Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkik mennyit esznek egy...

A yorkik mennyit esznek egy nap? Es hányszor?

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 06:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Unokatesóimnak yorkiuk van és kb 3-4 szer eszik egy nap vagy száraz tápot vagy házi kosztot ... ha most veszel akkor érdemesebb kicsi korától házi kosztra szoktatni mert ha már kicsi korban rászoktatod a konzervesre vagy a száraz tápra akkor csak azt fogja megenni és az havi szinten elég sokban van szóval szerintem inkább házi koszt :)
2014. febr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Atya úr Isten első válaszoló! Hogy írhattál ilyen baromságot?


Először is kedves Ölveczki Bence,ha yorkis kérdés van, már tudom, hogy Te vagy az, de nem baj! Inkább itt kérdezz, minthogy valamit rosszul csinálj. Az első válaszolóra azonban ne hallgass! Eszedbe ne jusson házi kosztra szoktatni (ezek fűszeres ételek többnyire, sok a tészta, sok a krumpli.. a kutyának SEMMI szüksége ezekre). Ha tápoztatni akarod akkor, Brit, Acana, Taste of the wild. Ha hajlandó lennél időt is fordítani a kutyára (ahogy olvastam régebben kiállításra is szeretnéd vinni, tehát gondolom belefér az idődbe..) nyersen is etetheted. Barf vagy Prey etetés, keress rá az interneten. A lényege az, hogy nyersen kapja a kutya a húst, csontoshúst (zöldséget-Barf esetében). Szőrük gyönyörű fényes, foguk erős és fogkőmentes lesz.


Mennyit eszik és hányszor?

Nagyon pici kölyök korban 5x kis adagokat, aztán idővel már csak 3x és felnőtt korban már csak kétszer egy nap. Reggel és este. A tápok hátoldalán rajta van az adagolás. A barfnál pedig a felnőttkutya súlyának 2-3-4-5%-át kapja enni, attól függően, hogy hízlalni vagy kicsit fogyasztani szeretnéd. Ideális esetben 3%. Ez a felnőttekre vonatkozik. Kölyök kutyánál nem tudom a százalékokat, de talán nemsokára jön egy barfos, aki képben van e téren is.

2014. febr. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Másodiknak igaza van,az elsőnek nem volt még kutyája,vagy maradékon tartották :D

Egyik sem jó.


A második válaszolót ki sem kell egészíteni.

2014. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

2-es meg nincs kutyám de nyár elején fogom venni csak addig tanulok a yorkikat hogy mikor hazahozom ne legyen az hogy uristen mit csináljak vele :)

2014. febr. 14. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
nah és honnan lesz a kutyus? :) Érdemes jól körülnézni még a tenyésztőknél is yorki ügyben.
2014. febr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mony ***** válasza:
Igen,igaza van a másodiknak.Semmit nem kell hozzáfűzni.Elmondanám,hogy nekem a párom oda szoktatta az asztalhoz,mikor eszünk,akkor kap ő is kis falatkát és amióta rákapott a házi koszt ízére annyit szenvedtem vele,olyan válogatós lett,hogy csak na.Én személy szerint tápozok meg főtt kajázok,de neki külön főzök semmi fűszer,sok zöldség husival. 11 hónapos,2x eszik,2,70kg a kutyus és napi kb. 60 g a napi adagja.
2014. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti : hat meg gondolkozom de mindenképpen kennelbol (OfNewDeal)

Vagy van egy ismerősöm (tenyésztő,kutya kozmetikus )

De inkább az ofnewdeal csak nagyon drágák a kutyáik legalábbis úgy hallottam :/ de jók is:)

Köszi hogy így érdeklődsz nagyon jól esik :)

Es köszi mindenkinek a válaszokat :)

2014. febr. 15. 21:21
 8/9 anonim válasza:
Èn yoskshim 2-szer eszik egy nap!Esetleg napközbe kap egy lici kostolot a házi kosztból amitt megehet.:)
2014. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én jorkim most 9 hetes ,1 hete van nálam tápot kap naponta 4x áztatva kulönben nincs elötte kaja, friss viz viszont mindig van elötte.Nekem azt mondták 10-12 hetes korban fött répát ,csirkemellet , fött rizst kaphat majd.A házi koszt nem neki valo és tejet sem kaphat,attol hasmenése lesz.Az én kis kutyám remekul van,eleven,jo kedvu.Remélem segitettem,sok örömet a kis kölyökhöz .
2014. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!