Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves japán kan...

Kiss1978 kérdése:

Van egy 2 éves japán kan akitám, és egy 4 éves kan puli kutyám. Szeretnék venni egy nőstény akitát? Mi a véleményetek erről? Időm lenne arra hogy foglalkozzak velük?

Figyelt kérdés
A jelenlegi két kutya nagyon jól el vannak. Mind a két kutyát szoktam vinni sétáltatni, egy kóbor német juhász meg akarta támadni a pulit és az akita meg védte. Ismerem az akita természetét okoskodók kíméljenek!!
2014. febr. 9. 21:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Hobby célra kellenne, én nem tenyészteni szeretném! azt hallottam hogy a nőstények vagyik az akiták féltkenyebbek. nem szeretnék a pulival sem ki tolni emiatt kérem a tanácsotokat.
2014. febr. 9. 21:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,van egy akitád.Ismered az akiták jellemét,a saját kutyáid jellemét is.

Ha van rájuk időd,pénzed,energiád...akkor miért ne?


Bár a nőstényt mindenképp ivartalanítanám,hobbi célra úgyis ivartalanítási kötelezettséggel hozhatod el.De ha nem is így lenne,akkor sem egészséges 2 kannak 1 tüzelő szuka,abból lehetnek gondok.

(Én mindenkit ivartalanítanék,de ha mást nem is a szukát 1000%)

2014. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én is arra gondoltam hogy ívartalanítva lenne a szuka, hogy a bajokat el kerüljem, vagyis ne emiatt legyen harc köztük
2014. febr. 9. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy lenne rá időd és energiád, akkor vegyél, persze!


Ha felkeresed a tenyésztőt ne mondd neki, hogy nőstényt szeretnél, mert lehet, hogy furcsán nézne. A kutyáknál a nőnemű egyed a "szuka". Nem kötözködés, csak egy jó tanács :)

2014. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az első verzióm az, hogy várj. Egy 2 éves akita még nem mutatott meg neked mindent. Ismerem az akitát, most kamasz, fog még keményedni, nem keveset.

Nem okoskodásnak szánom, lehet ezelőtt is volt már akitád és tudod, milyenek, ha beértek és ezzel együtt is jó ötletnek tartod a szukát.

Az ivartalanítás jó ötlet. Ha biztos vagy benne, hogy tudod kezelni a felnőtt akitát is, akkor hajrá.

2014. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!