Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadtam egy 1 éves...

Örökbe fogadtam egy 1 éves bernáthegyi-kaukázusi keverék kutyát, viszont teljesen tanácstalan vagyok, nagyon domináns és úgy érzem felém kerekedett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
kb 1 hónapja van nálam. Füle tartásáról nem tudom meg mondani mikor milyen állapotban van miven lógó fülű ahhoz nem értek. Sétálni sétál szépen láb mellett a kutyasuliba megtanították. Viszont ha megrántom a pórázát vagy csak póráz nélkül az udvaron rászólok odaszalad elém ugrál és ugat közben és meredten figyel rám. Nincs ivartalanítva még. Próbál felém kerekedni, a fejét magasabra emelni, felemeli a farkát ha velem szemben van és meredten néz rám, mint aki támadásra készen áll. Minden ház előtt elmenő állatot és embert ugat. Az idősebb kutyákkal ( nemtől függetlenül ) agresszív, próbálja a dominanciáját mutatni nekik. A fenyegető szó nem használ nekik, nem ismeri a határait, ha nem vagyok itthon szét tép mindent, rosszabb az udvar mint egy csatatér, kapar, elrejti a csülköt ami főzni szoktam neki. Ugrál a kerítésre, ha meglát egy kutyát feszült.

2014. febr. 11. 16:05
1 2
 1/11 Firestorm ***** válasza:

A csont elrejtése nem gond,azt a legtöbb kutya csinálja.

A suliban nem adtak tanácsot vagy nem segítettek,hogy mit lehetne tenni?

Off: Küldenél képet róla?Nagyon kíváncsi vagyok hogyan nézhet ki :)

2014. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
a te kutyád ,te fogadtad örökbe . a felelősség is a tiéd. így komolyan el kell gondolkodnod azon,hogy vajon kell -e neked egy ilyen kutya !ha kell-hát tegyél érte. KUTYAISKOLA ! keress egy szimpatikus kutyasulit,és kezd el képezni .. magad! a leírtak alapján rajtad kívül senki sem hiszi,hogy egy cseppet is értenél a kutyákhoz :),és ezt semmi sem jelzi jobban ,mint a saját kutyád. mozgasd ,sétálj vele,és KUTYASULI ! 2-3 hónap után rájössz,hogy még semmit sem tudsz a kutyádról :)
2014. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem adtak, külön kértem őket, hogy maradjanak ott velem legalább egy 10 percre és segítsenek, elutasítottak, azt mondták, nem fognak egy ilyen kutyával foglalkozni. A menhely pedig azt, mondta, hogy ő náluk nem volt ilyen ... . Bocsi de nem szeretnék képet feltenni, mert már volt elég bajom belőle, hogy lemondtam a menhelyt ahonnan elhoztam, nem akarom megint hallgatni. Kaptam már olyant is a fejemhez, hogy fel jelentenek.



De hasonló ehhez nagyon, csak szürke a szőre és a feje feketésebb, de a teste orra minden bernáthegyis. : [link]

2014. febr. 11. 16:16
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, volt már előtte kutyám és egyik sem csinálta ezt, mindegyik normális volt, könnyen kezelhető, szelíd és szófogadó.
2014. febr. 11. 16:20
 5/11 Firestorm ***** válasza:

2.válaszadó!Nem tudhatod volt-e kutyája vagy sem és azt sem,hogy mennyire ért hozzájuk.Vannak nehezen kezelhető dominánsabb fajták és vannak igazi birka türelmű egyedek!

Mellesleg a kutya 1 éves már és még csak 1 hónapja fogadta örökbe szóval nem ő szúrta el a nevelését!

Feszegeti a határokat,én azt javaslom keress egy új iskolát.Budapesti vagy?Mert akkor a Cerberost ajánlom,elvileg ők nagyon jók.

Annyit tudok javasolni,hogy próbáld kajával motiválni a kívánt viselkedés felé,hátha beválik.Innen messziről sajnos nem tudok segíteni,ahhoz látnom kéne.

2014. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Cegléd környékén egy kis falucskában élek, kutyasuliba is csak autóval járok be jó messzire. Úgy tudom eddig láncon élt.
2014. febr. 11. 16:42
 7/11 A kérdező kommentje:
Kajával tanítom, a nehezebb feladatokért szalonna szeleteket kap, a könnyebekért piskótát.
2014. febr. 11. 16:43
 8/11 Firestorm ***** válasza:
100%

Akkor itt gyökerezik minden,hogy láncon élt.

Ha ügyes vagy és következetes akkor sikerrel fogsz járni,viszont ne félj tőle,mert megérzi és akkor csak rosszabb lesz.

Mennyit mozgatod napi szinten?

Szalonnát és a piskótát hagyd el,nem túl jó kutya számára,inkább virsli vagy párizsi esetleg sajt darabkák.

Ivartalanítás mindenképpen ajánlott,ha jól gondolom kan kutyáról van szó.

Kutyákhoz szocializálni maximum azt tudom javasolni amit ismerősöm tett.Nyugodt,de játékos kutyával ereszd össze úgy,hogy a tieden szájkosár van,így nem tudja megharapni,ha támadna.Ezt ismételni kell addig míg le nem nyugszik illetve nyugodtan/boldogan játékosan fogadja a másik kutyát.Minden elvárt viselkedés után nagy dicséret illetve jutalmazás szükséges.

2014. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos van rangsor probléma,de ha ennyire aktív az udvarban,nincs eléggé lemozgatva és így vezeti le.Vidd ki,ha tudod,naponta,lehetőleg hosszabb futó pórázzal,hogy nagyobb tere legyen mozogni.Egy kis futkosás bringával sem lenne rossz,vagy valamilyen húzós terhelés.Le kell fárasztani.Ezt abból fogod látni,hogy sėtát után szépen lefekszik és nyugiban van.Nem öt percig,hanem fél napot legalább.
2014. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bringás futkározást szivesen megpróbálnám vele. Honnan tudhatom, hogy nem szalad elém? Ha nem esik az eső naponta elmegyek vele a mezőre kb 5 méteres kötelen szaladgálhat.
2014. febr. 11. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!