Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier kutya lehet...

Yorkshire terrier kutya lehet fajtatiszta ha 3 cm-vel nagyobb a maximumi marmagassága, és 2 kg-vel nehezebb mint a legnagyobb megadott súly?

Figyelt kérdés

tehát a marmagosság a minimum 20 cm és maximum 25 cm lehet, na ez 28 cm

maximum 3 kg lehet, de ez 5 kg és nem kövér!

a szőrét kilehet fésülni egyenesre, a lábain annyira nem akar kisimulni, de ahonnét vettem ott nagyon gazdátlanul volt tartva, csak enni és inni kapott. a szőre az nagyon ápolatlan volt, hullámos göndör volt az egész, 19 hónapos kutya, a fülei nem állnak, de az attól is lehet hogy a füléről sohasem volt lenyírva a szőr és a porcok elgyengültek, vagy így fejlődtek ki a porcok hogy lógnak,

egy állatorvos azt mondta telefonban hogy attól mert nagyobb és hogy nehezebb attól még lehet fajtatiszta,

a színei azok stimmelnek, törzskönyve az nincs. és életében 1 oltást kapott csak a kutya.

a nyakától nem ér tovább a barna szín a hátafelé, tehát a feje barna, de a nyakától ezüstös kék. nagyon kócos volt a szőre, még most is eléggé az, megfürdettem, nagyon koszos volt, a víz az többször is fekete lett.

az a kérdés hogy lehet e hogy ekkorára nől meg egy yorki kutya? vagy nem fordulhat elő?

azt mondta a volt gazdája hogy nem sajnálták tőle az ennivalót, és mindig főt húst evett.


2013. dec. 31. 17:10
1 2 3 4 5 6
 1/51 Akiteki ***** válasza:
96%
Nincs törzskönyve. Innen kezdve irreleváns bármi fajtatisztaságot keresni. Yorkiként bármilyen keveréket el bírnak sózni.
2013. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
mostanában nem igazán csináltatnak törzskönyvet a kicsiknek, mert a felvásárló nem kér törzskönyvet, mert külföldön csinálnak nekik olyant amilyent akarnak, és itt magyarországon csak a tenyésztők csinálnak törzskönyvet, mert ha van törzskönyve akkor az adóhatóságnál megvan, és ha onnantól adózni kell az eladott kiskutyák után meg stb. és akkor számlát kéne adni meg stb. ezért nincsenek ezeknek törzskönyvük. azt mondta az állatorvos a telefonban hogy ami kutyának nincs törzskönyve annak az oltási könyvébe azt kellene hivatalosan beírni hogy keverék, még akkor is ha teljesen fajtatiszta a kutya, csak azt mondta hogy azért írják bele az oltási könyvbe hogy milyen fajtának néz ki, mert amúgy megsértődne a gazdája a kutyának, hogy teljesen fajtatiszta a kutyája de mégis az van beírva hogy keverék...
2013. dec. 31. 17:31
 3/51 Akiteki ***** válasza:
96%

Hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Ezt inkább töröld ki, mert bődületes.

2013. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

én nekem ezt az mondta akitől vettem ezt a yorkit, az tenyészt angol buldogot meg bordói buldogot, és ő mondta hogy sosem törzskönyvezteti a kiskutyákat mert felhordja a felvásárlónak és az nem kér törzskönyvet, és ha van törzskönyve akkor az a kutya jelen van az APEH-nál.

azt mondta hogy ezt a yorkit ő pár utcával arrébb vette, az unokájának vette, csak azok elköltöztek messzire, és így nem tudta magával vinni az unokája, és az öregeknek meg nem kell plusszba ez a yorki, ezt mondták, én csak azt írtam le ide amit másoktól hallottam, ezeket a dolgokat nem magamtól szedtem!

2013. dec. 31. 17:41
 5/51 anonim ***** válasza:
97%

Az a kutya aminek nincs törzskönyve az nem fajta tiszta kutya pont és kész. mondhatja neked a szaporító, hogy dehát mert adót csalok, de ez a kettő a szülő, de én is mondhatom neked hogy az én kutyám már pedig fajta tiszta csak a szaporító adót csalt...


amúgy meg két éve ilyenhelyről vett az egyik szomszéd egy lány yorkiet tk nélkül. kb az orvos körbe röhögte őket, hogy örüljenek ha úgy fog kinézni mint egy yorki, mert lánynak már biztos nem lesz lány... (yorkinak se lett yorki, akkora lett mint egy foxterrier kb) szép hosszú lábakkal..

2013. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
84%
úgyhogy ha fizettéls a kutyusért a chip+oltás árán felül akkor szépen mond meg annak akitől vetted hogy jobb ha vissza adja a pénzed, vagy a NAv kopogtatni fog nála, mint próba vásárló
2013. dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

ez szuka, szukát akartam ez szuka, hivatalosan nem lehet fajtatiszta mert nincs törzskönyve, de attól még lehet fajtatiszta szülőktől akkor a kölyök is fajtatiszta lesz, csak éppen nem számít fajtatisztának hivatalosan, de engem most nem a hivatalos érdekel, hanem hogy létezik e ilyen?

ez 19 hónapos, szóval nagyobb már nem hiszem hogy lesz, 1-szer már tüzelt, kb 2 hónap múlva fog megint tüzelni, ha akkor egy 2 kg-os kan yorkival bepároztatom akkor lehetnek jó méretű kiskutyák belőle, nem?

2013. dec. 31. 17:47
 8/51 A kérdező kommentje:

nem volt benne chip, és nem is volt meg az oltásai. össz vissz 1 oltása van a könyvében!

de most akkor lehet egy fajtatiszta kutya nagyobb mint amekkorának lennie kellene?

2013. dec. 31. 17:49
 9/51 A kérdező kommentje:
nézegettem yorki kutyákról képet, és úgy néz ki mint amilyennek ki kell néznie, csak éppen nagyobb
2013. dec. 31. 17:50
 10/51 anonim ***** válasza:
97%
Ugye csak viccelsz?
2013. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!