Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg ujra...

Hogyan tanitsam meg ujra lepcsozni a masfel eves yorkimat? Regen lepcsozott. Most uj lakasban lakunk, nincs lift, es abszolut nem akar lepcsozni. Mar probaltunk minden felet de nem es nem!

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 13:19
1 2
 1/14 sippara ***** válasza:
100%
Lerakod a lépcső tetején, és lemész. Kicsi az esélye, hogy ott fog megöregedni.
2014. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hahaha... Azt hiszed nem probaltuk??? Lent hagytam, feljottem, bezartam az ajtot es vartam. Kb 10 perc utan ugyanott talaltam meg ahol hagytam. Ult reszketett es szomoruan bamult... Probaltam csalogatni a kedvencevel, semmi. Probaltam sonkaval, amiert egyebkent mindenre kepes, semmi. Leul es var... Akkor probaltam csak egy szinttel lejjebb hagyni feljottem es nyitva hagytam az ajtot, h lasson. Semmi! Probaltam fokonkent a lepcson fincsikevel, semmi... Mar megorulok! Mikor picike volt alig 1kg olyan ugyesen futott a lepcson. Gyorsan megtanulta... Most meg...
2014. febr. 5. 13:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Csak lefelé nem megy? Vagy felfelé sem? És ha a mellső 2 lábát leteszed egy lépcsőfokkal lejjebb?
2014. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Eleinte ment igy is ugy is. Aztan lefele nem. Felfele problema nelkul. Aztan miota itt lakunk azota se le se fel... Nem tudom mi a baj... Mar kb 8 honapja lakunk itt. Egyszer feljott, de ugy h jott a baratnom is velunk a yorkijaval. Es latta h o felfut, akkor ment utana. De ennyi... Akkor megorultem, h most mar fog menni... De sajnos nem. Nagyon felos! Pedig sose bantotta senki.. A baratnome ulo helyzetbol felugrik a szekre. O nem, o fel, es fel kell ot tenni. Nagyon ritkan ugrik fel... Pedig nagyobb is mint a baratnome... Mar eleg nagy a pocakom, nem birok annyit hajolgatni... :-(
2014. febr. 5. 14:24
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha jól gondolom "mini", remegős. Ők szoktak félni mindentől. Azt azért tudd, hogy egy 2-3 kg-os kutyának nagyon nem jó a lépcsőzés, a gerincér nagyon megterheli.
2014. febr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen mini. Hallottam, hogy nem szabad hagyni sokat lepcsozni. Csak mar lassan nem fogok birni lehajolni erte.. Amugy nem gond, hiszen nem nehez. Csak hat nagy pocakkal... En vagyok vele legtobbet. Parom koran reggel leviszi munka elott. Aztan az en dolgom... De eroltetni nem fogom. Meg hat ok nagyon kemenyfejuk...
2014. febr. 5. 14:50
 7/14 anonim ***** válasza:
van rés a lépcsők között,vagy lelát valahol a mélybe? ilyenkor szokott ez lenni,mi lépcsőröl lépcsőre egyre feljebb ültünk és hívtuk,ha jött,simi:-) 16 lépcsőfokra ráment egy hónapom,de megérte:-)
2014. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nincs res... Majd meg megprobalom. Koszi a valaszokat
2014. febr. 5. 15:32
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fáj a lába? Nem szokott sántikálni, vagy nem húzza a lábát? Akár valami ízületi betegsége is lehet, főleg, hogy "mini", vagyis nagy valószínűséggel szaporítós kutyus. Ha jól tudom ilyen kicsi kutyáknak nem igazán tesz jót a lépcsőzés, főleg, hogy a méretéhez képest nagyon magasra kell felugrálnia.
2014. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Zokon ne vedd, de egy ilyen apró kutyát azért el kell bírnod. (kb. 3 kg lehet?)


Nekem is yorkim van és bizony nem engedem lépcsőzni, sem fölöslegesen ugrálni - csak ha feladatokat oldunk meg, tehát nem napi szinten le-föl a lépcsőn - mert rövid időn belül térdkalács ficam lesz a vége és járhatsz vele orvoshoz, illetve műtétre.


19 évvel ezelőtt szültem a lányom, olyan pocakom volt mint egy bálnának,de nem esett nehezemre hajolgatni, mivel a kisebbik gyerkőcöm és a háztartás miatt szükség volt rá:)

2014. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!