Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyust! Már ki...

Szeretnék egy kutyust! Már ki van választva, csak egy gond van! Nincs rá elég pénzünk.15eFt és kb van ezer forintom! Hogyan lehetne ezt megoldani? (csak 13 éves vagyok)

Figyelt kérdés
2014. febr. 8. 20:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

Szia! :) Én teljesen megértelek, hogy szeretnél egy kutyust, ennyi idősen én is szerettem volna. Az a baj tudod, hogy egy kutyus ennél sokkal sokkal több pénzbe kerül. Megvennéd a blökit, utána még oltatni kell (darabja 5000-6000Ft), pórázt (2000Ft), nyakörvet (2000Ft), ételt, etető-itató tálakat (1500Ft), játékot (800Ft/db körülbelül), fekhelyet (4000-8000Ft) vagy pokrócot (1500-3000Ft). Ezek a kutyus megvásárlásával egyidejű kiadások. Aztán havi szinten kell még rá költeni. Élelmezni azt a kutyust és mindig kell legyen tartalékpénz, ha bármi történik tudd vinni állatorvoshoz.


Tudom, rossz ezt hallani, nekem is rossz volt, amikor annyi voltam, mint te. De sajnos akkor lehet kutyád, ha lesz munkahelyed és el tudod tartani vagy pedig, ha szüleidet sikerül meggyőznöd, hogy szeretnél egyet és ők vállalják a költségeket.


Nagyon sajnálom. :(


Off: Hé, itt most felesleges belemenni abba, hogy csak szaporítottat kap ennyiért. Valószínűleg még sose hallott a szaporításról és itt egész máshonnan kell megközelíteni a dolgot, szerintem.

2014. febr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

Nah magyar fajtákból már lehet olcsóbbat is kapni tenyésztőtől. 60 ért már leget kapni pulit mudi pumit.


De a tény az tény egy kutya tartása kb minden hónapban 15 körül van(jó méret függő is) Tehát a válasz semilyet..

2014. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
31%
21:09 teljesen igaza van :) és nem olyan bunkón írta le mint a többi...
2014. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Drága 13 éves! Dolgozni,pénzt keresni még nem tudsz,így egymagadban kutyát venni és eltartani sem. Én 23 évesként vettem a sajátom,aki felnőtt,de van hogy hó végén anyuék besegítenek,mert még egyetemista vagyok. A szüleid tudják megvenni és ellátni,te vállalhatod a tennivalókat vele,de anyagilag nem fog menni egyedül. Egy babakutya az elhozatalon kívül még kb 40 000 ft (oltások és chip),plusz a kajája ami szuperebb esetben kb 5000/hó,a kiegészítői mint póráz stb kb 10-15000 ft,és mivel kölyök mindent szétrág és szétpisil-kakil plusz ugye mindent kinő.


egy szó mint száz,ezekre gondolni kell,gyerekként egyedül nem megy.

2014. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebből sehogy.A vétel ár csak töredéke a kutya ellátási költségėnek.Aztán végig nézheted,ahogy elpusztul,vagy szenved,mert alap dolgokra nem lesz pénzetek.Ennyi pénzért csak szaporítós helyről kapsz kutyát,aminek alapból annyi bajuk van,hogy még annak is sok,akinek van miből.
2014. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

nem értek egyet azzal, hogy nem kell belemenni a szaporított-tenyésztett kutyák közti különbségbe, iszonyú fontos ezzel tisztába lenni annak, aki kutyát akar venni. És igenis biztos vagyok benne, hogy a kérdező egy értelmes 13 éves, aki ha akar, utána tud járni az itt kapott információk alapján a dolgoknak.


Én nem éreztem bunkóságot több válaszban sem.

2014. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!