Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajtájú...

Szerintetek milyen fajtájú kutya lehet?

Figyelt kérdés

Két hónapja hoztam a menhelyről, a szüleim szerint olyan mint egy erdélyi kopó, de csak nem raknak fajkutyát utcára...

Olyan 2 és fél hónaposan: [link]

Három hónaposan kb: [link]

Egyébként 6 kilós (elég sovány, a menhelyen nagyon megbetegedett és még hízókúrán van), 40 centis a marmagassága, 60 centi hosszú a farka tövéig az orrától most hogy három hónapos múlt.



2014. febr. 9. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Közepes testű keverék. Szerintem olyan 12-15 kiló lesz kifejlet korában. Ha 3 hónaposan 6 kiló akkor ennél nemigen lesz több.
2014. febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyos,szerintem később jobban kiderül miféle.


(Egyébként sajnos mindenféle kutyát utcára raknak,nem csak keveréket...lásd fajtamentők..)


Én is valami ilyesmi kutyust szeretnék majd 1x örökbe fogadni.

2014. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
de édes! :)
2014. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jagd terrier az tuti van benne
2014. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eléggé hasonlít az erdélyi kopóra, majd ha nő, ki fog derülni, még az is lehet, hogy anyuka vagy apuka fajtatiszta volt, és ennyire visszaütött.
2014. febr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépséges:) Lehet, hogy valóban van benne kopó, nagyon jó formájú kiskutya.
2014. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyi kopó, esetleg roti lehet benne, de nem fajtatiszta. És a szüleid sajnos tévednek: sok fajtatiszta ebet kiraknak az utcára, vagy elköltözik a gazdi, és ott hagyják, ahol korábban éltek. Főleg, mióta bevezették a chipet.
2014. febr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyos ebzet!


Ha később se lesz nagyon vastag, de jó magas lesz, akár még agár is lehet benne (egy hasonló színű agárkeverékkel találkozam már).


Ilyen színt tud örökíteni a dobermann, erdélyi kopó, néha agárban is van, illetve a rottweiler, de neki sokkal szélesebb mellkasa van.


És abban tévedtek a szüleid, hogy fajkutyát nem dobnak ki, teli van a net is a különböző fajtamentőkkel is. Az emberi lelketlenség meg elég végtelen dolog.

2014. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Mikor először megláttam a menhelyen azt hittem, hogy kis rottweiler mert ugyanolyan kis tömzsi volt, plusz a szín is ugyanaz, aztán a másfél hónap alatt brutálisan megnyúlt, hosszú lábai lettek, keskeny csúcsos mellkasa és a feje is hosszabbodott (arról nem beszélve, hogy súlyra pont a duplája :)). Viselkedésre is nagyon vadász kutyának tűnik, felemelt lábbal figyel és nagyon le akar vadászni mindent. Viszont roppant okos és könnyen tanul (csak most elkezdett fogat váltani és épp' elemeire bontja a lakást...)

Oldalról amúgy ilyen buksija van: [link]

Leginkább egy vizsla fejformája, de nagyon nyulánk. Gondoltam arra is, hogy talán van benne agár, az állatorvos annyit mondott, hogy előreláthatóan 25-30 kilós lesz és valószinű, hogy térdmagasság fölé fog érni :)

2014. febr. 10. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!