Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy csináljam? Többi lent!

Hogy csináljam? Többi lent!

Figyelt kérdés
Most kezdtük póráz nélkül sétáltatni a kiskutyámat. Nagyon szépen szaladgál körülöttünk,viszont amikor már mennénk haza,akkor odahívjuk magunkhoz,h ráadjuk a pórázt. Viszont ő ezt is játéknak veszi,és amikor megakarjuk vogni,akkor elugrik,így nagyon nehezen tudjuk elfogni. Mit csináljunk? Hogyan tanírsuk meg? Bocsi,ha hülye a kérdés,de nagyon fontos. Ő az első kutyusom,és nem tudom,hogy mit csináljak. Légszi,aki tud,segítsen. Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. febr. 10. 15:31
 1/6 anonim válasza:
A hozzám parancsszó a legfontosabb kifejezés,ezt kell feltétlen megtanítani a kutyának az általad leírt esetben. Nem így kell behívni,hogy jajj nyaa gyeje ide nyaa,hanem határozottan és keményen ,mély hangon: Hozzám! Egy idő után teljesen berögzül a kutyának,hogy ilyenkor vissza kell jönnie,de eleinte jó ha adunk neki jutalomfalatot vagy valami ilyesmit amikor visszajött.
2014. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez marhanagy butaság! Egyrészt nem is azt kérdezte, hogy hogy jön be, hisz bejön neki. Másrészt a hozzámot egyáltalán nem szigorúan kell mondani. Pont az a lényeg, hogy pozitív élmény kapcsolódjon a hozzámhoz. Mellesleg megfogni, ha tényleg képtelenség elkapni a kutyát, én azt csinálnám, hogy otthon megtanítanám ülni. Pl. spontán üléseket jutalmazva klikkerrel, vagy ha ahhoz van kedved, kézzel segítve, lényeg, hogy ha az ülés egy jó játék neki, és be is jön, akkor utána ültesd le. Egyébként kutyával sose fogócskázz! Ha véletlen el is szökik, az ellenkező irányba mozdulj (feltéve, hogy van egy csöpp tekintélyed nála. :) )
2014. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne akard "megfogni" a kutyádat, mert az felhívás a játékra (vagányabb kutyák esetén, az érzékenyebbek meg betojnak tőle).

Azt tanítsd meg neki, hogy ha magadhoz hívod, akkor jöjjön közel, és aztán ül! vezényszóval ültesd le, és ülő helyzetben csatold rá a pórázt. Ne hirtelen, ne játékosan, az egész folyamat során legyél nyugodt, határozott.

Ill. nálunk pl úgy van, hogy én "gyere" vezényszóval hívom magamhoz, és megtanítottam neki, hogy "mellém" vezényszóra kerüljön a bal lábamhoz. Így a pórázra vétel a következőképp néz ki: "Gyere mellém!", és mikor már mellettem áll (vagy ha olyan kedvem van, leültetem, de ugye a "mellém" miatt már alapból stabil helyzetben van), rácsatolom a pórázt.

2014. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben,,ezt kiprobalom. Koszonom a valaszokat :))
2014. febr. 10. 17:13
 5/6 sippara ***** válasza:
100%
Amit a többiek kihagytak: ha csak akkor kerül fel a póráz, amikor hazamentek, és csak akkor hívod be, ha felkerül a póráz, ne csodálkozz, hogy nem jön. Rohangászás közben többször hívd oda, jutalmazd, minden pár alkalommal tedd rá a pórázt, menjetek pórázon 1-2 percet, aztán újra engedd el.
2014. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi neked is :)
2014. febr. 10. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!