) És ez megváltoztatta a kutyus izomzatát,felszabadultak a letapadt izmok. Illetve kacsa zsíros táppal etetem azóta rá sem lehet ismerni. Szépen kikerekedett. Most sem kövér de pont jó....:)
2012. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az elletést... hálistennek ő már ha akarna, se tudna, de jól néznék én ki, ha addig várnom kellene azzal, hogy összeszedje magát... megvárom a hétfői vérvételt.
2012. jún. 2. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!