Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne népszerűsíteni...

Hogyan lehetne népszerűsíteni az ideiglenes befogadást?

Figyelt kérdés
Vidéken élek, a legtöbb gyepmesteri telep felér egy haláltáborral, a kutyák bolhásan, csontsoványan, lelkibetegen kerülnek ki onnan (már ha egyáltalán élve kikerülnek...). 2 hét után ugye altatás, soknak lenne örökbefogadója külföldön, viszont előtt kell egy hely ahol rehabilitálódhat, felkészülhet az utazásra, stb. Annyire érdektelenek az emberek, pedig rengeteg üres ól, udvar van itt felénk ahol nincs kutya, simán lenne hely egynek néhány hétre, pláne úgy, hogy a befogadónak ez nem kerül semmibe, az állatvédő szervezet aki intézi a mentést, áll mindent, a kaját, felszerelést, szállítást, mindent. Pár hónapja, hogy elkezdtem ideiglenesezni, és 4 kutyus már tőlem gazdisodott Németországba :) nagyon megéri, nem tudom hogyan lehetne népszerűsíteni, várom az ötleteket, köszönöm :)

2014. febr. 13. 11:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Senkitől nem lehet elvárni, hogy fogadjon be kutyát, csak mert van hely nála! Az ideiglenes befogadásnak az is a lényege, hogy foglalkozol a kutyával, rehabolod, stb., nem csak beteszed egy ólba és kész. Én úgy látom, hogy aki olyan, az úgyis befogad, aki meg nem, annak felesleges erőltetni.
2014. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Kutyat olba? Nem diszno az...
2014. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 IlluminAthos válasza:

Majd ha a világ olyan lesz, hogy az emberek emberként tudnak létezni (és nem nyomják el őket, nem rabszolgaságban és betegségben tartják őket) akkor nagyon sok jóakaró ember fog segíteni a kutyusokon is.


Ma ez az állapot még nem jött el, így a kutyusok is szívnak. Majd változni fog, egyelőre várni kell és dolgozni a szebb jövőn.

2014. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet rá erőltetni az emberekre,hogy fogadjanak be kutyát ideiglenesbe,ha nem akarnak!!


Ahhoz,hogy a kutya helyre jöjjön foglalkozni kell vele napi több órát!Elvinni sétálni stb.

Akinek nincs az udvaron kutya valószínűleg nem is akar azért nincsen.


Egy kutyának nem elég,hogy van egy udvar és egy ól.

Foglalkozni kell vele,főleg a gyepiken lelkileg sérült kutyák vannak akikkel általában kutyasuliba járnak,hogy rehabilitáják őket.Nem egyik napról a másikról lesznek örökbe fogadható állapotban.


Van olyan ember aki ezt tudja vállalni és van aki nem.

Igen is kerül az ideiglenesnek vmijébe.Idejébe telik.Honnan tudod,hogy x háznál ahol nincs kutya az emberek nem-e sokat dolgoznak/utaznak?


Aki szeretne segíteni a kutyákon az segít aki nem az nem.


Örülök,hogy lelkes vagy meg segítesz a kutyákon,de emberekre nem lehet rátukmálni vmit amit nem akarnak.

Mellesleg kivűlről sok mindent láthatsz.Amúgy meg nem minden ember alkalmas arra,hogy kutyával foglalkozzon eljárjon vele rehabilitációra stb.

2014. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy felhívod az emberek figyelmét erre a LEHETŐSÉGRE. Pl. a média néha vevő szokott lenni az ilyen könnyfakasztó történetekre karácsonytájt esetleg az állatok világnapján. Finoman ajánlhatnád a helyi rádiónak/TV-nek/újságnak, hogy járják körbe a témát (helyi hősök, mentett állatok stb). Ha valaki még nem hallott ideiglenes befogadásról, vagy bizonytalan a dologban, arra pozitív hatással lehetne.


