Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a bentlakáso...

Kiss1978 kérdése:

Mi a véleményetek a bentlakásos kutya kiképzésről?

Figyelt kérdés
Egyáltalán ér valamit? Ismerősöm akarja be adni az akitáját nem bír vele, én próbáltam erről le beszélni erre azt mondta hogy nincs ideje hogy foglalkozzon a kutyával. Nekem is akitám van próbáltam tanácsokat adni neki de azt mondja hogy neki erre nincs ideje.
2014. febr. 16. 21:00
 1/10 A kérdező kommentje:
arról nem is is beszélve hogy az akitát csak a saját gazdája taníthatja ezt mondtam neki
2014. febr. 16. 21:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Időlegesen segít a dolgokon, de a viselkedési problémákat a gyökerüknél kell elkapni, az meg általában otthon keresendő, nem a kutyában. Vannak olyan helyzetek, amikor lendíthet a dolgon, de így hogy nincs rá ideje, pénzkidobás, vagy viheti vissza évente, félévente, vagy ahogy a kutyának éppen megkattanni támad kedve.
2014. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm szülei adták be így a goldenjüket. Semmit nem ért. Mondjuk az is igaz, hogy az a szegény kutya csak azért volt olyan, amilyen, mert a gazdái teljesen alkalmatlanok voltak.
2014. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is ki dobott pénz. 75000 kért tőle hogy be adja 2 hónapra. A másik dolog pedig hallottam olyat is tiszteletem a kivételeknek is hogy egyesek bántják a kutyákat fizikailag így képezik ki.
2014. febr. 16. 21:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ér valamit az ilyesmi, ha olyan a kiképző, hogy először a kutyával foglalkozik, majd következik a gazda-kutya együttes foglalkozás.
2014. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én "dolgoztam" egy ilyen fazonnal, és nekem az a tapasztalatom, hogy ezek ilyen pistabá-a-szomszédból-sok-kutyám-volt-majd-én-tudom típusú emberek... sokat nem ér, aki meg valószínű jobb, az heti 2-3 alkalommal ugyanennyiért (kicsit drágábban) inkább házhoz megy.
2014. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos akad elvétve egy-egy jó kiképző, de szerintem a családi kutyák problémáit a családban kell és lehet megoldani. Munkakutya esetén magát a kiképzést esetleg el tudom képzelni intenzív, bentlakásos módszerrel.
2014. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát én ahány ilyenről hallottam, mind úgy indított, hogy 2 napig nem adott enni a kutyának, hogy meglegyen a motiváció, aztán elektromos nyakörvvel oldotta meg a problémák többségét... Munkakutyáknál lehet, hogy ez a bevett módszer, de ismertem olyan családi kedvencet, akit hisztisen, félősen, bizalmatlanul kaptak vissza azzal a kommentárral, hogy tessék, most már működik.

Én nem bíznám rá másra a kutyámat, az ziher. Egy érzékenyebb lelkű kutya meg egy türelmetlenebb, "munkavonalas" kiképző ha összejön, annak csúnya vége lehet a kutya szempontjából.

2014. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Max annyira jó, hogy így valaki foglalkozik szerencsétlen kutyával. Javulni a gazda szemében nem fog. A kutyák nem azért viselkednek jól vagy rosszul, mert ki vannak képezve vagy sem. Minden attól függ, hogy a gazda tud-e falkavezér lenni, és tud-e kommunikálni a gazdával. Ha egy gazdánál neveletlen a kutya, akkor az a gazda hibája, nem a kutyáé.Ezért a gazdát kell tanítani...csak azt tudnám mire kell az ilyen embereknek kutya????
2014. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Bocs, elírtam:Minden attól függ, hogy a gazda tud-e falkavezér lenni, és tud-e kommunikálni a kutyával!
2014. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!