Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ''elbánni'' a...

Hogy lehet ''elbánni'' a nagytestű kutyák viselkedési problémáival?

Figyelt kérdés

Néha mikor kiakadok a középtermetű kamasz kutyámon, belegondolok hogy mi lett volna ha egy sokkal keményebb kutyát fogok ki (nagyobbat, erősebbet). Viszont én szeretnék majd nem olyan sokára egy nagyobb és erősebb kutyát a meglévő mellé, egyszerűen ellenálhatatlanul vonzódom a nagy és erős kutyákhoz. :D De nem tudok belegondolni, mi van, ha a testi erő már szinte semmit nem ér, mert a kutyámat vissza tudtam fogni ha bármi olyan volt, hogy a szó nem használt (ma már ritkán van erre szükség), de törölte már fel velem a mezőt más nagytestű kutyája (meglátott egy labdát és úgy döntött, az érdekesebb, mint mellettem ácsorogni), szóval nehéz elképzelni. Értem, hogy fejben dől el, de milyen az, hogy ha mégis történik valami, úgy kell kapaszkodni hogy majd elszáll az ember a póráz végén?


Az megint más, ha kölyökkorban kezdi az ember a kutya nevelését (én is kölyköt szeretnék majd), de rengetegen fogadnak be kifejlett, nagytestű kutyákat...


Elmondanátok, amit ennek kapcsán tapasztaltatok? Mi az amit rosszul tudok/gondolok? Nektek hogy ment a nevelés? Mennyire nehezíti meg a dolgot hogy a kutya erősebb/nagyobb?


Előre is köszönök minden hozzászólást.



2014. febr. 16. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola.

Pl. a Cerberosnak több városban is van kutyasulija, ha örökbe fogadsz majd anno, menj el a kutyáddal.

2014. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lemozgatás (kb. 1-2 óra futás/séta és nem ácsorgás)Egy kutyát könnyebb kezelni ha le van mozgatva.
2014. febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most konkrétan arról beszélek, mikor nem a kutyasuliban vagy, a kutya még nem tökéletes, és éri egy olyan inger, hogy nekilódul(na).
2014. febr. 16. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Végig úgy kell nevelni kölyök korától, hogy ez ne fordulhasson elő. Ennyire egyszerű. Kutyaovi meg már 3 hónapos kortól igénybevehető. Két felnevelt 70 kilós kutyával azt mondom, hogy sokkal egyszerűbb volt mint némely aprókutyás ismerősömnek.
2014. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is. Természetesen fogom vinni oviba. De mit csinál az, aki felnőtt kutya nevelésébe kezd? Erre lennék kíváncsi. :D
2014. febr. 16. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Hú, nekem is volt ilyen gondom. :) Egész életemben voltak kutyáink, de csupa kistestű, most beszereztem egy nagytestű kölyköt. Nevelem szépen, de mivel nem épp kenyérre kenhető fajta, időnként leszáll a "vörös köd" és se hall, se lát. Pláne hogy széles, puha nyakörve van, simán elhúz vele. A múltkor pl. mikor az ónos esős, jeges idő volt, sétáltunk, és mellette elkezdett egy kerítésnél acsarogni egy kutya. Nem támadott neki, de "befeszített", kicsit rágyorsított, megfeszült a póráz, én meg nem tudtam megvetni a lábam a jégen, úgy síeltem végig az utcán a kutya után. :) Pedig még kölyök.

Én most fogok beszerezni egy egysoros lánc nyakörvet. Mivel alapból szépen sétál laza pórázon, tökéletesen meg fog felelni, ha néha ráncba kell szedni. A hagyományos műanyag nyakörvvel nem tudok rá hatni.


Ezen kívül mindig résen kell lenni. Egyszer volt egy csúnya balesetem, mikor egy ismerősöm energiabomba kutyája elrántott, mert a lábamra tekeredett a hosszú póráz, azóta duplán óvatos vagyok, mindig előbbre próbálok gondolkodni, mint a kutya.


Ja és mióta látom, hogy a kutyám erősebb lesz, mint én, elkezdtem gyúrni. :) Napi néhányszor tíz fekvőtámasz és máris kiegyenlítettebbek az erőviszonyok, mindegy, hogy lány vagyok.


Kifejlett kutyákkal szerintem annyi a trükk, hogy mindig neked kell előre gondolkodni, és nem belemenni olyan szitukba, ahol te húzhatod a rövidebbet. Vagy ha nem lehet elkerülni, fel tudsz rá készülni. Nem nagyon tud elrántani, ha rendesen beállsz, megfogod a pórázt és megveted a lábad.

2014. febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Imola Ágnes ***** válasza:

Idővel megtanulod...Fegyelem, nevelés, egysoros lánc folytós, textil póráz, ami kényelmes. A pórázt én soha nem a végénél(fogantyúnál) fogom, hanem a közzepén, és 1-2x betűröm a kezembe...így ha kirtelen ránt (nagyon ritka, szóra azonnal megáll) csak egy réteget engedek ki ebből, ami kb 15 cm, ez idő alatt pedig van időm megtartani, stabil pozicióba állni, és úgy már megtartom. Ha tényleg leszáll a "lila köd" akkor elkapod a pórázt közvetlenül a nyakörvnél, és megemeled pár másodpercre, hogy a két első lába ne érjen földet, így nem tud húzni, és lenyugszik rögtön. Nálam azért volt erre szükség, mert a párommal mikor összejöttünk volt egy 3 éves rotija, aki időnként kitámadott mellőlem, míg nem fogadott el felette állónak. Bár tökéletesen kiképzett kutya, ha csak velem volt simán játszotta a főnököt.

Ami fontos...soha de soha ne sétálj úgy a kutyával, hogy a kezedet kihúzza előre. Úgy egy rántás, és repülsz. Még ha húz is kezdetben a kutya, a kezed erővel tartsd a tested mellett, így ha ránt, még ott van az a kis idő, míg kikúzza a karod, és addig meg tudsz állni stabilan. Próbáld csak ki...kinyújtott kézzel bárki, abban a pillanatban elránt, ha a tested mellett van a kezed, sokkal nehezebb.

2014. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy-két felnőtt neveletlen, nagyobb testű kutya már volt nálam, de komolyabb esetekre nem mertem vállalkozni a saját két kutyám miatt, és a lakás kis mérete miatt (43 nm). Ha végre lesz egy kertes házam, saját kennelekkel, tervezek 'nagyágyúkat' is rehabolni. Most egy staffi fiú van nálam, aki hihetetlen békés, de hihetetlen energikus, türelmetlen állat. Könnyen be tud pörögni, harapja a pórázt, húzna stb. Én követem Cesar Millan aranyhármasát a mozgatás- fegyelem- szeretet szabályt. Mihelyst megtanulja a pórázfegyelmet (2-3 nap), viszem őt bringa mellett futtatni. Miután jól elfáradt, jöhet a tanítás ellenállhatatlan falatokkal. A saját kutyáimmal mindig idegen terepen ismertetem meg, minden jellegű agressziót tiltok. A sajátjaimat mindig magasabbra helyezem, hiszen ők már megbízhatóak, jól neveltek, több hatalmat kapnak. Első pillanattól kezdve kijelölöm a szabályokat, be is tartatom azokat. Igyekszem minden nap következetes, határozott, nyugodt maradni, de természetesen nem mindig sikerül, hiszen emberből vagyok, én is követek el hibákat, sajnos néha komolyakat is...
2014. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!