Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell takarítani a...

Mennyit kell takarítani a kutya után?

Figyelt kérdés
A kutya után mindennap porszívózni kell? Milyen plusz munkákat kell végezni? Benti kutyáról beszélek.
2014. febr. 11. 18:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
kinti-benti, naponta többször porszivózok, és mosok fel.
2014. febr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Saras időben minden séta után mancs mosás. Száraz időben nem feltétlen.

Mivel szőnyeg nincs lenn, mert sötét és a kutya szőr meg fehér.. és kompatibilisek egymással.. szóval így nincs lenn. :D

Alapvetően naponta-két naponta vagy össze söprök vagy porszívózok. Hetente 2-3x mosok fel. A kanapét naponta-két naponta leszőrözöm(nem sok marad meg rajta, de így meg abszolút nem szőrös). Ágynemű csere hetente-két hetente.

Így nagyon minimális a kutya szőr. A ruhákon, pláne ami nem annyira sima anyagú, ott 2-3 szőr fellelhető, de ez a szöszölős henger simán leszedi, amivel a kanapéról is leszedem.

Szerintem nem takarítanék sokkal kevesebbet ha nem lenne kutya.

Mivel kárt nem tesz semmiben, így szerintem ennyi takarítás nem megterhelő. Ha fáradt vagyok is nagyon, napi 10 perc alatt akkor is megvagyok. :)

2014. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez fajta függő is.

A régi kutyáimnál nem éreztem, hogy olyan sok plusz munka lenne.

Most egy német juhász keverék és egy roti keverék van panelban. Nekik nagyon hullik a szőrük. A kanapén naponta cserélem az ágytakarót, minden nap porszívózom és sepregetek is, és szinte minden séta után felmosok. Nem csak a szőr a "probléma", én mindig erdőbe, patak partra viszem a kutyáimat. Itt ásnak, pancsolnak, hemperegnek...

A roti keverék úgy iszik, hogy az egész lakásban csepegteti szét a vizet, úgyhogy arra is figyelni kell, hogy ezt törölgessem.

Ez naponta kb 40 perc plusz munkát jelent, kibírható.

2014. febr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még annyival kiegészíteném az előző hozzászólásom, hogy a lakást a kutyákhoz/macskákhoz "igazítottuk". Úgy rendeztük be, hogy tudjanak jönni-menni, ne legyen túl zsúfolt, és a szőnyeget is megszüntettük, parketta és kő van mindenhol.
2014. febr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!