Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be amint elmegyek?

Miért pisil be amint elmegyek?

Figyelt kérdés
Kamasz kutyám van. Már (elvileg) szobatiszta, legalább is amikor itthon vagyok. De ha elmegyek bepisil, bekakil. Akkor is, ha előtte vittem le. Odafigyeltem mindenre amikor hazahoztam, mind a szobatisztaságnál, mind az egyedülléthez szoktatásnál. Nincs elkényeztetve. Már százszor kikapott érte, vártam az ajtó előtt 10-20 perceket, de semmit sem ér, ugyanúgy csinálja. Most lesz csak iskolakorú, már ki is néztem egy sulit. De miért csinálja, mondjátok meg, mit tehetek? Ez lenne a szeparációs stressz? Az előző kutyáimnál nem volt ilyen. Mindent ugyanúgy csinálok, nevelés, etetés, mindent, mert már kétszer bevált. De nála nem. Ja, és nagytestű, tehát nem 3 csepp pisiről van szó. Annyira tehetetlennek érzem magam.
2014. febr. 10. 11:48
 1/9 Imola Ágnes ***** válasza:

Előtte le van mozgatva rendesen?

Szerintem szeparációs stressz lehet....

2014. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Le, naponta kb. 5-6x viszem le. Ebből 2x1,5-2 óra játék a többi kutyával. Hétvégente kirándulások, túrák. Ha éppen nincs időm, ami nagyon ritka, akkor trükk tanulás.
2014. febr. 10. 12:09
 3/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Az is lehet, hogy a figyeemre hajt, és a negatív figyelem (mikor hazamész, észreveszed mitt tett, és leszídod). Próbáld meg ezt figyelmen kívül hagyni, és szó nélkül takarítani...egyáltalán nem foglalkozni a kutyával....
2014. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sokáig ezt tettem. Aztán többen tanácsolták, hogy most már azért szidjam le. Igyekszem nem leszidni, amikor 5-6 órát van egyedül, és erre érek haza. De amikor az ajtó előtt szobrozok, és esetleg sikerül rajtakapni, akkor azért előveszem érte. És a kakit megeszi. Csak a lakásban. Az zavar, hogy kibírná egyébként, de direkt csinálja.
2014. febr. 10. 13:24
 5/9 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy hiába van rendszer az életében, mégis azt hiszi, ha elmegyek, soha többet nem jövök vissza, és már mindegy, hogy bepisil bekakil-e?


A rendszer alatt azt értem, hogy ugyanaddig dolgozom mindig, ugyanabban az időben viszem le mindig. Az összes sétánál.

2014. febr. 10. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Pisi, kaki miatt SOHA nem szabad büntetni a kutyát! Max. ha éppen rajtakapod, rászólsz, hogy nem szabad, fúj, de ennél többet nem teszel, hanem szó nélkül feltakarítod. Pont amiatt eszi meg sok kutya a kakiját, mert már kapott érte és így akarja eltüntetni.

A bepisilés egyébként lehet a szeparációs stressz jele, akkor is, ha semmi más gond nincs vele, szóval nem nyüszög, ugat, nem rág. Sok mozgás, fizikai fárasztás mellett próbáld meg a kis agyát is megmozgatni trükkökkel, gondolkodós játékokkal, klikkeres feladatokkal.

Kamasz korban sok kutyus próbálgatja meddig mehet el, lehet, hogy a falkavezérségre is rá kellene erősítened.

2014. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A falkavezérséggel nincsenek gondok. Előtte két keményfejű kutyám volt, ő teljesen omega típus. Jó, pont itt, Ti mondtátok, hogy most már leszidhatom érte nyugodtan. Egyébként előtte is megette, nem ezért van.
2014. febr. 10. 16:33
 8/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Én is csak a szeparációs stresszre tudom fogni... az elmondottak alapján. Jó lenne, ha felvennéd azt, hogy mit csinál, mikor otthon hagyod... pl. Skype-on néznéd a szomszédból, vagy hasonló...valamihez biztosan köthető a dolog. Valami nincs rendben a viselkedésével, ha még mindíg ezt csinálja.
2014. febr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha nincs más ötlet, próbáld meg szobakennelbe szoktatni. Az általában segít...
2014. febr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!