Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befolyásol valamit, ha első...

Befolyásol valamit, ha első tüzelés előtt viszem ivartalanítani? Mindenki mást mond, érveket szeretnék?

Figyelt kérdés

Nagytestű szukám van, most 6,5 hónapos. Talán kicsit későn érő, ahogy látom rajta. Pl. átlagosan 6-8 kilóval kevesebb mint a korabeliek. Brit Premium Junior Large-ot kap enni, de rengeteget mozog. Mindegy, a kérdésem arra vonatkozik, hogy mikor vigyem ivartalanítani? Nem akarom, hogy tüzeljen, kiessünk a napi sétákból, bandázásokból 2-3 hétre, majd ivartalanítás, még 2 hét. Nagyon igényli ezeket a kutyás programokat.


Viszont sok helyen hallom, hogy meg kéne várni az első tüzelést. Kérdésem az lenne, ha én nem várom meg, akkor mi fog történni? Fejlődésben nem befolyásolja gondolom? Hallottam, hogy nem nőhet akkorára mint egyébként nőne. Ez igaz? Előző kutyáim ivartalanítva kerültek hozzám, menhelyről, ezért sosem voltam érdekelt ebben a témában.


2014. febr. 11. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal kisebb lesz az emlődaganat kockázata, az biztos :)

Azt meg, hogy mekkorára nőhetett volna, ha, nem tudhatjuk, mert senki nem vizsgált még egyepetéjű ikreket ivartalanítva meg ivarosan ugyanúgy tartva, ezért csak sejtések vannak róla. Meg egyébként is hol azt mondják, hogy kisebb marad, hol azt, hogy nagyobb, nyilván kinek milyen kutyája volt. Szóval én ezzel nem sokat foglalkoznék, egyébként is 2-3 centikről beszélünk, szerintem az meg baromira mindegy.

2014. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rotti szukám van, 7 hónaposan ivartalanítottuk, első tüzelése előtt, most 2 és fél éves. Semmi gondja nem volt a fejlődéssel, szép nagyra nőtt, s ahogy az előző is írja, szinte nulla így a melldaganatra az esélye.
2014. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megvártam az első tüzelést, a doki annyit mondott, hogy így nagyobbat kell vágni mert mindent ki kell venni.

Hamarabb tüzelt mint vártam volna, így nem tüzelés előtt történt meg a műtét. Nem hinném, hogy kisebb lenne egy kutya ha tüzelés előtt műtik. Mindenképpen olyan orvossal beszéld meg akiben bízol, ne a gyk-ra bízd a döntést...

2014. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Érvként remélem elfogadsz tapasztalatot. Nagytestű szuka kutyánkat az első tüzelés előtt ivartalanítottuk. 48 óra múlva már semmi nem látszott rajta (nem volt levert, stb.), játszani akart.

Most múlt novemberben 3 éves. A kötelező ismétlő oltásokat kapja, másért orvost nem lát. Semmi baja, normális a viselkedése, szervileg rendben van (párom időnként hordja ellenőriztetni, mert imádja, innen biztos hogy minden OK).

Minket is riogattak mindenféle sületlenséggel, meg néhány olyan dologgal, ami az esetek 1-2 %-ban fordul elő.

Nem bántuk meg, hogy beleugrottunk, sőt örülünk neki, hogy ezzel kivettük a tüzelési hisztit, illetve komoly betegségek esélyét redukáltuk 0-ra.

2014. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én megvártam az első tüzelést, a doki annyit mondott, hogy így nagyobbat kell vágni mert mindent ki kell venni. "

Ezt nem értem, amúgy is mindent ki kell venni.

2014. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mindkettő mellett és ellen is szólnak érvek, én még mindig vacilálok a saját kutyámnál.

Ami amelett szól, hogy előtte: Nem esel ki a sétákból három hétre, és minden tüzeléssel járó kellemetlenséget is elkerülsz. Részben megúszod a kamasz kort, ivartalan kutyák, főleg ha sose lettek ivarérettek, nem lesznek annyira dominánsak általában. A nőgyógyászati problémák esélyét nullára redukálod.

Ami amellett szól, hogy utána: így van lehetősége felnőni a kutyának, beérni hormonálisan, mielőtt ivartalanítva lenne. Emiatt kisebb az esélye az izületi, vázrendszeri problémáknak.


Itt van két cikk, amik szerintem fontosak és hasznosak lehetnek:

[link]

[link]

2014. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti terveink szerint tüzelés előtt akartuk vinni, de ember tervez.. Egyik este ott hagyta a bélyegét a kanapén. Én olyan szempontból bántam csak meg, hogy nem vittük el előbb, mert tüzelés után az álvemhesség enyhe jeleit mutatta (cicije megduzzadt) emiatt magasabb az emlőrák kockázata. Méretileg ő a legkisebb az alomból, mert amíg a tesók végig prémium tápot kaptak/kapnak addig a miénk nyerset eszik, így lassabban is fejlődik. Szerintem minél előbb annál jobb, legközelebb nem várok eddig.
2014. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy évek óta használom az oldalt, megbízom sok válaszoló tanácsában.


Két orvosunk van, az egyik előtte ajánlotta, a másik utána. Az elsőben bízom, oda járunk 20 éve, az összes kutyánkat, macskánkat ők kezelték. Csak kíváncsi voltam más véleményekre is:)

2014. febr. 11. 16:26
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

a tüzelés után az ivarzásban részt vevő szervek megduzzadnak, nagyobbak lesznek, könyebb velük az állatorvosnak dolgozni és ezért is kell nagyobb vágás - ezért szeretik többek között az állatorvosok.

Nekem van előtte és utána ivartalanított szukám is, nem látok sok különbséget. Annyivel volt más, hogy az előtte ivartalanított szuka nem szenvedett annyit a műtét után 2. nap már mentünk ki a kutyasulira bandázni és egyáltalán nem kellett rá gallér, észre sem vette a vágást.

2014. febr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ivarérés előtt ivartalaníttattam a kutyámat. Eddig semmi hátulütőjét nem érzem. Örülök, hogy így történt. Mostmárt biztos nem lesz álvemhes, nem lesz méhgyulladása és az emlőrák kockázata is igen alacsony. :)

Arról nem beszélve, hogy nem kell megválogatni, hogy mikor hova tudunk menni, nem kell vigyázni nehogy befedezzék, nem "koszolja" össze a bútorokat.

2014. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!