Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha meg támadna...

Jázmin scarpa kérdése:

Mit csináljak ha meg támadna egy nagyobb kutya engem és a kutyusomat?

Figyelt kérdés
Nem sokára kapni fogok egy kutyát még hozzá kicsit és kicsi is marad viszont a szomszédban van egy vad kutya aki sok embert és kutyáját megttámadta... és nagyon félek hogy majd engem is meg fog.... Méghozzá nen is vagyok felnőtt (12) szóval nem tudnám le rugni vagy ilyesmi a kutyámról... :(
2014. febr. 9. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Hát... Ha van kerítésetek, akkor jó, csak nem jön át. A helyedben, ha nagyon necces az a másik kutya, kerítésen túlra nem mennék a tiéddel.
2014. febr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne sétáltass egyedül kutyát. Vagy a szüleid rendezzék le a szomszédot, hogy tartsa biztonságosan elzárva a kutyáját. De mivel mindenkivel nem tudják ezt megbeszélni a megyében, inkább csak ne sétáltass egyedül kutyát.
2014. febr. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szüleid beszéljenek a szomszéddal. Az a kutya nyilván nincs megfelelően foglalkoztatva. Javasolnék egy állatmenhelyet, ha a helyzet nem javul, de valószínűleg a szomszédotok beszerezne egy másik kutyát, szóval ez egy ördögi kör lenne. Milyen fajta a szomszédod kutyája?
2014. febr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kutya elsősorban a másik kutyát támadja.Téged nem fog,ha veled van a kutyád.Ez nem vigasztal,csak legalább te nem sérülsz meg.

Egyébként,ha kerítésetek van,akkor mielőtt jön a kutya csináljátok meg biztosra,hogy a másik ne tudjon átjönni,és ha kint van a tietek,az se férjen át.

Ezen kívül,ne sétálj arra egyedül,nagyon gyerek vagy még,kísérjen el egy felnőtt,szülőd vagy valaki,aki nagyobb és tud segíteni.

2014. febr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami azt illeti 12 évesen akkor sem engedném el egyedül a gyerekemet kutyát sétáltatni, ha nincs a szomszédban egy idegbeteg kutya. Bármi történhet. Láttam én már tini srácot kb 5 kilós kutya által vontatva...
2014. febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy 100%-ban megbízható módszer, de az a tapasztalatom, hogy amolyan véres összecsapásra elég ritkán kerül sor normál (nem harci) kutyák között alap esetben. Ha látom, hogy közelít felénk egy gazda nélküli idegen kutya, az az első, hogy elengedem pórázról az enyémet. Ha szabadon találkoznak, így először fenntartással, de ismerkednek, és felállítják az erőviszonyokat, az egyik dominál, a másik behódol neki maximum morgással és egymásra mozdulással kísérve. Ha ez megvan, mennek a maguk útjára tovább, le tudják meccsezni. A gond akkor van, ha a kutya pórázon van, az ugyanis olyan neki, mintha kerítés mögül ugatna, mert ott van a gazdi a háta mögött, és akkor nagyobb az arca is, meg ott rángatja a gazdi, aki pánikban van. Na ez a legrosszabb, így nem tudnak természetesen reagálni egymás jelzéseire. Akárhogy is a lényeg, hogy legyél határozott mindig, és ne félj, ne ess pánikba, ha valami történik. Addig meg szerintem se menj egyedül, amíg nem szerzel kellő jártasságot a kutyázásban, mert ha bizonytalan vagy, a kutya is megérzi rajtad.
2014. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Vagy csak ha látsz egy gazda nélküli kutyát szimplán kerüld el még időben ennyi :)
2014. febr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) az a baj hogy több ember tett már feljelentést ellenük mert a kutya a szét tépte....És így nem nagyon akarom elengedni.... De Köszi a válaszokat szerintem az lesz az első hogy szólok anyumnak... :)
2014. febr. 11. 06:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem yorkiem van akit szerencsére ilyen esetekben föl tudok venni ha kisebb kutyáról van szó

Bár az enyém makacsabb kutya

Nekünk pár házzal arrébb van egy stefford (nemtom jól írom e) es ő is elegge elkomplikált van hanyagolva

Vérszomjas kutya állandóan ugat és a kerítés is egy nagy rakás sz*r...párszor már majdnem kitört

Azóta soha nem sétálok arra a kutyámmal

2017. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!