Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem vagyok képes a 7,5 hónapos...

Nem vagyok képes a 7,5 hónapos kutyám tudtára adni hogy ne mozduljon rá a macskákra/egyéb kutyán kívüli állatokra. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
egyik barátommal kijárunk a közeli rétre ő hozza a macskáit segít nekem hogy legyen inger én közben a helyes sétálásra szeretném rá vezetni a kutyámat de sikertelenül. tegnap 2 órán keresztül fordulgattam , rángattam a kutyámat de nem esett le neki hogy nem szabad a macskákra rá menni , mindezt nyugodtan csináltam és tiltottam minden rossz mozdulatát ugyan akkor jutalmaztam minden jót de eredménytelenül :( KEVÉS VAGYOK :((((
2013. aug. 23. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
ne 2 óra után várj csodát, türelem!
2013. aug. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de az a durva ,hogy a kutya a legkisebb mértékben sem fáradt le legalábbis semmi jele nem volt a 2 óra elteltével is úgy ment a macskára mint az elején pedig előtte már fárasztottam.
2013. aug. 23. 12:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Két óra az sajnos semmi. Azzal, hogy a macskák kergetéséről próbálod leszoktatni nem egy rossz szokásról hanem egy ösztönről próbálod leszoktatni. Nem mondom, hogy esélytelen, de nem egy egyszerű feladat. Türelem. Valószínű hetekbe fog telni. Egyébként ez egyszerűbb olyan kutyáknál akik eleve macskákkal élnek együtt.
2013. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, 2 óra az semmi. Hetek kellenek egy erősebb ösztönű kutyának, de akár az is kevés lehet. Amit javasolni tudok: zsákmányos játékok (labdázás, apportozás) különböző korlátokkal. Pl. eldobod a labdát, nem mehet utána, eldobsz 2 labdát, kijelölöd hogy melyikért menjen stb. Ez remekül építi a tekintélyt.

A türelmedet és a bizakodásodat ne veszítsd el, az én kutyám másfél éve nálam van, de rosszabb napjaimon még mindig elmegy macska után, folyton résen kell lenni.

2013. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Először is: tök jó, hogy elkezdted erre megtanítani, sok türelmet kívánok! Másodszor: Két óra nem sok idő. Nem lehet, hogy túl hirtelen növelted meg az elvárást, túl sokat vársz? A rét ingergazdag környezet, a macskákról nem is beszélve... mennyire voltál fokozatos ebben a dologban, mennyire volt előtte lefárasztva a kutya? Esetleg próbáld meg úgy, hogy először kicsit szépen sétáltok macska nélkül, hogy belerázódjon a kutya, kapcsoljon be az láb melletti sétába. Aztán egy kevésbé izgi helyen kezdjétek el a macskával gyakorlást, először egy macska is épp elég. A mozdulatlan macska kevésbé indítja be a zsákmányösztönét, tehát ha ketten vannak, netán játszadoznak-mozognak is, az már lehet, hogy túl nagy lépés. Szóval apránként, a körülményekhez mérten és értékelj minden közömbös viselkedést:) És hajrá! Türelem!!
2013. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és azt is vedd számításba, hogy ha pórázon gyakoroltok, akkor pórázon fogja tudni, elengedve lehet, hogy ugyanúgy megindul. Az én kutyám pl. pórázon már szépen jön, ha macskát/madarat lát, de az, hogy szabadban is gátolni tudjam, pláne távolból, egyelőre álom...
2013. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A pórázon való közlekedést azért ne macskákkal együtt kezdjétek. Először a pórázzal, aztán ha már remekül megy, jöhetnek a macskák :)


Gondolj bele, te is először egy 3 kerekű cajgán kezdtél bicózni, aztán a kétkerekűvel sem ment rögtön, hogy elengedd a kormányt.

2013. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ödi2 ***** válasza:
100%

Először is milyen fajta a kutyád? Mennyire erős benne a vadász ösztön?pl a pásztorkutyákban van a legkisebb, de ez is egyed függő...:)

Ahogy már javasolták is NE macskával kezd, esélyed sincs eredményt elérni így, egyszerűen sokkal nagyobb inger éri a macskától, mint a Te bármilyen elterelésed.

Fogj egy jó hosszú pórázt és gyakorold a sétát, majd a stabil behívást. Ha hiba és habozás nélkül teljesít, akkor jön a labda. Eldobod marad és csak parancsra mehet érte, visszahozni, behívásra. UTÁNA kezdheted a macska témára edzeni...

Kérj meg valakit, hogy egy hosszú kötélre kötött tárgyat húzzon el és közben Te fegyelmezed a kutyát, ÜL,MARAD, aztán míg húzzák a tárgyat, Ti sétáltok párhuzamosan, merőlegesen, minden tempóban és irányban, de végig urald a kutyát...

Ha ebben is jól teljesít, akkor labdával kezd előről, de már póráz nélkül, majd minden lépésen végig menni póráz nélkül. Ha minden jól megy akkor kezd a macskával szocializálni DE OTTHON családi körben, pl ölben tartod a macskát és simogatod, a kutya ÜL és Marad-ban van. Tudatosítani kell benne, hogy a macska falka tag és TE befogadtad. 3-4 alkalom után lehet próbálkozni az összeszoktatással és utána menni fog minden. A lényeg az egészben, hogy ne zsákmányt lásson benne és Te mindig vezér maradj és urald a helyzetet. Kb 2-3 hónap a stabil állapot, de 2-3 hét alatt uralni lehet már a helyzetet. Kevesebb idő alatt nem megy.

2013. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!