Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtanulják ezt a kutyák?...

Megtanulják ezt a kutyák? (pisiltetés)

Figyelt kérdés

Tudom kicsit butának hangzik a kérdésem, de mindig is kinti kutyáim voltak.

Szóval mostanában a hideg időkben bent éjszakáznak a műhelyben, mert a házukba nem mennek be.

Hajnalonként felkelek kiengedni őket, hogy pisiljenek, mert nem bírják ki reggelig, valamelyik korábban mindig bepisilt. Most az egyik mintha rájött volna, hogy mi a célom és pisil, aztán vissza is szalad. A másik kicsit nehezebben tanítható, makacs és nehezen fog fel dolgokat, ő csak akkor pisil, ha a másik is, csak azért hogy rájelöljön, de nem mindig teszi meg. (mindegyik kan)

Szóval előbb utóbb tudatosul ez bennük, hogy mit szeretnék, mi a célom ezzel? Vagy véletlenszerű cselekvés? Tudom, hogy hülyén hangzik, nem panel kutyák, csak nekem sem egyszerű megszakítva az alvásomat minden hajnalban rávenni őket a dologra, de ha nem tenném, akkor minden nap takaríthatnám a tócsákat. Szóval ez így jó, ahogy csinálom? Nagyjából működik a dolog, de még bizonytalan.


2014. febr. 4. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha látod rajtuk, hogy pisilni készül valamelyik, engedd ki, ha kész van, dícsérd meg. Kicsit felborogatja az alvást, de na. Én mielőtt lefekszem, kiengedem a másikhoz, általában akkor végzi el az összes dolgát, meg játszik kicsit a másik kutyával is. Utána majd csak reggel 7körül szól, hogy dolog van.
2014. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én már pici korában amikor kint pisilt, mindig mondtam, miközben csurizott, hogy pisi-pisi. Később, ha sietünk vhova de pl kocsibeszállás előtt még gyorsan egy pisire lemegyünk, akkor ha mondom neki , hogy pisi és kell is neki akkor érti, és keresi a helyet a pisire. Nem azonnal de pár percen belül. Mert azért parancsra nekik sem megy, de olyan mint amikor elküldöd a gyereket indulás előtt, ha van mit akkor azt elintézi. Persze ha produkál akkor dicséret.
2014. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kinti kutyák mind alapból szobatiszták, menhelyes kutyát sem kellett soha kétóránként kiengedni, csak az első egy-két napban kellett jobban figyelni. Hamar rájöttek, hogy időnként van lehetőség pisilni és megvárták, amíg kimehetnek. Szóval teljesen jól csinálod. Esetleg késő este még kiengedhetnéd őket és akkor talán nem kell majd hajnalban kelned emiatt. Én soha nem keltem korábban, mint 8-9, de este 11, éjfél körül még kimentek egy körre.
2014. febr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulják,de könmyíteni lehet.Én kint megyek még egy kört az utcán 10-11 között és utána már nem iszik vizet.Így reggel 6-7 között engedem ki a házból újra.Ezzel a rendszerrel szobatiszta lett egy hét alatt az amúgy most három éves kutyám.
2014. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Este még lefekvés előtt kicsalom őket, ez nem mindig jön be, nem hajlandóak felkelni. Ha hajnalban kimegyünk, mindig mondom, hogy "pisi". Eddig nem dicsértem meg őket, gondoltam elég, hogy elvégzik és akkor azonnal visszahívom őket, de tényleg, a megdicsérés jó ötlet.
2014. febr. 4. 11:08
 6/8 A kérdező kommentje:
4. az a baj, hogy ilyenkor a víz is befagy, szóval a vizüket is behozom a műhelybe, tehát este és valószínűleg éjszaka is isznak. Próbálkozom a késő esti pisiltetéssel, de nem nagyon működik. Előtte más szokások voltak amíg jó idő volt, este 11 körül kiküldtem őket éjszakára. Gondolom most még ez van bennük, azért nem akarnak kimenni, mert azt hiszik, hogy nem jöhetnek vissza. Nincs annyira berögzült rendszer, mint egy társasházi kutyánál, meg amúgy menhelyi kutyák, nem régóta vannak itt. No mindegy, valahol már működik a dolog, csak tényleg nincs annyira beidőzített, begyakorolt rend, mint társasházban, hogy leviszi este, meg leviszi reggel. Ők kintiek, de napközben is bejöhetnek ha jó idő van akkor is itt lábatlankodnak csak, hogy velem legyenek, mert én vagyok a mindenük. Persze a nappal az más, mert itt vagyok és látom, ha ki akarnak menni.
2014. febr. 4. 11:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Nálam is kinti-benti kutyusok, bár a NJ sosem jön be, mert nem szereti a járólapot és a macskámmal sincsenek kibékülve (aki szobacica).

A dobi előtt meg este is van víz, ami reggelre elfogy, tehát az nem befolyásol. A napi rendes beosztás azért szükséges, szinte kötelező. A kutyák igénylik a rendszert az életükben. Sok gyakorlással menni fog. Nekik kell hozzád igazodni, nem neked hozzájuk. Ha ez nálunk így lenne, egész nap csak ennének...

2014. febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még egy apróság: olyan ne legyen, hogy ki akarod küldeni őket, de nem mennek. Tessékeld csak szépen ki őket, este úgyis álmosak, lusták, bókálsznak egy kicsit a kertben és a dolgukat is elvégzik.
2014. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!