Viszont ne próbáld meg lenyomnia az emberek torkán, mert 1.) azzal csak az állatvédők jó hírének ártasz 2.) ahogy előttem is említették néhányan, nem ismered az üres ólas/kertes emberek élethelyzetét és messze nem biztos, hogy azért nem fogadnak be ideiglenesen kutyust/cicust, mert pont lesz@rják az állatokat. (Pl. én max egy plüss kutyával bírnék el, viszont mentett halakat már rehaboltam, mert ahhoz értek.)

2014. febr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Én is most jelentkeztem ideiglenesnek.Szerintem tök jó dolog, de tényleg senkire nem lehet ráerőltetni. AMúgy szerintem a kutyának egy üres kertben, minimális foglalkozassal is jobb helye van, mint egy ketrecben a gyepmesternél.
2014. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mostanában olvastam pl. hogy talán a Futrinka(?) Egyesületnél van olyan lehetőség, hogy ideiglenes befogadókat keresnek teljes ellátást biztosítanak (élelelm, orvos stb.). A befogadónak csak a helyet és a foglalkozást kell biztosítani.


Namármost én két problémát látok:


Az egyik a fent említett érdektelenség az emberek részéről, illetve a megfelelő információ hiánya arról, hogy hol, milyen menhelyek lehetőségek vannak.


A másik, ami inkább a potenciális érdeklődőket érinti az, hogy lehet, hogy én gondolom, de valahogy van két véglet, az egyik akik kiteszi a kutyát, naponta odalök neki valamit oszt' jóvan.


Viszont a másik véglet aki túlspirázza a kutyatartást: aki nem csücsörög a kutyája mellet napszámba, dolgozik, mással is foglalkozik de mindezek mellett MEGFELELŐEN ellátja a kutyáját annak nem való, minek szedte össze az utcáról, minek fogadta be, minek olyan fajtát, stb. stb.


Napi szinten találkozom itt a Gyík-on talán egy gyakorlott kutyásnak hülyén hangzó kérdésekkel, de észre kellene venni, hogy az illető már elindult azon az úton, hogy jó kutyatartó váljék belőle és nem kellene leszólni, gyalázni, hülyének nézni mert így elvész a kedve és ha már van egy kutyája, akkor bolond lesz befogadni mégegyet, mert az "okoskutyások" szerint ő nem ért a kutyákhoz. (természetesen nem ide tartozó a szaporítós és hasonszőrű kérdések)

2014. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. nagyon szívesen befogadnék még egy kutyát, bár nem túl nagy lakásban élek, 8 órában dolgozom, van családom, tudom, hogy minden tekintetben alkalmas lennék rá.


A jelenlegi kutyánkat a férjem rettentő nehezen fogadta el, sokat dolgoztam azon, hogy megmutassam milyen egy jól nevelet eb, úgy hiszem sikerült.

Elfogadta, szereti és látja, hogy egy kutya nem kosszal és problémával jár, igenis valóban örömforrás lehet egy ember egy család életében.


Viszont amikor arról puhatolóztam, hogy ahol egy van, ott talán elfér még egy, olyan kétségbeesett képet vágott, olyan szinten elzárkózott a témától, hogy hetekig kellett neki bizonygatnom, hogy nem, nem fogok holnap hazaállítani egy másikkal:(

2014. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem lehet ráerőltetni az emberekre, sőt van olyan akinek semmilyen élőlény nem valo. Fentebb írta valaki, hogy egy ólban is jobb helye van mint a gyepmesternél, ezzel is 100%-osan egyetértek. Ha napi szinten foglalkoznak vele, kap jo szót, simogatást-nos, csodákra képes :) plakátokat már készítettem ideiglenes befogadásról, esetleg megpróbálom a tv-t. Köszi a válaszokat
2014. febr. 13. 13:44
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet felhívni az emberek figyelmét erre a lehetőségre, persze nem erőszakos, hanem tájékoztató jelleggel. Pl ha én hamarabb tudtam volna, hogy létezik ilyen, akkor most nem két kutyám lenne, hanem egy + 1 ideiglenes. Több viszont nem fér el nálunk.
2014. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!