Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor etetitek a kutyátokat...

Hányszor etetitek a kutyátokat egy nap?

Figyelt kérdés

Még fiatal a kutyám pár hónapos. Naponta 2-3 szor etetem, kis adagokban. Rosszul csinálom? Konzerv pedigreet kap ha ez számít valamit is.

Beszóltak, hogy egyszer etessem a kutyám, tényleg egyszer elég lenne neki ennyi idosen?


2014. febr. 11. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Pár hónapos kutyát napi 3-szor kell etetni (odaírhattad volna hány hónapos), a napi adagját elosztva három felé. Amit rosszul csinálsz: konzerv önmagában rossz, pedigree önmagában rossz. Normális tápot vegyél neki: Brit, Josera, stb...


Nem, nem elég ilyen idősen egyszer ennie. Sőt, ha nagytesű lesz, akkor élete végéig jobb, ha kétszer eszik.

2014. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kölyökkutyát naponta 3-szor, akár 4-szer kell etetni. :)
2014. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagytestű kamasz kölykömet (7 hó) naponta háromszor etetem. Britet veszek neki, hetente 1-2 alkalommal főzök is neki.
2014. febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:

Kölyök még 3x kap enni. Majd ha az egyik etetésnél már nyammog a kaján, akkor lehet csökkenteni az etetések számát.

De ne ilyen hulladékkal etesd, ami ráadásul irtó drága is.

2014. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora.

Kölyköket egy nap 3-4x kell etetni, majd 6 hónapos korában elég lesz napi 1, de ha nagytestű, akkor inkább napi 2x kapjon séta/mozgás után, hogy véletlenül se legyen gyomorcsavarodása, mert abban pár óra leforgása alatt belehalhat.


Konzervet, Pedigreet felejtsd el, kukába való. Tele van szeméttel, ízfokozóval és tartósítószerrel, kirohadnak tőle a fogak és szétszedi a vesét, meg még jól el is hízik tőle a kutya, mert csupa cukor meg gabona (ugyebár húsevő lévén egyikre sincs szüksége a kutyának).


Amit adj neki: Brit, Josera, Acana, Orijen, Eukanuba kölyök száraztáp, ezek nagyon jó tápok, a csomagoláson rá van írva mennyit kell adni belőle. Zoofast.hu-ról tudsz a legolcsóbban rendelni (olcsóbb mintha boltban vennéd, mert nincs rajta a bolti áfa).


Ha kistestű vagy ilyen 10-15 kilós kutyáról van szó és szeretsz főzőcskézni, akkor ajánlom a BARF-ot, az a legeslegjobb és olcsóbb is mint a tápok. Itt a Facebook csoport, receptekkel, tippekkel, segítőkész emberekkel: [link]

2014. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Pedigree a lehető legrosszabb táp Magyarországon! MOSLÉK!!! Értelmes dolgot adj neki, száraz tápot (Acana,Brit,Eukanuba) valamint néha adhatsz egy kis nyers/főtt húst, zöldséget, rizst.
2014. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Firestorm ***** válasza:

Én a helyedben inkább főznék neki rizst,zöldségekkel és szívvel-májjal vagy hússal.Belsőségtől amíg szokik át hasmenése lesz attól nem kell megijedni.

Napi 3x kell etetni egy kölyköt.

Én a felnőtt kutyámat 1x etetem az esti séta után.

2014. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jeneleg olyan 1 másfél kilós.

Milyen csontot adhatok neki és milyen nyers húst? A száraz tápot nem nagyon eszi pedig van neki, de akkor azzal fogom etetni!


Azt a facebookos oldalt jelenleg nem tudom emgnézni majd csak pár óra múlva amikor hazaértem.


Koszi mindenkinek! :)

2014. febr. 11. 13:29
 9/10 Firestorm ***** válasza:

Nyersből bármit,ami nem disznó ez vonatkozik a csontokra is.

Csontból csirkemellcsont,farhát,nyak,láb,ezek nyersen is adhatóak,bár a lábról a körmöt érdemes levágni.

Sertés csont,de csak főve,ahogy sertés húst is csak főve.

Marha is mehet neki nyersen.


Csöves csontokat nem szabad adni a kutyának.

2014. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 hónapos, napi kétszer kap enni, a reggeli és esti séta után közvetlenül. :)
2014. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!